Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software > Editori ritmova

Editori ritmova Editori ritmova - Najbolji prijatelj jednog klavijaturiste...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.11.2013, 01:35   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard STW 3.76 Problem sa zvukom

Kolege radi se o sledecem problemu.

Imam navedenu verziju STW - a, na operativnom sistemu Windows 8. Program se uredno instalira, krakovan je uredno, radi otvara sve ritmove, medjutim problem nastaje kada u Style Editoru zelim da preslusam neku varijaciju, ili neku traku ritma, jednostavno nema zvuka, ona mala ikonica kao zvucnik se promeni i pokazuje kao da je ritam, ili traka aktivna tj. da svira, ali zvuka nema, sto se tice drajvera, imam Audio Realtek - ove drajvere.

Ista verzija STW-a je radila na Windowsu 7 bez problema, cak i na Windows 8, build 9200, ali sada na Windowsu 8 Evolution, Reckons International Team (Verovatno neka hakerska verzija Windowsa, koja radi perfektno) jednostavno ne funkcionise.

Molim Vas za pomoc.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 01:40   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesi li provjerio u SW koji je audio driver definisan za zvuk ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 01:45   #3
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kada u SW izaberem Midi Setings, u polju gde stoji "Midi output for playing", stoji "Microsoft GS Wawetable Synth", ali je onako kao zamracena opcija.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 01:56   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pod Midi bi trebalo da mozes da izaberes hardware Midi port koji imas na PCu a na koji prikljucujes svoj aranzer. Tu definitivno nesto nije u redu. 'Ajd prvo ovo da probas. Pronadji instalacioni Folder STWa pa desnom tastom mausa na icon STWa a onda izaberi Preferences pa u slijedecem prozoru Compatibility TAB i tu u dnu cekiraj da podizes program sa Administratorskim pravima. Probaj poslije toga da li ces dobiti zvuk, ukoliko ne, javi se opet, ima jos "trikova". Nemam SW pred sobom pa ces morati sam da probas ono sto bude trebalo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 02:08   #5
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, ne vredi, pokusao sam u Prperties, u Compability Mod - da izaberem Windows 7, i tako, ali nista nisam dobio. Ranije nista od ovoga nisam radio, a program je radio besprekorno. Ja nikako ne vezujem klavijaturu i komp. Program koristim da bi malo sredio ritmove, tj. konbinovao varijacije sa raznih ritmova i sve to spojio kao jedan ritam, nikad je ranije nisam vezivao, i kao sto rekoh radilo je odlicno, sa istim ovim drajverima. Ne znam, jedino da probam da skinem druge drajvere.

Promijenjeno od calevh (22.11.2013 u 02:09 sati)
calevh je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 02:13   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sumnjam da ces tim nesto da rijesis jer Win 8 ima vec sve potrebne audio drivere u sebi. Dobro, to je bio Midi, a sta ti pokazuje za audio, koji audio device koristi SW sada, jer ocigledno da program radi, bar tako pises, samo sto ga ne cujes. Koji je audio driver. Pogledaj tamo pod konfuguration.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 02:23   #7
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Problem je sto u SW - pod Configuration, pored izbora jezika programa, stoji opcija "set design", koja meni ne igra nikakvu ulogu, i "Midi setings", kada otvorim midi setings, imam opciju, kao sto sam ti vec rekao malopre, i sa leve strane, izbor kako da se vrsi mapiranje, i postoji opcija "roland" i GM/GS i to je to, nista vise od podesavanja ne postoji.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 02:42   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam ovako iz daleka da ti dam dijagnozu a i nemam tu tvoju verziju STWa pa da odmah vidim u cemu je problem na Win 8. Jedino da podignes negdje na server pa da mi posaljes link na PP. Jesi li probao da skines Upgrade 8.1 za Windows, mozda ce na njemu da radi kako valja. Kod mene legalna verzija STWa radi bez ikakvih problema na Win 8 i na Win 8.1.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 13:31   #9
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao taj problem (konflikt) dva USB midi drajvera.

Kad bi mi bio aktivan Cakevalk VS100, STW mi nebi dozvoljavao da u midi setingu demantujem Pa3x... Ako isključim VS, onda radi bez problema.

Pokušaj da uradiš nešto po tom pitanju...

Inače, kod mene je STW XT.

Mislim da je STW, blago rečeno, njesra....

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
Pardon, ne demantujem, *selektujem (auto-spelling, not good in Serbian)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

Promijenjeno od sale_band (22.11.2013 u 13:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 14:23   #10
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo to i meni ne dozvoljava da izaberem bilo koju opciju. Ja na ovom sistemu nemam instalirano skoro nista od programa, tacnije, imam Winamp, Office, i STW, i nista vise, ne znam kako da iskljucim te USB Midi drajvere, a nisam ih ni instalirao, sinoc instalirao nove drajvere za zvuk, medjutim nista nisam dobio, nista se ne menja.

@Tranzit, nisam skidao upgrade za Win 8.1, jer u sustini ne znam da li je ovo Windows 8, ili 8.1, jedno znam, ovo je neka hakerska verzija Windows, 100%, kao sto sam i napisao u nekom od prethodnih postova. Cudno mi je sto sve iz prve radi na Win 7, a Win 7, i 8 imaju isto jezgro, svi programi rade bez problema, samo ovo zeza, ako ne resim problem, teska srca cu morati da se vratim Win 7, jer ne vidim neki drugi program u kome bih mogao da odradim to sto radim u STW - u.
Dodato:
Na kraju samo da javim, da, nisam mogao da resim problem, morao sam da se vratim na Win 7, na kome program radi besprekorno, iako ne vidim ni jednu prednost nad Windows - om 8, ali meni je jako potreban STW, i samo iz tog razloga. Hvala Tranzitu i Saletu sto su se ukljucili u diskusiju i pokusali da pomognu. Pozdrav.

Promijenjeno od calevh (25.11.2013 u 02:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije