Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.05.2010, 00:23   #21
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@MOJKARMA

meni nije čudno da netko još ima MIDI kabal za ulaz na Joystick...moje računalo je napunilo 7 godina, doduše na zvučnoj nemam MIDI port nego imam kabal koji sam spojio na ploču (ispada kao da je na zvučnoj u komadu) ,a na drugom računalu imam karticu sa game portom, oba računala mi odrade odličan posao isto kao i sa USB-MIDI kablom kojeg imam na laptopu, no sada če neki reč da je USB malo brži, no ja osobno nevidim razliku, jel zvuk obrađuje audio kartica, ne midi portovi...

No da se vratimo na temu...

@MRKIC
Ovdje bi rekao da MIDI OUT na klavijaturi nije u funkciji, ili na MIDI kablu (MIDI IN) nije ispravan, znači tebi nikakav signale neulazi u računalo (kompjuter)...ovako ako si skinuo onaj program, tamo gdje sam stavio link za download, kad ga pokreneš, odvuci strelicu miša skroz dole na alatnu traku (tamo di je START samo malo desno) piše Hubi's MIDI cable i onda desni klik miša na njega (program) prvi stupac su ti svi instalirani (slobodni) MIDI IN ulazi, a desno od toga na popisu su ti MIDI OUT izlazi, u prvom stupcu gdje su ti ulazi (IN) stavi onaj driver koji je od zvučne kartice tj. onaj koji ti treba za MIDI IN,a na drugom stupcu odaberi gdje piše Microsoft GS Wavetable SW Sy....zatim probaj svirat po klavijaturi, ako se čuje zvuk na računalu....MIDI ispravno radi i na klav. i na računalu...samo moraš još pripazit (bilo je rečeno) kako si spojio kabal, MIDI IN kabla ide u MIDI OUT na klavijaturi, a MIDI OUT sa klavijature ide u MIDI IN kabla...znači sve mora bit kontra kod spajanja.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 00:25   #22
mrkic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Mjesto: Krusevac
Postovi: 161
Downloads: 206
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
mrkic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mrkic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si Mile. Prvo treba da se zahvalimo. Car si za ovo slikanje i objasnjenje. Probacu da reinstaliram sve ovo pa cemo da vidimo sta ce da bude, a Korg je podesen bas kako treba.
Dodato:
@vingula

spojio sam sve i kod mene u prvoj koloni gde pise Input nemam nista tako da verovatno ne radi kabli ili midi in ulaz na klavijaturi. Ima li nacin da proverim sta je u pitanju? Ako je kabli kupio bih novi i resio problem ali ako je ulaz na klavijaturi onda bih morao da vidim kako da ga zamenim ili tako nesto.

Promijenjeno od mrkic (04.05.2010 u 00:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mrkic je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 00:36   #23
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja nisam upoznat sa ovom temom ali MILETU svaka cast bas se covek potrudio da pomogne i to treba da se ceni i postuje a koliko sam procitao Mile bas studiozno pokusava da pomogne i treba verovati njegovim savetima i znanju koje ima o ovoj materiji.

Pozdrav
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 10:18   #24
mrkic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Mjesto: Krusevac
Postovi: 161
Downloads: 206
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
mrkic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mrkic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@MILEPSR

Mile, sve je u redu. Uspeo sam konacno. Bio si u pravu. Drajver je bio u pitanju. Instalirao sam noviji drajver i sve radi. Prebacio sam boje sa mog KOrga u komp i ubacio sam i neke boje u Korga. Hvala ti puno. I slike su puno pomogle i tekst. Mileta za predsednika
mrkic je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 10:18   #25
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nesaband i mrkic
Ma salim se ja malo, tu sam da pomognem, dosta sam od ovog foruma dobio pa je red i da vratim ako vec mogu

Citat:
Originalno postovano od vingula Pokaži Post
Ovdje bi rekao da MIDI OUT na klavijaturi nije u funkciji, ili na MIDI kablu (MIDI IN) nije ispravan, znači tebi nikakav signale neulazi u računalo (kompjuter)....
Citat:
Originalno postovano od mrkic Pokaži Post
spojio sam sve i kod mene u prvoj koloni gde pise Input nemam nista tako da verovatno ne radi kabli ili midi in ulaz na klavijaturi. Ima li nacin da proverim sta je u pitanju?
Nemojte da idete u pogresnom pravcu, nema veze ovo sa klavijaturom niti sa kablom, problem je sto ne izbacuje racunar ni jedan midi in port koji je dostupan, ni hardverski ni softverski... Moze klavijatura da salje i 5 signala kad racunar nema gde da prihvati

Ovo je kao kada hocete da ukljucite sporet da skuvate kafu, ukljucite uticnicu od sporeta u steker, a struje nema I iako nema struje vi otvarate sporet da gledate da li je neispravan

Sta nam je raditi, treba reinstalirati driver za zvucnu karticu, pa ako to ne pomaze, reinstalirati win pa sve ispocetka.

Znaci, ako ne uspes reinstaliranjem drivera za zvucnu karticu da resis problem i da ti se u programu kada biras midi in pojavi neki port, javi se da mi kazes tacan model zvucne kartice da pokusam da nadjem neki noviji driver...

A ako ni to ne uspe, onda cemo da reinstaliramo windows.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 10:30   #26
mrkic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Mjesto: Krusevac
Postovi: 161
Downloads: 206
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
mrkic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mrkic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upseo sam da povezem sve i da prebacim boje samo sto kada ubacim boje u Combi on ucita boju ali se ne cuje zvuk. Znaci boja je u Korgu ali se ne cuje. Dok u Prog banci sve radi bez problema. Jos to da nadjemo resenje ako se moze i to je to. Tada je sve kompletirano.
mrkic je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 14:56   #27
zagorski puran
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.04.2010
Postovi: 7
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zagorski puran befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to ti u editu li multi,,,prvi kanal narikraš da ti nebude na 1 nađi gdje stoje jedinice i tamo stavi 2-3-4 bilo šta...neznam kakve veze ima s kanalima ali to si poštelaj....tako je i meni bilo,ja sam prije 1 vremena izvuko x5d iz ormara i to složio isti problem,to sam napravio i sad radi...moraš za svaku boju u combi posebno...
zagorski puran je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 15:03   #28
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

bravo mile eto opet da te falim a i zasluzio si iskreno ...

ostalo coveku jos ovaj problem sa kombi-boje ma da to nisu boje nego kao sto naziv kaze kombinacija 1 il vise boja iz prog/user/itd ... verovatno neka sitna greska u nastelovanje X5d ...

@mrkic
a da probas drugi program za prebacivanje boja il neki drugi set?
sto detaljnije objasnis problem to lakse kolegama da ti pomognu

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 15:15   #29
mrkic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Mjesto: Krusevac
Postovi: 161
Downloads: 206
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
mrkic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mrkic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@skafiskafnjak

reseno je i to. Promenio sam u editu sa prvog na kanal 2g i radi sve. Mada cu da probam sto kaze i Grandia neki drugi editor pa ce mozda da proradi i to. Hvala puno skafiskafnjak (ako sam dobro napisao , hvala Grandiji i naravno legendarnom Miletu.
mrkic je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2010, 15:53   #30
zagorski puran
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.04.2010
Postovi: 7
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zagorski puran befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

=) zaboravil si š =)
zagorski puran je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije