Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.10.2006, 13:47   #21
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kao sto smo rekli po mogo foruma i postova, UKUS je jedno a FAKT je drugo, uvek prve dve reci su mi MOTIF ES i PA80. I pored toga to je PA1X bolji i znam to.
Kad je prica u KURZWEILu, momentalno imam K2661, onda naravno kad se prica o njemu treba se i kapa skinuti.
Nemojte sad pomesati pojmove kao 1GB sampling, T2, ili 612 MB SAMPLING, MOTIF ES i ostalo, da ne diramo tamo.
O KURZWEILu nemam nikake romane da pisem , napiso si ti da je prica za sebe.
Momentalno i zadnja nekoliko godina mozda i oduvek bio je NAJBOLJI WORKSTATION KOJI POSTOJI NA SVETU, ISPRED SVIH ne samo poznatih imena nego ISPRED SVIH POSTOJECIH IMENA.
Ne znam koliko od vas je imalo sanse da se igra malo sa njegovim FILTERIMA i EQ i jos neke ostale stvari. Jest da 128 MB RAM al kako kazu, ja bi radje uzeo 1 kosulju od 200$ nego 20 od po 10$, nadam se da razumere.
Sve sto postoji na njemu je PROFESIONALNO dok to nije slucaj kod ostalih MOTIF ES, EXTREME, FUSION, FANTOM X i ostali. Kad se pocne od njegovih ANALOGNIH izlaza pa do dalje, FILTERE, EFEKT PROCESORE, sami SAMPLING EDITOR i sve ostalo...nema sta vise... :roll:
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2006, 14:37   #22
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Inaće najinteresantnije je to da je Kurzweill krajem prošlog stoljeća skoro bankrotiro. Ne da nije radio dobar brand, nego je radi visoke cijene bio za puno muzičara neprihvatljiv.
Gledajući unazad 15-tak godina znaći usporedimo li jedan K2000 pa do današnjeg K-2661, ništa se u engineu samog workstationa nije mjenjalo. Nadodavana je samo memorija i mogučnosti sampliranja i obrade istih.
Iako poznajem velik broj jako dobrih klavijaturista koji ne gotive Kurzweillov sound, jer jednostavno naša profesionalna muzička produkcija je prepuna boja s KORG-a, Yamahe i Rolanda, a uho se s godinama navikne na taj sound. Jer svi mi gažisti/tezgaroši smo u biti "papagaji" koji nastojimo što vjernije odsvirati neku pjesmu orginalu.
Primjera radi, tko sluša ino muziku neka mi kaže na kojim synthevima su primjerice postigli svijetsku slavu jedan Depeche mode, U2 ili Duran Duran ???

Mnogi će se iznenadit. Na Clavia NordLeed 3 i Yamahi VL-7 :wink:

No taj famozni NordLeed iako ima strava tepih soundove, klavire i hamondse nemože ni pod razmo proć u našoj glazbi osim u Techno ili Dance produkciji, koja je doduše se već uveliku ugasila u svijetu. No čudi me da je nitko nije do sad iskoristio u pravljenju novih Turbofolk hitova, nego i dalje (bez uvrede molim) koriste zujalice tipa DX-11 ili Casia. U najbolju ruku reproduciraju s LE-a ili Extrema sampl, što je po meni stvarno jadno. Kad bi se neko ozbiljno uhvatio rada s svijetski poznatim workstationima, vjerujem da bi napravio malu muzičku revoluciju na ovim prostorima.

BTW, znate li da je svojevremeno i Peavy i Oberheim radio dobre workstatione ? Radi se o Peavy CBX modelu i Oberheim MC2000 :wink:
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2006, 16:19   #23
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Na Oberheimu sam imao sansu da malo radim, na MC2000.
A sto se tice, NORDLEAD 2, SUPERNOVA 2, ANDROMEDA, KORG MS2000R sve njih sam koristio i jos ih koristim za nase stvari, cesto, puno.
Nije sto ne moze da oni prodje kod nas nego je to sto niko nema nista za toga, i niko se nije nafatio na to osim mene. Mnogima je ovde cudno kad me vidu na nasu svirku sa NORDLEAD ili SUPERNOVA a posebno ANDROMEDA, MS2000 vec lici malo na nash sint, nista opasno. Korg MS2000 sam vec prodao jednome nasem sada, sredjen, naravno platio extra za boje i covek je odusevljen, mislim da taj synth prelazi mnogo te dx i cz stvari, opasna je masina.
Al kako ja mislim ipak u pitanju je neznanje, jer mnogo ovih danasnjih mashina moze da postignu sto jedan DX il CZ moze al ljudi to ne znaju, videli su da SCOOTER ili COLONIA koristi CS2X ili NORDLEAD na koncertu i odma, ne valja onaj, onaj je za techno. Ja pravim TECHNO muziku i na CZ i na EXTREME...ne valja za nasu??? Al ipak to su duboke teme, da ne ulazimo puno...
Reko sam ti, proslu godinu sam uzeo ARP 2600, zamisli da to cudo odnesem na svadbu, sa kablovima i onim vitrinama... :
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2006, 16:21   #24
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ahahaha, izgledace to ko JMJ na koncert...
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2006, 20:37   #25
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

jeli i krevet dolazi uz njega ?
blusa je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2006, 07:35   #26
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Krevet je opcionalno.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2006, 09:14   #27
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E sad po ovim postovima sam došo do jednog zaklučka...Dakle ove pare što sam ja tolike godine baco kupujući Korga mogo sam sebi da kupim sad jako jeftine klaviature i da imam još bolji kvalitet nego što imam?...koliko sam skonto Solton (Ketron) je najbolji aranžer a Kurzweill najbolji workstation...Kad sam slušo demo na internetu od ovog X9D šokiro sam se...Znate kako REALISTIČNO zvuče boje na njemu?...I to original bez dorađivanja...Slično nedime ko onaj tvoj sax samo što je tvoj dosta melodičniji zbog obrade...A inače sam ga planiro kupiti al ionako nema ništa za njega,,,Sad kad imam PA1X volio bi ga razbiti neg išta al me skupo košto,ni on mi ništa ne koristi :cry: ...A za Kurzweill ne znam baš da du toliko bili skupi...Jel ja znam da je ovaj K2000 bio oko 3500DEMa u tom rangu su bili i Korgovi Workstationi ali sa jako manjim mogućnostima...Prije bi reko da su svi počeli Korgove uzimati zbog Južnog Vetra pošto je Perica na T3 radio pa su svi htjeli da imaju njegove soundove a Kurzweill se nije kod nas ufuro...Isto tako CZ-svi su ga htjeli imati samo zbog toga što je JuVe na njemu pravio čuda i proizvodio najbolje zvukove.a DX-serija koja je bila proizvedena već 1979-godine niko je nije ni koristio...Svi su tražili "perinu igračku" a DX7 ili DX7/II niko jel nisu znali da na njoj rade,iako je CZ230s imo fabričke boje i nisi na njemu ništa mogo da prerađivaš a DX su bili strava od workstationa...A pre neki dan sam slušo kako jedan svira na Korg Prohecy (nadam se da sam pravilno napiso ime)ma ljudi nijedan Triton za moje pojme ne može da proizvede takav zvuk...Ma to je takav sladak portamento i tako topal zvuk da ne može čovjek vjerovati...A za taj prohecy nikad u životu nisam čuo do prije neki dan...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2006, 09:49   #28
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prophecy je KORG-ov VL-7 (babaroga synthić od Yamahe) :wink:
No do sad još nisam vidio ga nigdje na stageu,da ga netko od kolega koristi. Barem bi imao prilike isprobati "malu" legendu (mislim da je izašo 1998 g.).
Od naših kolega s foruma koristi ga Adrijan, pa bi mogao malo dat i svoje dojmove o "zvijerčici".
ja koliko znam Prophecy (al nisam 100 % siguran, da ne laprdam previše) koristi MOSS oscilator tj sound engine kao i KORG Z1.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2006, 00:38   #29
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

KORG PROPHECY je KORGova ...skoro...najveca LEGENDA. Baziran je na KORGov MULTI OSCILATOR SYNTHEZIS SYSTEM, Sastoji se od 2 OSCILATORA i SUBOCTAVU. NOISE GENERATOR, 4 LOW FREQUENCY OSCILATORA, MULTIMODE RESONANT FILTERS I 3 MULTISTAGE ENVELOPES, da te glava zaboli kad sednes da pravis boje na njemu a podrzava sledece sinteze sve u jedno:
ANALOG MODELING, PIPE i REED MODELING i VPM...KORGovo ime za FM ili DX po nasem. Z1 je slican ovome samo malo mocniji, Z1 je 6 glasova polifonije dok PROPHECY je samo MONOFONSKI. To sto PROPHECY moze to ne moze nijedan od postojecih TRITONA a i sami EXTREME, bez MOSS board, kad dodas MOSS board tek onda je unutra i sami Z1, jer KORGova MOSS board je bazirana na Z1 a ne na PROPHECY. Koristim ga i imam evoga pored mene, odma iznad EXTREME, nema sanse da se sa EXTREMOM priblizim ovome sa bojama, lud je.
Najvise ga koriste Albanci, Bugari i Turci a sint ima jedno od najboljih postojecih portamenta. Najpoznatiji je po neke SINTETICKE SAXove i VIOLINE. U efektima nije bas nesto posebno, ima samo 7 efekata.
Alene, ne znam kako da nisi cuo o njemu, to je najpoznatiji kod nas, presao je on dosta tih DX i CZ sintova, samo ipak zavisi u kom svetu muzike.
Ne postoji Albanac muzicar ili Orientalista a da nema PROPHECY.
Sad evo cekam da mi dodje MOSS za EXTREME pa bas da vidim tu razliku.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2006, 00:39   #30
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Izaso je negde 95-96 godine.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, n364

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije