Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.10.2006, 09:43   #1
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ***KORG N364***

Pozdrav!

Zanima me jel ko radio kad sa Korgom N364 pa da nešto kaže o njemu kakve su mogućnosti,imali sempler,ram,s kojim sintom može da se poredi,itd,...Sad sam naletio na jednog koji se prodaje za 300eur pa me zanima kolko moćna je ova sprava i isplati li se kupiti...Inače imam Korg Triton Classic ali mislim da je ovaj jeftin pa da ga se isplati kupiti...Ja koliko sam čuo od drugih to je predhodnik Trinity-a ali niko mi ništa nije mogo objasniti o njemu...Zato ako ko ima iskustva ili poznaje ovaj instrument pišite molim vas...

Još nešto:Zašto ima ovako glupo ime?...Mislim N364 nema nikakve logike...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alix za ovaj koristan post:
joki94 (26.10.2011)
Star 23.10.2006, 12:08   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

KORG N364 je solo synth koji se je pojavio početkom 1997 godine kao nasljednik KORG-a X3. Nema sampler, no ima vrlo močan sound engine zasnovan na AI2 sintezi zvuka s 4 oscilatora po zvuku. Ima 4 programske banke sa po 100 soundova + 128 GM sounda što ukupno iznosi 528 programskih boja od kojih možeš 200 da promjeniš tj USER su.
Također ima i 400 kombinacija od kojih je 200 reprogramirajučih. Ima arpegiator, sequencer s 32.000 notnim zapisom, MS-DOS kompatibilan Flopy drive. Kučište mu je metalno i kvalitetno. Tipke su mu plitke, elastične i brze (jako pogodne za harmonikaše). Izlazi i GM mu je fantastičan. Editor mu je dosta jednostavan za korisnike KORG-ovih workstationa, a postoji i software za editiranje PCG-a.
Synth je po kvaliteti al pari KORG-u 01W/FD, čak malo jači po soundovima. N364 znači N3 (serija N), a 64 u nazivu mu znači da je 64 polifoni.
Ja ga još dan danas koristim u kombinaciji s Pa80. Iako je glupo imati 2 KORG-a na stageu, ipak se radi o različitim soundovima i sintezi zvuka. Realna cijena mu se kreće između 400 i 600 €. Ima vrlo kvalitetne narodnjačke boje (meni je osobno tamburica s njega puno bolja nego na Pa80), čak u klasi sampla.

Eto, toliko ti mogu reči sa sad o njemu. Ako što trebaš od boja javi se iako sam skoro 80 % svih boja koje koristim na njemu stavio uvdje u download centar.

Ako ga dobivaš za 300 €, i ako je ispravan uzimaj ga bez razmišljanja. Nečeš požaliti. Stvarno je jedan od boljih KORG-ovvih workstationa koji su do sad izašli.
Inaće brat u seriji mu je N264 (6,5 oktavna verzija, inače ništa jača). U navedenoj N seiji postoje još N1, N5 i N5 EX, no niti jedan od njih nema Flopy drive kao N364 i N264 pa su nepogodni za rad ako nemaš PC računalo. N5 je po broju kombinacija i programa duplo jači, no to su sve soundovi tj boje više za techno i dance, a kapacitet usera mu je s obzirom na 1024 kombinacije samo 200 mjesta. U tom pogledu još je iz N serije N364 daleko najbolji.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2006, 12:14   #3
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zaboravio sam napomenuti da uz KORG KARMA jedino KORG N364 ima mogučnost komniniranja 8 programskih boja po zvuku od kojeg svaki programski još 2 multi sampla (tvorničkih soundova). Tako u načelu ispada da tvoriš kombinacijsku boju od 16 različitih programskih boja, što N364 bez problema ganja. Npr. Slavonsku tamburicu možeš složiti bez problema od bisernice preko prima do berde. Znači svih 6 zvukova od tamburaškog sastava u kombi modu. I stvarno zvuči MRAK.
A sad si zamisli kakove soundove harmonike možeš dobiti na navedeni način. Ne 5-glasnu harmoniku nego 8-glasnu (koja u načelu ne postoji) :wink:
O zvukovima truba i brasseva neću ništa ni pisati kakove kombinacije su moguče 8)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2006, 12:22   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E hebi ga sad. Mogo bi o njemu pisat do jutra
Ima 14 Mb RAM.
Kompatibilan je sa X3, X5D i čita soundove od iS serije.
A ja sam ga čak uspio natjerati da pročita neke soundove od 01W/FD preko programa NX64 File editora. Valjda program ima neki bug (Skinuo s web stranice pod nazivom PIT-STOP), pa ne prepoznaje PCG-e između korgova. Pokušo sam ga natjerat da čita sounove od Pa serije i što je najinteresantnije, ne prepoznaje soundove po nazivu (piše neke kifle i čvrke), ali reproducira čak sličan sound. I što je najinteresantnije čak se nije ni zablokiro 8O što sam mislio da će sicher učiniti.
Ovo je samo dokaz da se oscilatori između KORG-ovih workstationa u posljednjih 15 godina nisu puno mjenjali.
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
karlovac29 (26.04.2012)
Star 23.10.2006, 12:33   #5
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

svaka cast majstore
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2006, 15:09   #6
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jarane ovo još nisam doživio u životu da čovek toliko rasipa sa znanjem...Svaka ti čast jarane vidi se da si za ovu klaviaturu napravio doktorat i da si joj ušo u vene...Bilo bi dobro ako bi jaran Miodrag uveo neku stranicu ili rubriku u kojoj bi bile klaviature opisane sve detaljno...Tako bi mnogi muzičari mogli pročitati i dobiti sve informacije jer vidim da ovde ima ljudi što stvarno poznaju sintove u detalje...Puno ti hvala još jednom za objašnjenje i odmah kad ga kupim javiću ti se...Ali se bojim da nešto nije s njim u redu pošto je samo 300eur pa zato sam i stavio post da upitam kakav je taj sint kad je tako jeftin...Miodraže poslo sam ti ono po pošti što smo pričali...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2006, 09:21   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma vidi Alix. Ljudi se nađu u škripcu i daju robu u bescjenje. Nedavno je moj prijatelj kupio N264 za samo 350 €. Došao kod mene da mu upucam boje. Naravno, dao sam mu svoj disk sa soundovima, ali on bi još nešto dorađivao. No, nezna niti jedan strani jezik. Sad mu ja pokušaj objasniti kako se radi na editoru, ali badava. Kad je neko panj, onda je panj i nemožeš pomoć balvanu nikako. Na kraju ga je majmun prodo za iste pare. Ja mu reko, evo ti 350 € ja ću je preprodat, ali ne. Da ako mogu ja dobit za njega 600 €, da onda može i on. Dobio je qrac da izvinite. Ja sam mogao dobit u zamjenu 1 za 1 Roland G800 odmah.
Synth nije loš. Stvarno je mrak. Ja bih ga stavio rame uz rame s Rolandom XP-50, Yamahom W-7 ili CS6X (iako ima sampler). To je po meni osobno zadnji KORG-ov workstation (uz KARMU i Trinity) koji je kvaliteno napravljen. Već novi Triton Clasic, Le i Tr su "govna" puna plastike. :twisted:
Da Tr ima kučište i editor barem upola kao N364, ma kupio bih ga bez imalo razmišljanja, bez obzira što imam već Pa80 (što je isti generator zvuka).
Prije par mjeseci mislio sam ga zamjeniti za XP-50 ili XP-30, ali Rolandaši su poznate "pizde" (bez uvrede) pa drže vrijednost svojih syntheva u bezcijenje iako ne vrijede tih novaca.
Od ostalih starih legendarnih KORG-ovih workstationa preporučio bih ti također bez imalo razmišljanja KORG T3. Taj je stvarno car po kvaliteti izrade. Također vrlo je interesantan za rad KORG Z1 koji istina Bog s obzirom na MOSS generator zvuka ne obečava previše u stvaranju narodnjačkih boja, ali je zato za live nastupe u jazz i rock izvedbi nenadjebiv. Stvarno piana, hamond'si i pad'si da se smrzneš. A tek da mu čuješ "tepih" soundove, ma naježiš se. Svaka dlaka ti skoći na ruci kad ga potjeraš kroz razglas. No takove "igračke" koštaju još dan danas malo više para. A kvalitet sounda bih usporedio s legendarnim VL soundom iz Yamahe VL-7 (ovo da ima za kojih 500 - 600 €) ubo bi bez umalo razmišljanja. Nema te trube i sax-a na ijednom synthu što ova Yamahica (samo 4 oktave) može proizvest. No to je već druga prića :wink:
kreso je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2006, 11:51   #8
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

N364 dolazi dole direktno sa linije T3/O1W i LE i Classic su mala deca za taj sint. Isto ko sto trosa kaze, ja mislim da je on bio i zadnji KORGov pravi WORKSTATION iskljucujuci Karma i Trinity a istovremeno jest i vrlo ozbiljna masina, posle su pocele pravit igracke igracke. Imao sam ga oko godinu i po, tek kad je izaso, 97/98 godine zajedno sa KORG IX 300 u kombinaciji, bilo je strava. Kao sto je trosa rekao radi na AI2 sistem a nisam siguran al mislim da je baziran na taj O1W chip. Taj sint nije nikakva smanjena verzija nicega mislim, nego mislim da je zadnji workstation pre Trinity, bez SAMPLING i posle njega dolazi direktno Trinity. Al za 350$ hmmm, uzmi ga ja cu ga od tebe kupit.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2006, 12:13   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da sam ga kupio među prvih 5 muzičara s ovih prostora. Na mom N364 je serijski broj No. 00707 Znaći među prvih 1000 komada izašlih u svijetu.
Sječam se bio je II/1997, dovede mi ga kompa iz Njemačke. Naših soundova za njega ni za ljek. Kad sam ga uključio a boje na njemu užas. Sve neka zavijala i SFX efekti. Ma rođeno za techno, dance, rave.
Uzeo ja onaj priručnik i potražio pod prvo brisanje soundova. Pritisno "+" i "-" ispod numeric keyboarda i uključio klavijaturu. Puf ! Ode sve u 3PM., a onda GM kabel pa s frendove X3 prebacuj soundove, pa splitiraj, pa brij efekte (jer je N364 duplo jači, ma troduplo od X3). Pa onda dofarbavaj kombinacije. ... :wink:
Ali kad sam ga cakup pakum složio, sječam se da smo svirali u jednom disko clubu i na pauzi sretnem kolegu muzičara iz drugog benda. I pozdravljamo se tako, kad pita on mene što radim ovdje. Ja kažem "Pa sviram". On odgovara "Ma ne jebi, pa čuo sam tamburaše, od kad sviraš tamburicu ?" E tad sam likovo. I reko, ma neideš on mene narednih 10 godina. Iduće godine mu istiće UGOVOR, pa je vrijeme da kupim novog igrača, a malo me i srce steže, uvuko mi se prasac pod kožu samo tako.
N364 mi je definitivno BEST BUY u životu. Sagradio mi je kuću dokraja, kupio novi auto, a bogami i kupio svu ostalu opremu. Procjena, platio sam ga u ono vrijeme 2.800 DM, a zaradio mi je oko 60.000 €. Zato je možda i zavrijedio da ga stavim pod stakleno zvono ili na zid, pa da danas sutra kažem djeci, ovo je stroj koji nam je osigurao budučnost.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2006, 16:10   #10
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle toje strojčina do jaja...Joj brate odmah ja ode da ga kupim samo da dobijem štipendiju nakazanu...Samo ne znam šta bi s njim pošto je jeftin a šteta mi da ga kupi jedan slovenac koji samo na njemu stringsove koristi jel oni ionako su klošari do daske...Zamisli pola slovenskih muzičara koristi PA1X samo za puštanje fajlova...i gdje je tu logika?...neki jaki muzičari jedva PA80 da nabave a oni za PLAY i STOP trebaju Pa1X...uglavnom ovaj N364 ću da uzmem po svaku cjenu...A zanima me sad jel on jači od O1/W...Jer sam prije 4 godine imo prvo M1 i bio mi je najveća ljubav pa sam ga konj zamjeno za X5D pa onda dao X5D uz doplatu za T3 ali nikad nisam imo O1/W pa me zanima koliko moćna je ta sprava...uglavnom hvala svima šte si uzeli vremena i javili se na ovaj post...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, n364

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije