Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2011, 07:36   #11
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

auu .. ovde se uzimaju neke reci u usta koje drugi ni u rukama ne bi drzali ...

@yamahapassion

druze, posto ti je netbook nov (gancov), nemas sta da gubis!

ne ostane ti nista drugo nego da probas! nemoj da zaboravis da pre svega napravis system-dvd. ako se ne varam, netbook stigo bez system-cd ...

tu ces da provedes dosta vremena dok sve zavrsis al drugu mogucnost nemas.
probas prvo sa vistom, posto je vec instalirana i vidis sta se desava. posle toga instaliras xp i probas sa njim ... cak i ne moras da brises vistu, mozes oba systema na jednu kompu ...

o audiokartici nisi pisao nista? neces valjda na taj mali kompic da pustas semplove?? atom 1.6 ghz?? 2mb RAM ...

pozdrav
__________________
grandia je offline  
Star 11.04.2011, 10:14   #12
outbreak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2011
Godina: 34
Postovi: 27
Downloads: 11
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros 2
outbreak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja bi ti preporučio da staviš windows 7, ali ne ovu starter verziju koju imaš (zato što ona ima svoja ograničenja, jer ne možeš vrtit više od nekoliko programa od jednom i sl.) nego professional ili ultimate. sve mane koje kolege nabrajaju zapravo i nisu mane, stvar je u tome samo koliko dobro poznajete os koji koristite... u win 7 imaš nešto što se zove compatibility mode koji omogućava da bilo koji program vrtite kao da ste na win visti ili xp-u... jedino u čemu bi mogao imati problema su driveri, ali danas 80% proizvođača hardvera ima drivere i za sedmicu...
mislim da sam negdje pročitao da kolegi ne radi cubase na sedmici, što je jako čudno baš zbog toga što se može pokrenuti u compatibility modu i ako je on radio na xp-u, radit će i ovdje...
outbreak je offline  
Star 11.04.2011, 10:32   #13
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I kod mene radi i cubase,a i Vsampler bez problema...cak i styleworks i mikseta koja nije prije nekih par mjeseci mogla zbog drajvera,ali posto su izasli sad i ona radi bez problema...Koristim Windows 7 Home Premijum 64 bit....probaj druze prvo 7.Pa ako ne radi sve onda instaliraj XP,ali kosto kaze grandija prvo brenuj CD od windows 7 ako nisi dobio kad si kupio...Pozdrav
zeljko je offline  
Star 11.04.2011, 11:42   #14
outbreak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2011
Godina: 34
Postovi: 27
Downloads: 11
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros 2
outbreak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

još jedna opcija bi ti bila dual boot... tako da imaš dva os-a a kad uključuješ računalo odabereš koji os će ti se dignut...
outbreak je offline  
Star 11.04.2011, 22:08   #15
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi hvala vam svima na brzim odgovorima i savetima, evo da napisem jos da je to najobicniji netbook neki hp bem li ga, bio je tu na nekoj akciji pa sam ga zato i uzeo, procesor je intel atom 1.6, a ram memorija 1gb. Ja sam ga prvenstveno uzeo da mogu ici na net kad pozelim (da se ne koljem stalno sa zenom, hehe), i da imam sebi tako jedan privatni laptopic na kojem mogu drzati svoje podatke... a sad kad sam ga vec uzeo pomislio sam da bi verovatno mogao i izgurati koji soft sempler, jel se dobro secam da sam na jednom svom starom kompu gurao sve semplere i vise od toga sa nekim amd 2000 procesorom i 512mb ram-a, i nije stekalo ni najmanje latencije nije ni bilo (doduse imao sam MIDI to USB kabal koji nameravam ponovo da kupim), pa sto onda i ovo cudo ne bi moglo. Stvarno nemam neke velike zahteve i znam da ova konfiguracija nije za neki ozbiljniji rad, za to mi sluzi kucni komp koji ima odlicne performanse, a ovo bi mi dobro doslo ako bi mogao poneku boju pustiti, jel ipak komp je komp, mozes i muzike dosta ubaciti (mp3 matrice), tekstove lepo srediti itd itd.... Jos jednom hvala svima, windows 7 koji sam dobio u laptopu mi je u recovery particiji, tako da nista ne gubim ako pokusam sa XP posto cu to verovatno i uraditi, da vidim sto je vise moguce da ga rasteretim, a vama ljudi hvala na svim odgovorima pa ako uspem sta da uradim stavljam demo da vidite kako to zvuci live...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline  
Star 11.04.2011, 22:37   #16
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi ne ide motor od golfa u jugo, nije dzabe stavljeno da je za 32-bitnu sedmicu potrebno najmanje 2gb i to kad nije integrisana kartica za grafiku, sto znaci da i ona smanjuje raspolozivu ram memoriju. Ja imam taj procesor i 1gb i probao sam sve sisteme, a o tome imate i na netu brdo tema. Najbolje xp za tu masinu, 1 gb rama je nista, i 2 kad bi stavio sedmica bi drndala... pogledajte malo forume koji su specijalizovani za kompjutere i softver pa ce vam se samo reci. Ja otkako sam stavio xp netbuk mi progledao.
__________________
x3meSRB je offline  
Star 11.04.2011, 23:04   #17
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nema tu mnogo prostora za muckanje ...

instaliraj xp pored vistu, kupis si neku polovnu "gebrauchte" soundkarticu , ubaci V-sampler i samplove, prikljuci neki mali midi-key i cepas ...

eto vidis koliko sam ja pametan (za celo selo) ... i ja imam takav laptopcic al toliko sam lenjav da ucinim isto to sta sam ti pisao ... mrzi me da skidam update za tascam122 i da instaliram drajvere ... verovatno cu ovaj vikend da probam pa ako budem brzi od tebe javljam ti se kako je ispalo

pozdrav
__________________
grandia je offline  
Star 12.04.2011, 00:04   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@yamahapassion
Pokusaj onda sa nekom Win XP Lite verzijom gdje su izostavljeni suvisni microsoftovi programi i poubijani svi blentavi servisi. Ima jedna Win XP Lite verzija koja zauzima nekih 70Mb RAMa, ona bi ti dobrodosla na tom atomu. Monimalisticka je ali dobra za audio. Mozda bi mogao sa njom da vozis nekakav semplercic. Probaj, ne kosta nista.
tranzit je offline  
Star 12.04.2011, 00:12   #19
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je ono što sam i ja preporučio.

Ima nekoliko verzija, i sve su u istom fazonu.
Netbook remix, EeeXP i XPLite, koji je i tranzit pomenuo.
Probaj sva tri, pa vidi kakve koji daje performanse.
EeeXP mi je najbolje radio od svih, ali mislim da je on skraćen za sve drivere sem onih koji su potrebni za Asus EeePC Netbooke.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 12.04.2011, 00:14   #20
shad0w
Drugar foruma
 
shad0w's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2011
Mjesto: Prilep , Makedonija
Postovi: 80
Downloads: 46
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland EXR 5s
Interesi: Kompjtere,
shad0w befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ovako win 7 radi ce ti probleme nece da rade neki programe + treba mu min 700 mb da radi bolje ti e XP sp2 on ne uzima mnogo od RAM i po mene je najbolje pa sad ti vidi kako oces
shad0w je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije