Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.06.2014, 20:39   #51
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Setup ots

Problem mi je bio spremanje vlastito napravljenih OTS postavki u Performance. Odabrao bi soundove, spremao sa "Write" ali nekada bi "uspio" a najčešće ne. Zašto je to tako bilo, pročitajte dolje u nastavku. Približava mi se svirka i novi repertoar a bez OTS-a, klavijatura mi je gotovo beskorisna.
Nakon proučavanja manuala po tko zna koji put, nisam našao točnu uputu pa sam zamolio Morisona za pomoć. Problem sa OTS je otkrio u roku "odmah" i Morisonu zato treba dignuti spomenik!


Citat:
Originalno postovano od Morison
Nisam ni morao da pogedam ceo prvi video, odmah sam primetio poruku pa da priupitam:
Da li su ritmovi fabricki (iz rom-a) ?
OTS nisu deo performance zapisa, to se mora razumeti! Oni su deo ritma, style-a!
Dakle, da bi upisao OTS, to ne moze da bude rom style. Mora biti user style na usb-u.
Ako zelis da koristis ROM style, moras ga prvo sacuvati na USB pa, kada pravis performansu, odande, sa usb-a ga pozoves. Tako snimljen style na usb mozes modifikovati a samim tim mu upisati i OTS!
Javi da li je ovo bio problem...?

Skraćeno:
Tvorničke ritmove nije moguće direktno editirati kao ni OTS pa ih tako odmah i spremiti u Performance!
Potrebno je prvo učitati tvornički ritam, spremiti ga na USB i tek onda editirati pa spremiti ("Write"). Ako odaberemo ritam koji je na USB-u spremljen, onda nema problema sa spremanjem editiranih postavki.
Koliko sam vidio, ovako jasno i razumljivo uputstvo u manualu ne postoji.

Ako nekome bude ova informacija korisna, zahvalite Morisonu! Ja samo prenašam naš razgovor,

Promijenjeno od Privatnik (29.06.2014 u 20:42 sati)
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2014, 07:54   #52
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znao sam da negde gresis,doduse to ne pise u manualu.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2014, 09:06   #53
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je vrlo zgodna funkcija (OTS). Kada od nekog uzmete ritam, uz njega dobijate i sredjene OTS boje, tako je zamisljeno. Kada sam radio ritmove za Roland Content Portal jedan od uslova da ritam bude prihvacen kao ispravan je da ima sredjene cetiri OTS boje za odgovarajucu pesmu.
Ako su Vam potrebne razlicite OTS boje za drugu pesmu a koristili bi isti ritam, jednostavno, na usb-u, iskopirate isti ritam pod drugim imenom i tamo potpuno drugacije napravite OTS boje...i tako koliko god puta Vam je potrebno. Poslednjim operativnim sistemom imate mogucnost da vidite koje kombinacije boja Vam se nalaze u svakom OTS registru, sto olaksava upotrebu...
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije