Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.03.2013, 22:43   #21
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
Ucitaj Ritam sa usb stika.
Podesi boju kao sto si zamislio.
Pritisni i ZADRZI One touch dugme.
Putem tockica odaberi jedan od cetiri prikazanih lokacija za OTS.
Potvrdi sa enter (ili sa write).

P.S.
Probaj pa javi, posto ovo pisem "iz glave" pa sam mozda nesto zaboravio.
Auuuu...da, uspjelo mi je!!!

Da, TO JE TO!!

Hvala, puno hvala!!!! Gdje da šaljem gajbu pive?

p.s.
Zašto u uputama ne piše isključivo i samo ovo što si ti napisao?? Kakvo fržanje OT, pa odabiranje, pa držanje pa edit...i šta ja znam šta? Ovo što si napisao, jedna jedina rečenica i amen!! Riješeno!

Koliko vidim, spremaju se čak 2 dodantna instrumenta po jednom OT gumbu. Znači, to bi bilo po jednom user performance može se složiti 10 instrumenata, odnosno, 5 jer se neda isključiti upper 1..E neka nam daju u slijedečem updateu da se može isključiti upper 1 makar čekićem!

Promijenjeno od Privatnik (28.03.2013 u 22:50 sati)
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2013, 23:50   #22
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema na cemu!
Jako zgodna stvar, a posto vise nismo limitirani prostorom (osim velicinom usb stika), recimo za drugu pesmu koju sviras istim ritmom ali zelis druge OTS-e jednostavno iskopiras isti ritam samo sa naslovom promenjenim za jedan karakter (ili u ime pesme) i u tom ritmu spakujes novih cetiri OTS-a.
S obzirom na ovo, resen problem oko user boja, zar ne? Performance boja plus 4 OTS-a, mislim da je za svaku pesmu sasvim dovoljno 5 boja...
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
Privatnik (29.03.2013)
Star 29.03.2013, 00:11   #23
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
Nema na cemu!
Jako zgodna stvar, a posto vise nismo limitirani prostorom (osim velicinom usb stika), recimo za drugu pesmu koju sviras istim ritmom ali zelis druge OTS-e jednostavno iskopiras isti ritam samo sa naslovom promenjenim za jedan karakter (ili u ime pesme) i u tom ritmu spakujes novih cetiri OTS-a.
S obzirom na ovo, resen problem oko user boja, zar ne? Performance boja plus 4 OTS-a, mislim da je za svaku pesmu sasvim dovoljno 5 boja...

Ma super, supeer! Hvala od srca!!
Da, i više nego dovoljno! Super stvar! Naravno da je riješeno i to je ono što mi je bilo neophodno. Bez toga - ovaj aranžer mi je mrtvo slovo na papiru. A mijenjanje performance sa kotačićem da bi se dobio drugi instrument, u toku svirke, meni je neizvdivo. Ako netko to stigne i može - skidam kapu i svaka čast!

Da, spomenuo sam da sam tako imao na g1000. Performance skopirat na slijedeče mjesto i setapirati recimo nove instrumente.

A imao sam složeno i samo instrumente na performance. Recimo Akustična, klavir, stringsevi, harmonika, ispod svakog upp1, na upp 2 bio je neki strings za podlogu..Na pedali složio "performance next" i zaključao tempo. Zadnjem instrumentu u nizu stavio "performance back" da ne ode dalje, slučajno na slijedeči perform. ;-)

Da, čuda se daju napraviti tko ima volje i iskustva. Na žalost, često sam gledao kako na odličnim i skupim instrumentima se koriste dvije tri boje (instrumenta) iako uho "viče" - daj promijeni, tu ide harmonika i klarinet.. ;-) ISta stvar i sa ritam sekcijom, upotrebom dinamike, ali to su sad već stvari ukusa. O tome se ne raspravlja.

Imam kratko pitanje, možda znaš:
Ovaj OT se samo u glavnom meniju može isključiti da mu ne radi recimo "prelaz" - varijaciju ritma ili po svakom user performance-u. U glavnom meniju pod OneTouch Hold isključeno mi je Intro/Ending, Variation, a samo su na ON Tempo i Tone Part, ali svejedno neki od 4 OT gumba naprave Intro ili varijaciju...

pronači ću to, nisam gotovan, ali ako znaš, da se rađe prihvatim posla i konačno sad sredim i složim klavijaturu i posložim soundove.

Hvala ti još jednom, ovo mi je "spasilo život". Iskreno, bio sam već pomislio na zamjenu za neki drugi Rolandov aranžer.
Spasio si me ali nisi rekao, gdje da šaljem gajbu pive?

Promijenjeno od Privatnik (29.03.2013 u 00:14 sati)
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 00:31   #24
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ustvari treba da stoji ON za stvari koje ne zelis da se menjaju a OFF za stvari koje zelis da se menjaju sa promenom OTS-a. Mislim da se o tome radi.
A za pivo; moze ali samo ako se vidimo negde...ne mora gajba, dovoljno je po jedno toceno
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
Privatnik (29.03.2013)
Star 29.03.2013, 00:58   #25
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
kad bude klavijatura ispred mene objasnicu ti postupak deo po deo,da ne bih nesto pogresio.To i jeste 3-4 klika i write i gotovo.

Procitaj detaljno stranu 31,32 i 33 i prati uputstva pa ces valjda uspeti pre nego sto ti ja napisem.
Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
Ustvari treba da stoji ON za stvari koje ne zelis da se menjaju a OFF za stvari koje zelis da se menjaju sa promenom OTS-a. Mislim da se o tome radi.
A za pivo; moze ali samo ako se vidimo negde...ne mora gajba, dovoljno je po jedno toceno

Vidiš, zanimljivo. Mora da bude na ON. Tnx!!
A za pivo, ok. Negdje na gajbu pred dućan, svirati znamo, pa ćemo usput i zaraditi možda i za nešto da nam se okreće i miriši!

Prijatelju, veliki pozdrav i veliko hvala za nesebičnu pomoć i savjet!! A ja ću nastojati svojim iskustvom uskočiti tu na forumu ako bude negdje zatrebalo.
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 01:03   #26
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je da si resio problem,rece ja lepo,javice se @morison i u dve recenice ti objasniti.

On bolje i konciznije pise od mene.Nadam se da ce te BK-5 sluziti bez ikakvih problema kao sto i mene sluzi.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
Privatnik (29.03.2013)
Star 29.03.2013, 01:39   #27
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Drago mi je da si resio problem,rece ja lepo,javice se @morison i u dve recenice ti objasniti.

On bolje i konciznije pise od mene.Nadam se da ce te BK-5 sluziti bez ikakvih problema kao sto i mene sluzi.

Hoće prijatelju, hoće. Ovo je samo još dodatna ocjena 5 na ionako odličnu ocjenu za ovaj "mali" opaki aranžer. Bogami, mogu slobodno tvrditi da stoji rame uz rame sa nekim puno skupljim modelima! Šteta samo što mi je ovaj novi sa 6 i pol oktava malo prekasno uletio, ali biti će. Valjda će se neka lova zaraditi i sa ovom "peticom", pa ćemo kupovati jači model, hehe

Ali, da ne zaboravim i tvoju zaslugu također! Puno hvala i tebi već i na nastojanju da pomogneš, ali i na manualima!
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 01:00   #28
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajd da napisem i ja svoje utiske o ovoj klavijaturi za kratko vreme, koliko sam je probao kod Nese

Lagana je, sto je bitno svakome ko dolazi u sitne sate kuci...
Dirka je ok, po meni bolja nego na ostalim klavijaturama iz te klase.
Sto se tice izrade, jedino sto me brine je kvalitet dugmica sa kojima se menjaju varijacije i STS boje. Mada ja sam ih pritisnuo samo par puta, i to plasljivo, tako da ne bih mogao da sudim o tome. Vise o tome moze da kaze neko ko je poseduje.
Sto se tice sound-a, standardno za Roland. Klavir je po meni bolji nego na pa800-pa2x. Organi su ok, gitare isto. Harmonike su isto ok, tako da moze da se radi bez problema svirka bez semplova.

Sve u svemu, nije losa investicija. Kupis novu klavijaturu, imas garanciju, otplatis je za kratko vreme i posle te sluzi godinama...

E sad jedna fix ideja
1. Izvadis zvucnike iz nje i jos je olaksas time
2. Napravis stalak od aluminijuma na rasklapanje (samim tim sto je klavijatura lagana, i stalak moze biti dosta lagan)
3. Sve to zajedno sa papucicom i kablovima stavis u jednu torbu i ides kao muzicar, a ne fizikalac
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 01:03   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mile for President !!!!!
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 09:31   #30
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slazem se sa @Tranzitom

Samo da dodam u vezi tastera,Mile je nezan covek i dobar decko a tasteri su stvarno odlicni samo se treba malo naviktnuti na njih.Tasteri rade precizno i nemaju onaj klik da se cuje pri pritisku.Ovo se odnosi na sve tastere i za varijacije i za OTS.jedini tasteri koji su na klik su tasteri(istog oblika kao i na GW 8) koji sam slatko svirao tri godine i sa njima nikad nisma imao ni jedan jedini problem.Sve to radi dobro i bez kvarova.Ja ih bar nisam imao.
Dodato:
Da dodam u planu mi je kupovina jos jednog Rolanda BK5 i Ipod-a.
Ipad 1 je oko 200 eura(polovnog,dobro ocuvanog).BK-5 cekam da jos malo padne cena kad izadje BK-9 i kad sve saberem imacu dva odlicna aranzera i Ipad.Sve to ce me kostati oko 1500 eura a za te pare ne moze da se kupi ni polovan PA2 koji je tezi od oba BK-5 zajedno.
Dodato:
Uz to cu da koristim i kontakt 5 i bog da me vidi kako uzivam.

Promijenjeno od nesaband (08.04.2013 u 10:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije