Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2016, 00:32   #31
Banco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2016
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Banco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iskreno, JBL i EV nisam slušao, ali QSC jesam. Kolege rade na tom razglasu, kw153 i basovi kw181. Valjda na tu kutiju misliš, ne znam šta je kw135. To meni zvuči kao stari rcf 4001, samo na steroidima. Taj trosistem je jako "prezentan", a basovi zvuče strašno utegnuto, kik je jeziv za tako mali gabarit. U Kini se pravi, to sam video, ali i meni na dynacordu piše designed in Germany, a ustvari PRC. Tako da dosta sa tim loženjem da je moj (razglas) "najveći".
Banco je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2016, 10:35   #32
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vecina Dynacord niskobudzetnih sprava se pravi u Kini , ali najbolje serije su jos uvek made in Germany.
Dynacord Variline kutije u sebi imaju zvucnike 18sound made in Italy , drajveri su svi EV ND6-8 made in Usa ,a Variline se sklapa u Bosch fabrici u Nemackoj.
Slicno je i sa Dynacord Madrasom , mada se Madras ne pravi ima par godina.
Unutra su svi zvucnici EV made in Usa. Madras bas m18 koristi EV EVX180 , madras m15 koristi EV evx 155 + drajver EV ND6-16 , Madras M212 , dve EV ND12A i drajver takodje EV nd6-16 ...

Sve ostalo od Dynacorda iz portable serije uglavnom ima kineske komponente i jeste made in PRC kao sto rece Banko.

Slicna je i situacija sa EVom. A na zalost i ostale vodece firme nisu bolje po pitanju proizvodnje u Kini.

Prolaze godine kutije sve modernije , lakse , snaznije , a u realnosti nema vise ni kvalitetnog zvuka , a ni snage. Ali sa druge strane vecina i ne zasluzuje bolje , svi bi hteli da kupe dve aktivne kutije po 20 kg da ih plate sto manje , da mogu da stanu u gepek od Opel Corse i da odu na tezgu da pokriju 400 ljudi

Opet cu da se ponavljam , zao mi je ...ali dok se ne pomucimo ,potegnemo teze i na zalost dok ne platimo malo vise necemo se naslusati muzike...Pojedini to nikako da shvate , a sto pre shvate lakse ce im biti.

POZZ

Promijenjeno od neshatomic (26.11.2016 u 10:39 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2016, 11:43   #33
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

3500 evropejskih novcanica dadoh za dve kutije...malo li je
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2016, 14:55   #34
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na thomanu su prx835 do skoro bile 1100e sto je super cena...zamalo da ih kupim...ali 36g je stvarno mnogo za mene klavijaturistu...cekam da padne cena prx812 pa cu da razmisljam na tu temu

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2016, 17:12   #35
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda za nas balkance nije mala cifra 3500ev , ali na zalost za te pare nema da se kupe dve stvarno ozbiljne aktivne kutije.

Sve sto stvarno vredi od kutija novo je preko 6000ev par.

Da li to bila najbolja serija od JBLa = JBL VP 7315dp ili RCFa TT-5A ,Lacoustic X15, EV Plasma , Dynacord Madras , Kling & Freitag Gravis , Adamson M15 itd, itd sve je to daleko od 3500ev za par.
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2016, 19:14   #36
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

to kad budem imao uvek i sigurno 300 evra svaku svirku, uzimam odmah
Dodato:
kad pogledam na cemu sve ljudi sviraju i zaradjuju, dodje mi da prodam sve..a jos veca je tuga, ovi sto slusaju, poujma nemaju tj. ne cuju dal su moje kutije od 3500 evra par, il 350 evra par,sto je vise slucaj..mi to vise za nas gust, jer te dve kutije same nikad nece odraditi vise od 80-100 ljudi...cim ima preko 100 kljudi ja uzimam i binove uz kutije...vise su uzete za dobar zvuk, i opet kazem to vise nama za dusu, jer pijana raja ne zna dal imam jbl ili no name home made "zvucnjak"
Dodato:
i opet za uslove i novce koje se radi, i kazem kad vidim na cemu sve ljudi sviraju, mislim da je i 3500 previse...mada bih ja zbog sebe samo uzeo i duplo skuplje da dozvoljava situacija, ali kazem za situaciju je dovoljno i to..

Promijenjeno od Milan$ (26.11.2016 u 19:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2016, 21:42   #37
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na zalost moracu da se slozim sa tobom , publika je ocajna. 90% je gluvo , vise gledaju bend kako se ponasa na bini i kako svetli nego sto slusaju kvalitet svirke
Ali smatram da mi moramo da se izborimo da dodje kvalitet do izrazaja . Najlakse je utopiti se u sredinu , raditi na krs ozvucenju , raditi za mizeriju , ali kako ces onda da se odvojis i uzdignes u odnosu na to?

Ja svoj posao smatram jako ozbiljno i volim da ga radim i iskreno da li radim za 50ev ili 500ev ja uvek sebe ulazem 100% i stavljam sta god da treba od zvuka. Da li cu da iznesem 2 basa ili 8 ne pravim pitanje , vazno mi je da sviraka bude dobra i da na kraju budemo svi zadovoljni.
Ako na veselju od 350 ljudi , bar 5% cuje i prepozna taj kvalitet koji im ponudis i pozove da zakaze tezgu ja to smatram kao uspeh.
A ako odradimo traljavo i preko ''K'' onda nema ni tih 5% i smatram da u takvom poslu nema buducnosti.
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2016, 02:45   #38
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tacno je da su cene ocajne, ali to je sto je.
Mada danas svaka budala (da mi izvinete na izrazu) je postala rentalac zvuka. Prodali njivu i resili da s ebave show biznisom.
Konkurencija je ubitacna jer je biznis kao takav potpuno ne regulisan.
Sve dok postoje renteri kojima je to hobi i ne placaju poreze to se nece srediti jer su oni nelojalna konkurencija.
Da ne sirimo temu. To je sto je, i nece se to u nasem zivotu srediti.

Ja kao veci problem vidim to da mnogi imaju jedan potpuno pogresan odnos ka poslu.
Kad treba da se ozvuci sala za 200 ljudi oni donesu razglas koji je tako dimenzioniran da on mora da radi na 110% kako bi pokrio salu. Izgovor im je da, za te pare toliko. A ne kontaju da tako prvo upropaste sebi opremu a i zvuk je uglavnom katastrofalan.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2016, 05:51   #39
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa da ti kazem, ako pogledam okolinu, i sastav bendova slicnog mom, onda se svakako ne utapamo u sredinu...aranzerska svirka,oko 4 clana u bendu - bar 10 benda,mozda i vise kao nacrtani svi do jednog imaju taj pusti D lite i powermate, i ljudi ladno ponesu 3-4 d lite-a,roknu ih na powernae i rade 200 ljudi tezgu....meni se od takve postavke i zvuka povraca, nit tu ima zvuka, nit snage, nit moze da dobaci, nit sta razumes dok onaj mumla, a o lepoti zvuka da i ne pricamo...digitalni mixer, aktivne kutije - sta je to???? ma dynacord zakon, 5-55 i vozi...ali to im je najlkse i sto oni kazu, "vrsi poso" - pevac ne mora mnogo da se napreze, pola stvari se ne cuje, ne secaju snagas, ne secaju binove, postave se za 10 min, i vrsi poso...i to sve mogu da dobije trenutno po mizernoj ceni, mixer 10e, kutije 10e, i cao zdravo...kazu mi, sta ce vam jbl, to je za DJ-eve tako da se razlikujemo svakako, to se "slusa" na prvu, nebo i zemlja, sad ima li ko to da cuje - nadam se uglavnom ja svirku radim se merakom
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2016, 11:15   #40
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marjane nije ovde toliko prica o rentalcima razglasa , to je tek posebna prica...Pricamo pre svega o muzicarima i odnosu ka poslu , sto bi vecina htela da kupi kutije od 1500ev i to neke od 17kg i sa te dve kutije da rade 300 ljudi . Sto 90% pevaca nece da kupi iole ozbiljan mikrofon i da da bar 1300ev , nego skoro svi pevaju na one shure 58 sa PGX prenosom koji zvuce da se ubijes ... Uopste mi nije jasan taj narod , hoce nesto da rade profi , a nece da uloze ozbiljno , nece da daju sebe 100% , nece da se edukuju po tom pitanju , a svi hoce da budu ne znam ni ja sta. Cast izuzecima, malo ih je.

LJudi, koliko para toliko muzike , uvek bilo i uvek ce da bude!

Nema razglasa koji je jeftin a radi dobro, nema razglasa koji je mali a radi ubitacno , nema kombija koji ce da preveze 2000kg opreme a da trosi 6L ...
Ako nesto hoces vanserijski , onda moras vanserijski i da platis i da se malo zrtvujes za taj kvalitet.

Nego drugari odosmo mi totalno van teme , zasluzili smo da nas banuju

@Srkiboj_zr

Ako ti je budzet ogranicavajuci faktor , a imas volje da nosis , najbolja 3way full range kutija za malo para ti je mackie sa1232. Ja sam ih imao nekad i mogu da ti kazem da je tonski vrhunska kutija i mnogo posla moze i samostalno da odradi.To ti je sugurno bolja kutija od svih ovih koje si gore naveo a polovne se krecu oko 1500ev .

Sa druge strane , moje misljenje je da je bolje raditi sa dva manja bas bina i gore dve recimo 12ice u satelitu , nego samo sa dve velike 3way kutije koje ti trazis . Bez bina nema lepog niskog basa , a i lakse je nositi odvojeno 2 manja basa i dva mala topa ,nego samo dve ogromne 3way kutije. Razmisli malo i na tu temu.

pozz
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije