Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.07.2013, 23:58   #21
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se, najispravniji naziv jeste "Sound Engine" iz razloga toga sto rec "Synthesis" je grcka rec koja se koristi kada se koriste dve ili vise artificijalni izvori da generiraju trecu. U Korg Kronos slucaju koristi se "Sound Engine" iz jednog prostog razloga to sto je ujedno i visoko kvalitetan sempel player uporedo kao i sto reprodukuje razlicite sinteze koje se inace i one mogu kombinuju.

Kao sto rekoh Motori misleci na bas "Sound Engine" su po meni najispravniji nacin...No to nije ni vazno. Zvali ga mi Belo-Bilo-Bjelo...nije vazno. Bitno je da si dobio informaciju i da smo se razumeli. Srecno.

Pozzzz
miromiro je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2013, 00:07   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam koju sam to informaciju dobio ali ni to nije bitno. Razumio sam te od samog pocetka, da ne bude zabune, no ucinilo mi se da je termin "motori" bio malo neprikladan a i potpuno neuobicajen u audio terminologiji, te sam iskljucivo iz tog razloga reagovao.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2013, 00:20   #23
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Informacija:

1. Napraviti kopije istih boja u razlicitim tonalitetima.

2. Adresirati SW1 i SW2 za transpoze u slucajevima kada sviras na bojama reprodukovano SGX zvucnim motorom.


Pozzz
miromiro je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2013, 00:32   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zar zaista mislis da sam trebao te informacije ? Proprati malo pazljivije tok teme. Zar nisam svojim postom, kojim sam pitao da li si siguran u to sto pises u vezi sa SW1 i SW2, upravo spirijecio dezinformaciju koju si prije toga napisao ?
Citat:
Originalno postovano od miromiro Pokaži Post
Iznad joystika imas dva dugmeta na kojima mozes da adresiras transpoze....pozzz
A onda slijedi moj post:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Jesi li ti bas sigiran da ce ici ta asignacija SW1 i SW2 na Transpoze ?
Pitao sam te to bas zato jer znam da to nije moguce na Kronosu, to jest da nije moguce, bar u ovoj verziji OSa, globalno adresirati Transpoze na SW1 i SW2. Mislim da si ti to sasvim pogresno shvatio i napravio scenario koji nema podlogu u toku teme. Da ne bi dalje isli u Off, smatram da je suvisno nastavljati diskusiju po ovom pitanju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2013, 00:43   #25
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na mom Kronosu radi fino da transponiram/pichujem Piano zvuk sa SW1 i SW2...o kojim scenariju pricas?

Ali Ok, slozicu se jos jedan put sa tobom. Daljna diskusija bi bila suvisna.
Dodato:
Na mom Kronosu radi fino da transponiram/pichujem Piano zvuk sa SW1 i SW2...o kojim scenariju pricas?


Procedura za aktiviranje SW1 je da se koristi kontroler AMS mixer. I obrnuto proporcionalna amplituda osobine koristeci pojačalo ili filtera AMS i samo jedan kontrolor kao SW1 a moze i SW2 zavisno kako zelis da postavis.


Detaljnije:

Postavite jednu audio grupu AMS vrednost +99 slanja -99 do SW1 (isključen kada je na SW1 ) i stim podesite drugi zvuk grupe AMS 0 do +99 slanje vrednost SW1 ( omogucen kada je na SW1 ).


Ali Ok tranzit, slozicu se jos jedan put sa tobom. Daljna diskusija bi bila suvisna!

Promijenjeno od miromiro (17.07.2013 u 01:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miromiro je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio miromiro za ovaj koristan post:
cvjecko_pa800 (14.02.2014)
Star 17.07.2013, 01:05   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na tvom Kronosu radi SW1 i SW2 kao Transpoze ali iskljucivo za SGX i ni za jedan drugi Sound Engine vise. Pitanje kolege s pocetka teme se odnosilo na globalnu mogucnost Transpoze kontrole za Kronos, s tim da se ne mora ulaziti u pod-menue. Da ponovim, postoji iskljucivo mogucnost adresiranja Octave + i - na kontrolere SW1 i 2 ali funkcija transponovanja u polutonskim koracima za kompletan Kronos ne postoji. Vidim da si novi na forumu, pa nije na odmet obavjestenje, da ovdje veoma mnogo polazemo na potpuno provjerene informacije jer je veliki broj clanova profesionalni muzicari koji se uvijek mogu osloniti na informacije dobijene ovdje.

Da se vratimo na temu, kolega gogi-japanac, jedina mogucnost globalne transpozicije Kronosa izbjegavajuci ulaske u pod-menue, je neki dodtni prikladni midi kontroler, a nabrojao sam ih nekoliko u jednoj drugoj temi, prije par dana. Koliko se sjecam, bilo je u vezi sa transponovanjem dva instrumenta istovremeno. Potrazi temu, tamo sam predlozio nekoliko rjesenja i pojedina odgovaraju i tebi za Kronos. Jeste da se radi o manjim dodatnim izdacima ali drugog nacina nema, sem da Korg uskoro izbaci neki update u vezi sa tim, sto iskreno sumnjam.

Promijenjeno od tranzit (17.07.2013 u 01:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2014, 22:48   #27
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stara tema,ali me zanima kako ovo funkcionise vezano za transponovanje dve klavijature istovremeno
http://www.midisolutions.com/prodcst.htm

Da li je u medjuvremenu nastalo resenje kao da pomocu pa3x istovremeno transponujes i triton le ili korg m3 recimo?
energy je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2016, 05:34   #28
orascic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2008
Postovi: 22
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
orascic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li kakvih novosti u vezi ovoga,... laksa varijanta ili sta ti ja znam,...

Promijenjeno od Dell (04.03.2016 u 14:24 sati)
orascic je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2016, 21:11   #29
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima lakša varijanta. Ubaci se program ili kombinacija u SET LIST mod i tamo se (u koliko imate u Kronosu najnoviji OS) svaki blok može zasebno transponirati koliko treba. Ide od 0 do +24 i 0 do -24.

EDIT: Iskreno, do sada nisam sreo svirača koji ne koristi SET LIST mod na Kronosu.

EDIT 2: Što se tiče toga gore da treba imati najnoviji OS, u koliko je najnoviji OS, on će pokraj imena zvuka pokazati strijelicu i broj polutonova za koliko je dignut blok (ili spušten), dok u starijim OS verzijama te strijelice nema.

Promijenjeno od korg_man (12.03.2016 u 21:19 sati)
korg_man je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije