Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.07.2017, 10:53   #11
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa o cemu ti pricash? G800 kao solo klavijatura??
Mijenjanje tih 8 ritmova u pauzi? 😄😄😄
Ima li toga josh?
G800 podesiti da radi kao zivi bend? S kojim to drum kitom molit cu lijepo?? Tek Va (7) serija ima acoustic drum kit. S kojom gitaricom, molit cu lijepo, pa da zvuci kao bend?

"Ako budeš dosta pjevao uz kljavu, ne trebaš baš neku solo kljavu, jer i onako pjevaš. To je moje iskreno mišlenje."

Ovo je legendarna izjava. Mozesh i odzvizdati solo pa ti uopce ne treba solo klavijatura. Nemoj pisati toliko da pises.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2017, 12:21   #12
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slušaj ti gospodin Alen P, ja sam savetovao muzićaru MarkicKorg-u moje mišljenje, što i kako za te male pare jer ne zna šta bi kupio. A ti možeš svirati na šta ti hočeš, ćak i na frulu, ili gusle, tebi nisam ja ništa savetovao, zato ti nemoj meni ništa odgovarati.
megane je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2017, 13:19   #13
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok, posteno. Ja savjetujem MarkicKorgu da ne slusa savjete megane(a).
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2017, 13:35   #14
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja mislim da je za male pare G 800 solidno dobar aranžer, i da dobro izlazi zvuk na kutije, ali treba imati u vidu da se G 800 dandanas može kupiti za vrlo male pare. A da sviraš za male pare po gostionima, beznicama i raznim vatrogascima to sasvim dovoljno. Vidiš da one man band ljudi ne paćaju, Ako si zaista dobar možeš da dogovoriš cenu one man band za svirke najviše 250 eura, a oni loši od 100 eura pa dalje zavisi koliko sati se svira. a da ti mušterije lepe eure na čelo i harmoniku to je vrlo rijetko ili lepe 10 ili 20 eura, šta ti je to, ništa. Pazimo sada da se ne odvojimo od postavljene teme, pa da moderatori ne komplikuju. ako neko želi da čuje zvuk najviše što G 800 može da pruži, slobodno neka dođe kod mene, još ga častim i pivom, kafom, baklavom, i sladoledom.Ajde. pozdrav svima.
megane je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2017, 13:45   #15
boki997
Drugar foruma
 
boki997's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2017
Postovi: 63
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzika,lov,fudbal.....
boki997 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kad sam video ovu temu pre par dana mislio sam da ne treba da se oglasavam da je situacija jasna oko ova dva aranzera medjutim ne mogu da verujem majke mi da postoji dilema i rasprava i danas dan oko nekih suludih stvari,situacija i kako bih vec nazvao ovo...
Kao prvo mislim da je smesno porediti ove dve klavijature i da je roland g800 davno prevazidjena sprava,ne moze zadovoljiti vise ukuse publike ako ciljas naravno na neku raznovrsniju vrstu muzike da sviras i radis, ako je to samo za tvoju dusu i neke manje svirkice i feste tipa kucnih varijanti i prijatelja sta ti ja znam onda uredu, ali ako mislis malo ozbiljnije baviti se time i raditi onda valjda treba da gledas i ka malo savremenijem instrumentu,po meni je to logika neka,drugo pa80 moze da zvuci vrhunski kad se sredi kako valja,ja dok sam imao pa1x sramota me bilo raditi sa kolegom koji ima pa80,kako je sredjena i kako to izlazi na razglas strahota jedna. Jos sam znao pa1x u dusu i svaki dan cackao ubacivao nesto novo sredjivaoo i sredio sam je da valja opasno je i ona radila tu nema sta,ali ovaj na pa80 je ubijao i primetila se razlika.
I vi sad vodite politiku i polemisete oko pa80 i g800 i nadmetanje ova ovo ova ono, te ova ovaka ova onakva.
Neka mi neko navede jednu prednost rolanda g800 koju ima u poredjenju sa pa80 izuzev sto ce se neko pametan naci pa reci izrada verovatno, ja odmah povucem sve sto napisah.
boki997 je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2017, 14:18   #16
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Ako hočeš koristiti neku solo klaviaturo onda definitivno G 800, naravno da moraš je shvatiti kako se sa njom radi. To moraš i te kako sa bilo kojom klaviaturom da naučiš rad. Ima 8 dodatnih mesta za ritmove, a i možeš te ritmove u pauzi na svirki promeniti, ili odmah posle pjesme, ako baš moraš da promjeniš ritam, nije to neki problem. A sama kljava nije neki plastiker, izgleda profesionalno. Kolega ima korg PA 2x pro, ma ne zvuči mu nikako, nema bas ni bubanj kako treba, muka mi je to slušati, kad on svira. a valda nema baš dobro podešeno. Moraš ga podesti da bude što bliže kao da svira živi band. Ako budeš dosta pjevao uz kljavu, ne trebaš baš neku solo kljavu, jer i onako pjevaš. To je moje iskreno mišlenje.
pozdrav.
Ako hočeš koristiti neku solo klaviaturo, to sam mislio UZ neko solo klaviaturo, a ne da je G 800 za solo, jer je kolega več napisao da ima solo klaviaturo Korg XD5. Ja sam i napisao da je PA 80 novija i operativnija, ali ako želi nešto jeftino za 100 ili 150 eura onda je G 800 za te pare OK. Pozdrav svima. Loše prićam, skoro da se ne sećam više kad sam bio u JN Armiji.
megane je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2017, 23:36   #17
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa80 sa fles karticom.... definitivno.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2017, 01:58   #18
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Megane, zamolio bih vas ako bi mogli da snimite jedan demo vasih boja i ritmova sa rolanda kojeg posedujete. Da ne bi bilo sve prazna prica, mozda ce se kolegi svideti kako radi pa ce se odluciti za tu klavijaturu. Nebitno kako cete snimiti, moze i obicnim mobilnim telefonom ako nemate sta kvalitetnije, niko nece zameriti. Ako je dobar zvuk to ce se cuti. Glupo bi bilo da kolega prevali x kilometara da bi dosao da cuje kako zvuci vasa klavijatura, iskostao bi ga put vise nego taj roland.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2017, 09:06   #19
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zaista, dosta nebuloza na ovoj temi...
Koliko god neko bio emotivno vezan za svoj instrument, savjetovati nekome kupovinu klavijature iz sredine 90-ih godina, na kojoj imas 8 user ritmova i 4-5 upotrebljivih boja naspram klavijature s pocetka 2000-ih godina sa otprilike 100-njak mjesta za user ritmove, sa pregršt upotrebljivih boja i pored 8 ili 16 MB mogućnosti za samplove je poprilično neracionalno.
Roland G800 je jedan od pionira aranžerske muzike i ima zaista prepoznatljiv i meni isto tako drag zvuk (imam njegov semplovan bubanj, stringse i gitare na Tyros3), ali vrijeme prolazi i zašto bi se neko morao snalazit, pa kopirat druge ritmove na varijacije od ritma i od boja vrtit samo strings, gitaru, trubu i poneki pad, kad ima 10 puta više mogućnosti na PA80?
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (14.07.2017 u 09:07 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2017, 00:16   #20
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovani gospodin moderator Yamahapassion i ostali članovi. Sa mojom kljavom sam pre nekoliko godina snimio kod kolege u domačem studiu pa ću samo djelove pjesama objaviti preko vikenda. pozdrav.

Promijenjeno od megane (15.07.2017 u 00:24 sati)
megane je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije