Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.11.2012, 18:24   #181
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hahaha,ne radujem se ja zbog toga sto ce da padne cena ovim modelima nego sto ce se uskoro pojaviti novi pa600!Ako ovde kosta vise od 1100e u nemackoj je 999e pa moze i tamo da se kupi ako imas nekog!
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 18:56   #182
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I taman platit 150 eura carine kao sto sam i ja sa tyros3 koji mi je isao iz njemacke...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 19:10   #183
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zna se koliko su koštali PA1x i PA 800, a sad PA 600 sa tom cjenom da bude u rangu sa njima baš čudno , vrijeme če pokazati.
nelica2002 je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 19:55   #184
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve u svoje vreme...Mozda ne moze da parira pa1x-u po kvalitetu izrade ali ono sto sam video na yt sta moze i njegove specifikacije, daleko je ispred!
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 20:44   #185
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolko sam ja video iz ova dva videa sa YT-a:
Nema DNC boje kao Pa3x
Nema Ambient Drums kao Pa3x

... što je po meni ono najbolje što je doneo pa3.

Ima Master Fx i onaj Waves-ov mastering Efx
Ima Drum Mixer i eq za svaki element bubnja
Ima eq za svaki oscilator u program modu. (pitam se da li ta eq podešavanja ostaju aktivna kad se boja ubaci u style play?)

Dirke: Dirke? Kak'e su, videćemo kad pipnemo

U suštini, kako ja to vidim:

Ovo je pa800 sound, sa par softverskih zezancija koje mogu doprineti značajnijem, ili manje značajnom poboljšanju zvuka (u odnosu na pa800, pa2x) u zavisnosti od spretnosti i umešnosti klavijaturiste.

Još jedan Korgov trik, da namami vlasnike pa800 i pa500 da dodaju koju stotinu evra gore za kašicicu radosti. Recimo samo da bi svaki pa800 i pa2x mogao da dobije i waves efekte i eq za bubanj sa nekim OS update-om ko od šale. Koska od Korga!

Lično mišljenje.. : za vlasnike pa: 50, 60, 80, 500, 1x, sigurno best buy, dok za pa800 bih ipak malo ostao ustegnuta mišljenja, zbog vocodera prvenstveno. Još ako cena bude oko 1000e za nov?
I da,
Koga briga kvalitet izrade, garancija je 2 god (uglavnom), a za bilo kog polovnjaka nema ni dana garancije. Ako on ostane čitav posle tog perioda, radiće još kolko voliš. A svaki je vala aranžer korgov imao svoje bubice. Pa i pa2... lampice.

Videćemo kad stigne u nas. Ja jedva čekam da ga probam.

Videh da je neko negde u inostranstvu od kolega forumaša imao prilike da ga proba... Zanima me ako zna neko kakav je sa DNC bojama? Ima li ih isto kao i pa2x ili ima još koju više?
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 21:22   #186
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ MusicAngel: prijatelju, ovde se ne prica o top korgovom aranzeru, nego o mid-level spravi... Pa600 ce verovatno kostati kao trecina pa3x,a ti hoces za te pare da ima sve sto i pa3x...daj budimo realni malo... Ako bude kostao oko 1100e nudice najvise za te novce. Rekao sam da je bolji od pa800 zato sto koliko sam video pa800 je u prednosti samo zbog vocodera i kao pravog sampling-a,sto u praksi sada ne vidim kao neki plus... Drugo je sve na strani pa600.


Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 21:47   #187
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slažem se Vex... sound na Pa600 je sigurno bolji od pa800 pa čak možda i od Pa2x. (Milslim na Rom) Svestan sam ja o kom cenovnom rangu pricamo, nema da brineš, samo sam malo revoltiran na Korg što malo više ne odreši kesu kad pravi novu mašinu. xD
I nisam ja ni rekao da hoću, ili da očekujem da bude kao pa3. Ja samo upoređujem šta ima a šta ne, tako da ne znam što me prozivaš?
Činjenica je da tehnologiju zvuka koju ima pa600 imaju pa800 i pa2x a s obzirom da je Korg izbacio pa3 očekivalo bi se da ta tehnologija bude u aktuelnoj (čak, novijoj) spravi. Zato sam upoređivao sa pa3...
Još jednom, ovo je top za te pare...

Eto, nadam se da nema nesporazuma.
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 21:57   #188
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam u Kanadi platio 1150$.Jedna plus stvar u poredjenju sa pa800 je da cita ritmove sa pa3x.Takodje tu je guitar mode2 kao na pa3.
Vec sam pisao da cita sve od pa2.Za te pare nema bolje klavijature.Ovi sto vec imaju pa800 mozda i ne trebaju pa600.Ali je velika razlika u poredjenju sa pa500.Sto se tice izrade vrijeme ce da pokaze kakva je klavijatura.Ja sam godinama imao pa800 pa mu nikad nije otisao ram.Mozda je u mene bio neki izrod,sta ja znam.
Moracu uzeti kablo pa da snimim nesto direktno na PC posto trenutno nemam mixera.Kod kuce ga vezem direktno na JBL PRX635 i to zvuci fantasticno.Jos kad se ubaci neki od dmx drums zvuci fenomenalno.
Sto se tice dnc2 mislim da ima vise nego na pa2.Ne mogu se sada sjetiti.Mislim da su muzicari koji imaju pa800 malo osakaceni sto se prodaje tice.Jer zasto uzeti pa800 za nekih 1500-2000 kad ima pa600 za 1000.Za mene je cak i bolja od pa800.

Veoma lagana za nostiti a i za raditi.Imao sam i bk5 i ne moze se porediti sa pa600.
Postovano sa mobilnog uređaja
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 22:06   #189
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa to mu dođe nešto manje od 900e! Ovde nek bude i 1000 pa super. Ajd' okači nešto da čujemo neki naš ritam i zvuk kad stigneš!

I vidi molim te za te DNC boje ako te ne mrzi... baš me to zanima, kao i sa fabričkim bubnjevima kakva je situacija u odnosu na pa800/2x.
Definitivno opasna sprava ako još ima i poboljšanu dnc tehnologiju!
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 22:13   #190
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U Nemackoj se prodaje vec uveliko i cena mu se krece od 999 do 1019e direktno provereno. zvao sam par muzickih kuca kod kojih povremeno kupujem i moze da se naruci s tim sto je rok cekanja oko 7 dana. Znaci nova klavijatura sa 2 god. garancije. Ja bih ga vec uzeo, ali cekam da prodam ovu moju yamahu, ne bih da gomilam klavijature, a ne zurim puno... Nadam se da cu do nove godine imati jedan u posedu. U odnosu na pa500 ovo je fantazija. Jedino me zanima jos (a nisam saznao, ne pise u specifikacijama) da li ima portamento, a verujem da ima. I mogucnost pravljena terci, ali to cemo provaljivati u hodu. Sve u svemu zasigurno moja sledeca klavijatura.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije