Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.09.2017, 13:26   #11
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tvoja svirkica?

"Sviraj doma punici i za svoj gust.." mi i nije bash jasno. Mislis li da ja s trojkicom spustam cijenu nekom tko ima peticu?? Ajde, molim te s takvom logikom. Ali idemo dalje po tvojoj logici: ako kupim Bosse L1,mislis li da ce to rezultirati boljom cijenom? U kojem hrvatskom svemiru??
Ne govorim o vlastitom gustu. Govorim o pragmaticnosti.

Promijenjeno od Alen P (17.09.2017 u 13:35 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 13:56   #12
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Da, vokalist. Stalno brkam to dvoje...
https://youtu.be/WiYa4oUxKR8
Ajoooj. To me vraća u vreme osamdesetih. Koji soooouuunddd.

Tomy, govoris o Jagecu? :-P
Tako je. Emulator 4, DX7, RA-800, Akai sampler ne znam koji model ima. Na to svira i ne žali se kao mi. ��
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 14:09   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, samo neki test za vocalist. Inače ga ne koristim jer sviram u duetu.

Ne odnosi se na tvoju punicu , nisam niti mislio direktno na tebe. Rekoh to generalno i mislim na sve one koji sviraju za kikiriki, a istovremeno se žale da se ne isplati ulagati u instrumente.
I obratno, najskuplji instrument nimalo ne utječe na cijenu nastupa već to određuje onaj tko stoji iz njega, onaj tko ga svira.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 14:58   #14
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dali postoji kalkulator koji moze pomoci pri kupovini novih instrumenata?Po kojim kriterijima se kupovina izracunava? Jako mnogo pitanja i podpitanja ali odgovor ce svatko morati sam za sebe pronaci😀
ffb je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 20:04   #15
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tesko je govoriti o isplativosti ulaganja u opremu, u ovom slucaju u aranzere, onaj ko dobro radi svoj posao i ima dosta posla moze sebi priustiti da svakih tri godine kupuje top aranzer kog naravno treba da prati ne manji kvalitet ostatka opreme,

danas i aranzeri srednje klase daju jako puno i moze se sa njima raditi bez ikakvih problema kao i sa top aranzerima sto nije bio slucaj do pre par godina,

e sad najbitniji faktor cele price jeste onaj ko stoji iza klavijature iako sam se tokom ovih godina nagledao paradoksa da iza top aranzera stoje ljudi koji na njima uglavnom pustaju matrice ili to zvuci prilicno jeftino bez obzira na kvalitet opreme al valjda je bitno da selo vidi da je oprema skupa pa ce mozda i pocetna cena rada biti malo veca,

dok su se mogli cuti ljudi koji su radili na osrednjoj opremi a bilo ih je milina slusati sto zbog talenta i sluha sto zbog maximuma koji su znali da izvuku iz onoga sto imaju, ali ovo verovatno pripada nekoj drugoj temi...

tako da i ovde vazi ona stara kolko para tolko muzike, tj. koliko se zaradjuje toliko se i isplati ulagati u istu, a ostaje da se radi na sopstvenoj izgradnji i edukaciji da bi se znao izvuci maximum iz onoga sto se ima jer dzabe skupa stvar ako se koristi svega 20% onoga sto moze pruziti....
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 23:33   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@pekilik - stoji sve što si napisao, kao da si mene pitao.

Kalkulator? Kako ne, postoje proračuni za mnogo složenije stvari, pa zašto ne bismo napravili malu matematiku i za "ovaj slučaj". Polazim od nekih predpostavki, nekog prosjeka, a vi korigirajte ako sam negdje fulao.

Recimo da se radi o formaciji One man banda koji ima uloženo 3 000 eura u arananžer i isto toliko za ozvučenje i ostalu opremu. Ako taj momak/djevojka svira aktivno, predpostavimo da može mjesečno zaraditi 500 eura. Ova cifra je namjerno stavljena na minimum, mislim da se ispod nje uopće ne isplati baviti glazbom na ovaj način. Dakle, investicija u instrumente se vraća nakon godine dana. Nakon toga je potrebno opremu nadograđivati, pa predpostavljam da bi svake tri godine trebalo mijenjati aranžer. Kod razlgasa je taj period nešto duži i ulaganja bi trebala biti manja. Za kupovinu novog aranžera iste klase potrebno je dodati otprilike 1 300 eura. Recimo da je za ostalu opremu u istom periodu od tri godine potrebno uložiti 500 eura. Dakle, na račun amortizacije cjelokupne opreme mjesečno odlazi 50 eura. Uz ovakve uvjete smo osigurali da cijelo vrijeme, dugi niz godina sviramo na dobrim instrumentima. Početni ulog će možda nekome biti problem ali dižu ljudi kredite za razne druge stvari koje su mnogo manje isplative.

Razumljivo je da suhoparne brojke trpe svašta (pa i namjerno nariktavanje cifri radi lakšeg izračuna ) ali mislim da ovakva matematika ima dobar temelj za promišljanje o isplativosti ulaganja u instrumente. Postoje varijacije na temu, pa će netko imati drugačiji omjer inicijalno uloženih sredstava, netko će u startu rentati razglas, netko kupiti skuplji aranžer i jeftiniji razlgas ... U svakom slučaju, po ovoj računici ulaganje u instrumente je isplativo. Naravno da trebaju biti ispunjeni i ostali segmenti "scenskog rada", prije svega mislim na trud i napredak u smislu učenja novog repertoara, vježbanja sviranja ili recimo, ulaganja u reklamu.

I samo bih još nadodao "sitnicu" vezanu uz cijenu nastupa. Mogu razumjeti razne životne situacije i prilike, mogu razumjeti da se sviraju gaže za 20 eura po "rogovima", mogu razumjeti sve okolnosti koje utječu i koje nas prisiljavaju da se kao muzičari prodamo jeftino ali nikako ne mogu razumjeti da isti ti argumenti budu glavni izgovor kako se ne isplati ulagati u sebe i instrumente.

A sad nastavak, vezano za vocalist. Snimku sam namjerno postavio u ovoj temi iako je mogla biti i negdje drugdje na forumu gdje se spominje Tyros4. Želio sam i na taj način prikazati kako ulog u noviji model ima smisla. Jer, čuje se mišljenje nekih članova da nema mnogo poboljšanja u Tyros seriji od stare dvojke pa do petice. Kao, sve su to iste baze zvukova, nema ništa novo, prodaje se magla. Pa se onda to navodi kao argument koji govori u prilog da se ne isplati kupovati novi model.
Po mom mišljenu, VH2 radi izvrsno i ima funkcije koje su sasvim dovoljne da se prilagodi svakom pjevaču i pjesmi. Volio bih čuti kritiku snimke. Ne na pjevanje, nego na rad VH2. Namjerno sam stavio jedan segment pjesme gdje se pjeva samo uz pratnju gitare da se prateći bolje čuje, a u ovoj dionici se nalazi "klizanje" po tonovima kako bih se čulo da li vocalist prati osnovni glas. Po mom kriteriju, uz VH2 nema potrebe za kupovinu vanjskog vocalista i automatski se može staviti u kasicu prasicu onih 150-200 eura koji smo namjenili za njega.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 01:06   #17
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm... 500€€ mjesečno??? Prilično je tešško to zaraditi od gaža u mom kraju.

Promijenjeno od Tomy (18.09.2017 u 01:08 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 01:57   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moguće, nemam razloga za sumnju u to što kažeš. Kao što sam napisao, smatram da nastup jednog OMB bez obzira da li radi sam, s pjevačicom ili nekim trećim, ispod te cifre nema neke računice.

Ali ako je već voda do grla, i mora se raditi, ova cifra od 6000 eura uloga se lako spusti na pola, a da pri tom ne trpi dobar sound niti "gosti". E sad, ostaje pitanje da li je muzičar u takvim okolnostima "pristao" i cijenu svog nastupa spustiti na pola? U tom slučaju nema mjesta za raspravu i razmišljanje da li uopće kupovati elektroničke instrumente? Kupi se tambura, stavi se na rame i ideš na gažu za jelo i piće. I nešto tala što uleti od veselog gosta.

Koliko se kod tebe na sjeveru dobije za svirku u svadbi? Kao OMB ili kao član nekog benda, svejedno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 06:15   #19
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve do sada napisano stoji 100% medjutim dodao bih par sitnica.Dali kupiti top aranzer ili jednu - dvije etaze dolje to je individualna stvar.
Mnoge kolege koji sviraju npr. Korga Pa 3 nisu kupili Pa 4 ili kolege sa T 4 nisu kupovali T5.Razlog su novine koje donose novi modeli. Dobar argumenat za kupovinu novog synta po meni je " istrosenost matrijala". Displej i svi moguci prekidaci, kontakti i sva moguca elektronika da ne nabrajam vise.Druga stvar je razlika u investiciji npr. netko svira Korg Pa 80 ili Psr 7.. a zeli Pa 4 ili T5( Genos).Nemamo svi istu kupovnu moc. Tako da racun stima- novaca nema😜
ffb je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 06:32   #20
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao OMB mi je cijena 500 kn za 6 sati svike, svaki sat je 100+. Bend petorka, mora biti iznadprosjecni band, 7500 kn.
Da se svira petak i subota (OMB) bilo bi i preko 500 eu. Ali to nije slucaj. Subote jos okay ali dva dana rijetko: 4 i 5. mjesec eventualno.
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cijena, isplativost, novac, top aranžer

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije