Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2013, 12:49   #121
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ali ti je reakcija Neso bas kao da sam ti u najmanju ruku kudio dete!
Kad je tako dobar instrument zasto onda BK5 nije usao do sada u siru upotrebu kao sto je slucaj sa recimo Korgom PA600 koji je izasao posle njega a odmah je bila pomama za njim? Kritikujem lose stvari na Rolandu a naravno da ima i dobrih (pre svega a sto je i najbitnije zvuk)! Bas zbog tog zvuka i iritira to sto ne naprave klavijaturu koja ce imati sve sto imaju konkurentski top modeli! Ne radi se o ceni vec o upotrebiljivosti jer mnogi, medju koje i sam spadam, ne zele da budu ograniceni na 4 boje po ritmu vec da na jedan ritam mogu da koriste sve boje koje su im dostupne bez ogranicenja a to recimo BK5 ne nudi i zbog toga je vecini to neupotrebljiva klavijatura za ozbiljniji rad bez obzira na cenu, makar kostala i 100e!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 13:27   #122
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Akordeonista
Ne diraj mi "dete",ono je malo i treba ga pravilno vaspitati..Salim se naravno.
Ne vidim u cemu je problem sa koriscenjem boja.Niko vama ne brani da koristite vise od 4 ili 5 boja po ritmu?Sistem trazenja boja nije bas sjajan,to se slazem sa tobom(sem ako se dobro neorganizujes da u OTS imas 4 boje koje su ti najpotrebnije).Ali ima jedno veli ALI.Roland nudi mnogo bolji fabricki ton samog aranzera nego bilo koji drugi brend.
Nasi ljudi a verovatno je tako u celom svetu,sem u Japanu ne vole da rade i zagreju stolicu sredjivanjem svog instrumenta i zato je Korg odneo pobedu na nasem trzistu u odnosu na Roland.

Ovo je sve off topic u odnosu na temu ali posto nema nekih opipljivih informacija o BK-9 nije lose da malo diskutujemo i o BK-5 u ovoj temi posto je BK-9 ocigledno zamisljen da bude bolja varijanta BK-5.

Koliko ja vidim ima nekih novina koje ce biti korisne onima koji ce ga koristiti i olaksace im rad i bice lakse raditi sa njim u odnosu na BK-5 ali ce i kupci verovatno morati da izdvoje duplo vise para da bi sve to dobili.Kada bi sve to kostalo manje vise isto kao i BK-5 onda bih i razmislio o nekom prelasku na BK 9 ali posto ne verujem u to za sada nemam ni jedan razlog da u skorije vreme menjam moje "mezimce" koje mi ispunjava sve sto god ja pozelim.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 15:12   #123
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto uglavnom znamo sta sve donosi BK9,ostaje samo da njegova cena odredi hoce li biti dobar ili nece!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2013, 00:13   #124
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Napisao sam sledece u jednoj drugoj temi ali mislim da je korisno da stoji i ovde:

Svakome kome smetaju neki nedostaci na samom instrumentu moze daleko olaksati situaciju kupovinom bilo kog ipad-a i povezivanjem sa Bk5 aranzerom (ili bilo kojim BK uredjajem).
Pogledajte uputstvo za program BK Partner koji je besplatan a upustvo mozete naci na sledecoj stranici
Zanimljivo je da kroz ovaj program mozemo pozivati ritmove i obelezavati favorite ritmove, birati boje i isto tako praviti favorite listu kao i citanje performansa uz lako pretrazivanje preko touch screena (bilo putem skrolovanja ili ukucavanja teksta ili pritiskom na "+" i "-" taster...). Neke operacije su olaksane (lakse imenovanje fajlova na primer) itd itd.
I eto jako preglednog touch screen-a na svim BK masinama (kompatibilno sa celom linijom BK)...neko ce reci da je ipad skup ali verujte mi da je daleko bolje ovako; da je roland dao ovako skup ekran na aranzeru to bi za onoliko koliko kosta ipad poskupelo samu masinu.
Ovako svako moze da odluci da li mu to treba ili ne a plus ipad moze da sluzi i u mnoge druge svrhe! Plus mogucnost povezivanja wireless putem (moze i kablom)...i na kraju najvaznije- lak nacin za upgrade programa te dodavanje novih mogucnosti...
Mislim da su ovi programi tek pocetak, prva verzija, dajte im malo vremena da se usavrse i videcemo onda kako ce stvari stojati.
Za one koji se pitaju zasto ne i na android tabletu odmah da vam dam odgovor (posto sam i ja to odmah pitao)> Android protokol za sada ne omogucava midi transfer. Cim na androidu bude to omoguceno, makar na jednom popularnom tabletu, Roland ce pustiti aplikaciju i za andru
Morison je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2013, 00:25   #125
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@morison
Neki ce opet reci da Roland BK serija nije dobra.Lepo sa tvoje strane sto si postavio ovaj pdf manual pa ko zeli nek ga procita i sam proceni da li je ovo dobro ili nije.Mada i bez toga ko hoce moze lepo da se snadje na samoj klavijaturi.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 07:36   #126
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bez nervoze ovo su poslednji "trzaji" Roland-a, sledeci potez je aranzer bez ekrana imace samo IPAD dock i to je to (kupis aranzer - kontroler, pa u apple store po ipad..sve to fino onako obradovan raspakujes...montiras i moze na tezgu) .. i nema problem sa losim touch screen-om..jao bre sta nam radi ova industrija ... kuku ..
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 09:00   #127
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni bi to i bilo najbolje rješenje, da se napravi aranžer po principu PC-a. Slagaj sebi sam i tako i formiraj cijenu. Nešto u obliku modula.

To što Roland uvodi podršku sa tabletima (i ako za sada samo za apple) je lijep potez, da se konačno Aranžeri modernizuju, a ne i dalje se tipka i radi na 7" displayu.

Malo offtopic, ali po meni Aranžeru je osnova sound, ritam sekcija i izlazi, ostali segmenti, dirke, dugmići, display i sl. najbolje bi bilo da sami korisnici biraju. Tako da Središ sebi Aranžer po volji, ubaciš Integra 7 i deri, kada zastari, promjeniš samo module i nastaviš.

Dosta offtopic-a, ali očigledno tako će biti u ovoj temi dok ne prođe 4 April
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 13:36   #128
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo napisacu i ovde posto ovo o BK partneru stoji u obe teme.
Roland BK5(890 eura)+Ipad(330 Eura)=Korg PA600(1000Eura)+220Eura
Racunica je jasna a neka kolege oproste sto ja ovako Pirocanski rachunjam.
Slicna racunica se moze upotrebiti za BK9 pod pretpostavkom da je cena
Roland BK9(1200 Eura)=Korg PA600(1000 Eura)+VHM5 ili Performer(200 Eura)
Ukolika je cena za BK9 veca onda je jasno ko je u prednosti.Tachka je turena.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 14:58   #129
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je,sve si lepo napisao
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 15:41   #130
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa sreca Rolandova sto se ne prodaje samo kod nas..., da je tako, prosili bi oni odavno :-D cinjenica je da su ljudi na nasim prostora nepismeni ili polu-pismeni sto se tiče tehnike, tablet ima svaki 10000-ti gradjanin, a kamo li nesto od skupog "i" asortimana za koje smo njima verovatno zadnja rupa na svirali jer zvanično Apple ne posluje konkretno u Srbiji. Druga stvar... Za odredjeni polu svet koji se nadje na svirkama ne da nije da im se svira, nego su pravo za njivu i motiku-i zbog takvih da strahujem za opremu-bolje da naprave priključak za bacač plamena :-D :-)

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije