Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.04.2012, 16:51   #1
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Meh duva na spoju?!

Pozdrav,primetio sam danas dok sa sklapao meh da mi nesto duva u bradu i primetio da na samom sklopu meha sa klavirske strane duva,kao da dihtung nije dobar,ali meh jako dobro drzi,tek kad napnem onda duva,inace kad pustim jako,jako,jako slabo se otvara...Da li je to problem i da li ga treba resavati...?Weltmeister Caprice je u pitanju.

Hvala
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 22:19   #2
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da trebas to nositi na servis da se popravi.S vremenom ce ti sve vise i vise pustati zrak .Bolje sprijeciti nego ljeciti. Naravno sve zavisi koliko cesto koristis harmoniku.To se je pocelo odvajati najvjerojatnije od prejakog silenja harmonike .Eto toliko od mene......
albin korg je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2012, 09:11   #3
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probaj otvoriti ponovo meh i pregledaj taj deo gde se sastavlja sa klavijaturnim delom da se nije nesto ostetilo ili slucajno bilo uhvaceno prilikom sklapanja, a isto proveri ako duva pod bradu kako si naveo da nisu mozda otpustani drzaci remenova (kaiseva za drzanje harmonike) i to najprije moze biti uzrok "duvanja pod bradu".Pozz.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2012, 15:48   #4
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne,bas na spoju duva,probao sam da desnom rukom malo stisne meh na spojua levom da guramam i smanji se protok...Ali sam delimicno resio problem,bar me vise ne iritira...Otvorio sam meh,jako polako i veoma tesko,jer je to bilo prvo otvaranje od kako su ga u fabrici sklopili...Vratio na mesto i sad kada malo jace guram duvka tek,tek,ali ne dodje do brade...

Verovarno se taj deo malo razlepio,posto 15 godina je jako slabo svirana itd,pa kada sam se skoro aktivirao malo sam ga razvukao,ali kada sam polako vratio na mesto,resio sam problem koji meni smeta...


Nego sam sada primetio da mi na najdubljem registru C dirka (najdublja) neprijatno zveci kada se razvlaci i kada malo jace povucem,gusi se...Pregledao sam sva perca i ni jedno nije puklo,niti se zaglavilo,niti je nesto zapalo u njega (koliko se vidi okom),sta bi moglo biti...Mislim taj registar toliko duboko nikad ni ne koristim,ali iritira...
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2012, 17:25   #5
boomerang1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.05.2009
Mjesto: Pirot
Postovi: 31
Downloads: 265
Uploads: 3
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Harmonika,klavijatura,gitara
boomerang1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sto se tice meha mozes malo staviti silikon i on ce zadihtovati a za ton pogledaj da nije kozica ili je od prljavstine i kondenzacije promenio ton,treba se onda malo ismirglati vodenom smirglom 1000-kom..vrlo malo i onda ce ton poceti svirati kako treba..Posto je najdublja dirka postoji mogucnost da je zbog tega koji sam ton nosi,mozda je problem u njemu,dok se ne otvori ovako nista na pamet

Promijenjeno od boomerang1 (24.07.2012 u 17:27 sati)
boomerang1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije