Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.08.2008, 01:50   #1
Ivan.2008
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.08.2008
Postovi: 8
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Ivan.2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland EXR E2

Posedujem aranzer roland exr e2. Ako jos neko ima isti takav, molio bih da mi se javi da podelimo iskustva i da razmenimo korisne savete. Meni je to prvi aranzer koji sam kupio i mislim da je dovoljno dobar da bar za neko vreme posluzi, pa da se potom proda i kupi neki bolji. Sta vi mislite?
Ivan.2008 je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2008, 01:54   #2
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozz imao sam ga ja pitaj sta te zanima javi se na PM
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2008, 23:07   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja imam EXR-E2 i meni treba pomoc oko podesavanja.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2008, 13:14   #4
Ivan.2008
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.08.2008
Postovi: 8
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Ivan.2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na roland.co.yu sajtu stoje pozitivne kritike o ovom aranzeru, da daje cist zvuk na zvucnicima... dobri ritmovi itd. Posebno pada u oci recenica 'Roland, a nas'.

Pre svega treba imati u vidu da je exr e2 polu profesionalna klavijatura. Bilo je nekih koji su ga kupili i odmah se pokajali. Ja licno sam zadovoljan, i posto sam pocetnik ne vredi da odma menjam kategoriju. Znaci hocu maksimalno da ga iskoristim za svirke.

Mislim da bi bila dobra ideja da pokusamo da objasnimo koja je razlika izmedju ovog exr e2 polu profia i bilo kog drugog profesionalnog aranzera dovoljno dobrog za narodnu muziku (i zabavnu). Pa da vidimo preko kojih mana se moze preci a koje su mu nepremostive.

- Ima solidne farbe. Premda kada trazim neku boju treba mi dosta vremena da nadjem najpriblizniju originalu.
- Ima prikljucak za opcionu pedalu i to samo jednu, sto vec govori o tome da se radi o polu profiu. Pedali se moze dodeliti jedan od 10tak ponudjenih efekata. Ja sam nasao da je najkorisnije ako je to START/STOP funkcija.

Ne znam u cemu ce sve profi klav. doneti olaksanje, a ni koliko cu moci da sviram na exr e2.
Ivan.2008 je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2008, 00:27   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se mene tice jos uvek nisam odustao od toga da ovaj aranzer prilagodim tezgaroskim potrebama iako za sada nisam nesto prezadovoljan kako zvuci na razglasu.Veliki problem mi predstavlja neujednacenost jacina zvukova i nemogucnost da se jacina zabelezi za svaki user-ton posebno.Takodje i efekti predstavljaju poteskocu.Za narodnjake koristim kombinaciju Hal1 i Multiefekat Timectrldelay(valjda sam dobro zapisao).Expresion pedalu koju sam koristio na RA800 vise nemogu da koristim.Nemam neku ideju kako bi uspostavio kontrolu nad volume parametrom.Vidim da ima mogucnost za neke DP pedale ali cemu to sluzi i da li radi to je pitanje.Veliki nedostatak je nepostojanje ekvilajzera kao i nemogucnost programiranja one-touch funkcije(bar ja za sada nisam pronasao kako).
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2008, 23:08   #6
Ivan.2008
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.08.2008
Postovi: 8
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Ivan.2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Sto se mene tice jos uvek nisam odustao od toga da ovaj aranzer prilagodim tezgaroskim potrebama iako za sada nisam nesto prezadovoljan kako zvuci na razglasu.Veliki problem mi predstavlja neujednacenost jacina zvukova i nemogucnost da se jacina zabelezi za svaki user-ton posebno.Takodje i efekti predstavljaju poteskocu.Za narodnjake koristim kombinaciju Hal1 i Multiefekat Timectrldelay(valjda sam dobro zapisao).Expresion pedalu koju sam koristio na RA800 vise nemogu da koristim.Nemam neku ideju kako bi uspostavio kontrolu nad volume parametrom.Vidim da ima mogucnost za neke DP pedale ali cemu to sluzi i da li radi to je pitanje.Veliki nedostatak je nepostojanje ekvilajzera kao i nemogucnost programiranja one-touch funkcije(bar ja za sada nisam pronasao kako).
Nisam cuo kako exr e2 zvuci na razglasu. Sta mislis da ne valja? Sam zvuk ili odnos jacine instrumenata?

Sto se tice ritmova, moze se podesiti puno toga. U style works programu za PC se mogu popraviti oni delovi ritma koji ne mogu u aranzeru. Boje su fabricki pojacane na neki nivo i to je to. Ne moze da se promeni jacina boje, osim za ritam, pa da se to snimi u user program, moze da se koristi taster za balansiranje desne ruke sa pratnjom.

Jedna farba je izrazito jaka ‘vintage accordion’, obavezno ukljucujem dinamiku kad je koristim posto tasteri za dinamiku znatno smanjuju jacinu. Takodje, kad se primeni neki efekat, npr. reverb, on vazi za sve boje, nikako ne moze da se mesaju u isto vreme dva ili vise efekta. (Kolko para tolko muzike). Mada se kod mene desavalo da se efekat iskljuci sam od sebe kad promenim farbu. Hvala cudu, vise se to ne desava. Treba resetovati ceo aranzer na fabricka podesavanja kad nesto krene lose.

Kod pretrazivanja user programa ukucava se broj na numerickoj tastaturi. Steta sto ne moze abecedom da se bira. Pretpostavljam da kod profesionalnih aranzera moze i to, je l znate nesto o tome?
Ivan.2008 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2008, 11:31   #7
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Exr-e2 Roland imao sam ga ispocetka sam bio zadovoljan kako radi ali kad sam ga skuzio brzo sam ga prodao i popusio 500 kuna a novog sam prodao imao sam ga samo mjesec dana.

sto se tice ritma radi odlicno jedino Sirtaki moras ubacit jer ga nema,,i nemogu se podesavat mjenjat bass,bubanj itd, ,moze se samo volumen riktat ubiti kao na yamahi je Psr 280 zvukovi nisu losi jedino nemaju effkti sirinu
da ne duljim to je vise kao igracka ,ali za Rolanda nije lose sto su napravili u ostalom na one e-serije. ali nije to to. recimo ti hoces smanjit desnu stranu zvuka moras drzat tipku pa smanjivat i te gluposti.
za doma i tako koju festu moze se odradit solidno,ali za profi svirku nije.
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2008, 13:33   #8
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zvucna slika na razglasu je previse mutna vec sam rekao masina nema ekvilajzer.I pored "nabijanja " visokih tonova na mikseru opet nista.Jedini nacin promene zvucne slike je Style works.Umesto mutnog fingered basa staviti piket1 ili 2 i expresion svakog tona posebno postaviti na 127.Naravno sve "mute" gitare iz pratnje zameniti nekom svetlijom bojom.
Efekat se Ivanu gubio prilikom promene boje je zbog toga sto je efekat user tonova bio ukljucen.Tako da svaka boja vuce fabricki postavljen efekat koji je naravno slab pa se ima utisak kao i da ga nema u toku svirke.
Mogu da se za user boje odaberu neke koje su priblizno ista jacine i kao takve memorisu.
Ja sam postavio pitanje o DP pedalama koje se koriste na EXR-E2 i da li ko ima neko iskustvo u koriscenju istih.
Sto se tice toga da je E2 igracka jos uvek nemam takav utisak cak se nadam da cu pokazati da je bolji od daleko skupljih masina bar sto se tice kvaliteta zvuka i onoga sto iz njega moze da izadje.Ako budem dobio zadovoljavajuci rezultat svakako cu postaviti da cujete u suprotnom cu da se pokrijem usima.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2008, 18:17   #9
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo.

I ako je kod mene EXR-5s, ali evo da postavim jedan snimak meni djeluje solidno za kucnu upotrebu.


Tone: Red Organ
+Dual: Harmonica

Effekt: StDelay
Keyboard Touch: upaljen

----->>> DOWNLOAD <<<-----
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2008, 11:56   #10
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da samo za kucnu upotrebu ovako kako zvuci trenutno,a trenutno zvuci kao Roland E86 koji je iz proslog veka.
I roland EXR-5s moze da zvuci jos bolje uz pomoc Style worksa.Vec sam objasnio kako.Postavljao sam na ovom forumu neke moje snimke od RA800 pa poslusaj.Ja sam sebi postavio za cilj da uradim da zvuci EXR-E2 bolje od toga.Ako snimke ne nadjes ovde potrazi na rolandovom forumu.
Zasto toliki trud,upitao bi neko ko svira Korga?
Zato sto mi se ne svidja korgov zvuk bubnja pa cak i zvuk vecine semplova(izuzev sempla bubnja Juznog Vetra).Sve ostalo mi deluje dosta vestacki za toliko para(narocito zbog toliko para)
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
exr, roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije