Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.03.2012, 20:36   #1
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag Pa80 i Pa1x

Pozdrav svima ! Zanimaju me razlike izmedju Korga Pa80 i Pa1x. Znam da je Pa1x bolja masina, ali me zanimaju konkretne razlike (u kapacitetima za semplove, kvalitetu, dirkama,..) Nisam siguran da li sam dobro shvatio, ali koliko sam citao u Pa1x mogu da se ugrade dosta stvari tipa mp3 board-a i td a cak mislim da sam negde procitao da RAM moze da mu se prosiri. Takodje me interesuje TC Helicon na Pa1x kako zvuci, ako ima neko ko ga je u demo snimcima koristio voleo bih da cujem. Na kraju, da li je sve to uopste neophodno, i da li Pa80 mnogo zaostaje za Pa1x? .Mislim da razlika u ceni izmedju ove 2 ide negde oko 200-300e tako da bih voleo da cujem vas savet u vezi toga.
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 21:12   #2
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pozdrav ja cu ti ovako laicki amaterski obajsnit....pa80 sam imao pa1x je upravo ispred mene..Pa1x je nadogradjeni Pa80,ne bas doslovno ali skoro...Da je bolji od pa80 je i to dosta,bolji je po tome sto ima dosta vise zvukova pa cak i noviji e sad o tebi ovisi koliko iskoristivi...tonski je bolji, bolji su zvukovi...Ram memorije ima 32mb pa sad ako tocno znas sta hoces i kako moglo bi biti dovoljno,naravno nije dovoljno nama 2 gb al iskoristit to na naj bolji nacin..da se moze nadogradit to sam cuo i ja al cim se dotakne tog pitanja kako i sta odma svi nestanu bez traga....vokalist je klasican kao i na svim sintovima...Sint je jako kvalitetne izrade cvrst materijal i koliko znam ne kvarise pricam o PRO modelu al vrijedi i za mali od 5 oktava...moze se nadogradit mp3 board ako ga vec nemas,vidi to je jedna vrlo simpa stvarcica sad dali je potrebana ili ne,ovisi od tebe..evo ja cu ti rec neki primjer Mp3 borad dobro dodje kod skidanja pjesama sve ti je pri ruci pustis pjesmu zaustavis vrati nazad jednostavno je ispred tebe,mozes pjesme pustit pod pauzom znas i sam treba nosit laptop treba ga smjestit negdje ustekat ga u struju za nedaj boze ima svata pa sad vidi dal je neophodan,cak sam i dosta novaca zaradio na mp3 board skoro vise nego na svirci,jednosatvno sam snimao matrice kao Fazon Live svirka sviram i snimam se i evo matrice Live...eto nadam se da sam ti ikao pomogo al pricekaj jos ce se neko javit da ti tocnije objasni pozzz..
Dodato:
pozdrav ja cu ti ovako laicki amaterski obajsnit....pa80 sam imao pa1x je upravo ispred mene..Pa1x je nadogradjeni Pa80,ne bas doslovno ali skoro...Da je bolji od pa80 je i to dosta,bolji je po tome sto ima dosta vise zvukova pa cak i noviji e sad o tebi ovisi koliko iskoristivi...tonski je bolji, bolji su zvukovi...Ram memorije ima 32mb pa sad ako tocno znas sta hoces i kako moglo bi biti dovoljno,naravno nije dovoljno nama 2 gb al iskoristit to na naj bolji nacin..da se moze nadogradit to sam cuo i ja al cim se dotakne tog pitanja kako i sta odma svi nestanu bez traga....vokalist je klasican kao i na svim sintovima...Sint je jako kvalitetne izrade cvrst materijal i koliko znam ne kvarise pricam o PRO modelu al vrijedi i za mali od 5 oktava...moze se nadogradit mp3 board ako ga vec nemas,vidi to je jedna vrlo simpa stvarcica sad dali je potrebana ili ne,ovisi od tebe..evo ja cu ti rec neki primjer Mp3 borad dobro dodje kod skidanja pjesama sve ti je pri ruci pustis pjesmu zaustavis vrati nazad jednostavno je ispred tebe,mozes pjesme pustit pod pauzom znas i sam treba nosit laptop treba ga smjestit negdje ustekat ga u struju za nedaj boze ima svata pa sad vidi dal je neophodan,cak sam i dosta novaca zaradio na mp3 board skoro vise nego na svirci,jednosatvno sam snimao matrice kao Fazon Live svirka sviram i snimam se i evo matrice Live...eto nadam se da sam ti ikao pomogo al pricekaj jos ce se neko javit da ti tocnije objasni pozzz.. i da nadodam ja se nebi dvoumio moja je preporuka ipak pa1x, bolji je on, dalje i vrijedi dat i 400 eura vise pa kupit pa1x...
Dodato:
-------------------pa sta je ovo poduplalo se---------------------
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (02.03.2012 u 21:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
GALA je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 22:28   #3
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno kolega, u svakom slucaju mi je jasnije o cemu se radi. Jos jedna stvar koja me zanima, koliko sam ja shvatio (a neka me neko slobodno ispravi ako gresim izmedju Pa1x i Pa1x pro u stvari i nema neke razlike, ne racunajuci izgled odnosno izradu i broj oktava ja mislim(a meni je 5 oktava sasvim dovoljno), samo ne znam da li su im cene tu negde i cini mi se da sam negde citao da su dirke malo otezane na Pa1x, sto me pomalo plasi, obzirom da sviram i narodno, pa ne znam u kolikoj je meri sa dirkama to izrazeno?
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 23:00   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa teže i dublje ali se lako radi oplićivanje na pa1xpro...... razlika ne postoji u funkcionalnosti...... pa1xpro je jeftiniji jer se zbog veličine teže prodaje. Naravno govorim o istom stanju, opremi i očuvanosti...... da se ne bi sad javili naučnici koji će da upoređuju neki krš od pa1x i perfektan pa1xpro i da govore kako je ovaj skuplji.

Oznaka pro je zbog 6.5 oktava i zato što nema zvučnike, a postoji elite verzija i to je isto pa1xpro, samo što se fabrički isporučivala sa mp3 boardom, i cd rezačem. Nikakve druge razlike nema između njega i običnog pa1xpro.

A što se tiče dirki, možda će ti biti malo teže dok se navikneš na njih, ali su odlične kad se uradi spuštanje..... potraži temu na forumu spuštanje dirki na pa2xpro. Potpuno je isto.


Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
Ram memorije ima 32mb pa sad ako tocno znas sta hoces i kako moglo bi biti dovoljno,naravno nije dovoljno nama 2 gb al iskoristit to na naj bolji nacin..da se moze nadogradit to sam cuo i ja al cim se dotakne tog pitanja kako i sta odma svi nestanu bez traga....

Da te ispravim kolega, nije tačno da svi nestanu, javi mi se na pm daću ti broj od čoveka koji radi proširenje uzima 230 evra za to, jer je u pitanju hardverska intervencija... i ja sam imao jedan takav primerak..... poenta je da bi svi htela da prošire al da ne daju ni dinara... i veruju u razne priče da može određena vrsta memorija da se pogodi da pa1 prepozna..... i ja sam sve živo probao dok mi nije ovaj lik odradio na pa1x.

Promijenjeno od nikadvisekorg (02.03.2012 u 23:04 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 23:02   #5
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si,softverski i po mogucnostima sto se tice kvaliteta zvuka,OS, memorije i komandi su potpuno isti.Mozda Pa1x Pro malo profesionalnije izgleda ali to je individualna stvar, nekome odgovara manja tezina i vise oktava, nekome zvucnici na kljavi ali to je vec tvoj izbor.Sto se tice tezine dirki evo Sokan junior je bez problema sa Pa60 presao na Pa1x .
Opet sam duplo odgovorio.Tako mi i treba kad drzim 5 otvorenih prozora.I opet izvinjenje
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.

Promijenjeno od Sokannp (02.03.2012 u 23:04 sati)
Sokannp je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 23:11   #6
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da u pravu si sinevi potpuno isti Pro i mali od 5 oktava oktave su u pitanju,mali ima zvucnike a veliki nema,i da nadodam mali od 5 oktava je tezi od velikog za 10-tak kg da ne povjerujes,mali ima bolju tipku kako da ti kazem na nasem jeziku narodnjacku tipku hehehe,veliki ima malo tesku tipku za mene Klavir.....bolje onda mali uzmi tipka je tip-top usporedit cu ti pa ti sad vidi neznam koji si probo sint i tipku :Extreme,studio,classic,Pa80 eto od prilike ti je tipka kao na ovim sintevima,sad vidi znas i sam da 90% ljudi svira na ovakvim tipkama znaci valjat ce i tebi..pozz (Sporo pisem pa su me neki preduhitrili)
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (02.03.2012 u 23:14 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 23:14   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@gala
kolega na pa1x nije ista dirka kao na extreme,classic ..... jeste da je lakša za sviranje od pa1xpro ali uopšte nisu iste, ja sam imao u isto vreme te klavijature pa znam. A da je laka za sviranje jeste.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 23:23   #8
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

buraz nisam ni rekao da su iste nego poput tih htio sam covijeku objasnit kakva je tipka od prilike da si moze stvorit sliku o tome....kako vi odma grizete pa nije sve odma doslovno
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 23:41   #9
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ocigledno da sam bio u zabludi, mislio sam da su dirke teze za sivranje na Pa1x u odnosu na Pa1xpro Hvala svima u svakom slucaju, mnogo mi je jasnija sad cela situacija.
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 17:46   #10
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da razlika u ceni izmedju ove 2 ide negde oko 200-300e tako da bih voleo da cujem vas savet u vezi toga.

Pa nije bas razlika 200-300e nego 500e,pa1x se krece 1300 do 1450e a pa80 700 do 800e naravno u normalnom stanju.
iljusin je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa1x, pa80, razlike

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije