Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2013, 00:43   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da me ne zanima jer mi je vrlo dobro poznata sva tehnolohija u vezi sa software baziranim instrumentima ili workstationima, pa zaista nemam nikakve potrebe bilo sta da pitam. Da redovnije pratis ovaj forum, sigurno bi ti bilo sasvim jasno i zasto je to tako. Tebi mnogo srece u daljem radu. Naravno da je to veliki poduhvat, a pogotovu ako se u obzir uzme vrlo usko skrojen budzet kojim raspolazes u vezi sa tim projektom ali upravo taj budzet i vjecito nekakvo cekanje u nedostatku sredstava je presudno za uspjeh projeketa, ma o cemu se radilo jer ostali koji se time bave, na nekom drugom nivou, sa daleko vecim resursima, su uvijek ispred i prije stizu do cilja. Dok se ti mucis cak i da nadjes Touch Screenove od 10 ili 13", oni koji to rade na tom drugom nivou, se igraju sa nekakvih 24 ili cak i 32" ili 50" Touch Screen uredjajima koji su opremljeni uzasno velikim brojem kontrola i koji su multifuncionalni do te mjere, da bukvalno ne postoji nista sto nisu u stanju da urade, kada je audio u pitanju, a sve to u Realtime to jest Live upotrebi. Iz tog razloga sam ti i napisao da nisi Up to Date jer tehnologija ne spava, pa su i Neko i Miko odavno prevazidjeni, mali sistemi jer poslovna politika proizvodjaca nije bila konsekventna i pravovremena, a prije svega nije bila svrsishodna.

Promijenjeno od tranzit (18.11.2013 u 00:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 00:51   #22
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da Tranzit, ali masis temu, ne radi se o performansama! Radi se o izradi instrumenta po svojoj meri, svom dizajnu! Ne radi se da ce iko ikada pobediti Korg ili ostale firme...

Znas li koliko je napravljeno custom LesPaula, Stratocastera... Pa svako je mogao otici i kupiti Strat u radnji, a sta je sa ovima koji su svoj instrument prilagodili sebi?

Jel Orange County Choppers treba da zatvore radnju jer Harley Davidsona mogu kupiti u radnji?

Primetio sam samo da je gomila klavijaturista pocela da budzi svoje stalke kad su videli Marka iz Folk House-a da je napravio ono cudo. Sto kad su Spider-a mogli da kupe u radnji?

Ovde se o tome radi, a ne da ja prodajem nesto ili da hocu da pobedim Korg, Roland, Yamahu.

I dalje ne kapiram da zasto mislis da je OpenLabs prevazidjen, ali ok ne radi se o tome ovde, to je tvoj stav.
Dodato:
Imam ortaka koji je uz moju pomoc napravio modul koji pusta samo jedan Vst, samo jedan preset - Trillian Finger Bass.

Ne postoji ni jedan nacin na svetu da se dobije algoritam iz tog Vst-a da sempl tako proradi na bilo cemu, a on je hteo samo to i nista vise!

Iskoristili smo Asio4All i laptop sa polomlenim displejom od 50e prepakovali u modul i covek svira sa tim i dan danas, a to ni jedna ziva klavijatura nije mogla da mu pruzi, e ovde se radi o tome!

Promijenjeno od kingkorgmax (18.11.2013 u 01:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 01:07   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne mislim da je OpenLabs prevazidjen, vec znam da je prevazidjen, a zasto... objasnio sam u proslom postu ali ponovicu. Nisu vodili pravilnu proizvodnu politiku i to ih je kostalo. Nisu obratili paznju na vrlo bitne stavke, sto je kasnije donijelo veoma velike poteskoce, kako na proizvodnom, tako i na distributivnom planu. Inace, da ne dvoumis, svojevremeno sam bio jedan od clanova prvog razvojnog tima, koji se doduse, vrlo brzo raspao, upravo radi toga sto pojedinci nisu shvatili da to nece ici kako su oni zamislili, a nisu bili spremni na kompromisna rjesenja. Tako se i desilo, OpenLabs je ostao u prikrajku, da sakuplja mrvice. Vise nije ni zasluzio.

Pogresno si ti mene razumio jer nisam imao namjeru da ocjenjujem ili poredim tvoj rad, to jest da procjenjujem da li si u stanju konkurisati ili srusiti nekakvu Yamahu ili Korga. Jedina svrha mojih postova je bila da ti dam do znanja da to sto radis zahtjeva daleko vise ulaganja, kako materijalnog, tako i radnog, pa cak i da bi samo napravio nekakav instrument po svom ukusu i potrebama. Kasnije sam ti samo skrenuo paznju, da ocigledno nisi Up to Date jer vec postoje uredjaji iz istog domena ali ogromnih performansi i to za vrlo pristojne cijene, pa se bojim da se ne isplati muciti se toliko ako to vec postoji. Cini se da je doslo do nesporazuma.

Promijenjeno od tranzit (18.11.2013 u 01:11 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 01:15   #24
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok, samo nesporazum. Ali molim te razumi da nikada nisam razmisljao o serijskoj proizvodnji. A opet cinjenice koje stoje su da se ovde u skandinaviji bavim izradom i prilagodjavanjem mastera, solo klavijatura, zamisli to kao Arsenijevic sto pravi dugmetare jer je u Srbiji jer to ide, ja ovde ludim metalcima budzim postojece klavijature, pravim mastere, ili stvari slicne ovoj mojoj spravi, stim sto je njima dovoljno da samo imaju svoju jedinstvenu prepoznatljivu spravu sa Sylenth1 i njima dosta! Pritom to plate kao za LesPaul CustomShop.

E ja nudim savete nasim ljudima kako ne bi pravili iste greske ili rese probleme sa kojima mogu da se sretnu.
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 01:22   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako treba i da nastavis, a pogotovo ukoliko ima dovoljno "bijelih medvjeda" u Skandinaviji, na kojima mozes da profitiras. Zasto da ne, vazno je ponuditi pravi proizvod u pravo vrijeme, koji ce imati odgovarajuci plasman i svoj prodajni segment. Ni zamisliti se ne moze sta sve ljudima u ovoj bransi treba. Zelim ti sve najbolje u daljem radu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 01:45   #26
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa cudo sta nesporazum moze da napravi. Narode slobodno koga nesto zanima neka puca...
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 02:04   #27
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa imas dosta toga sta da kazes jer do sada nisi dao skoro nikakve specifikacije za sistema...
Reci koje su komponente kompjuterskog sistema koji si iskoristio?
Sta sve imas od VST, kolko GB sample materijala?
Ovde na snimak imas neki loop u pozadinu samo, jel mozes koristiti ovo kako aranzer i preko kojih programa radis to ?
Jesi li ga forsirao da vidis kolko moze da istera bez probleme (kolko GB semplove, kolika polifonija i slicno) ?
Ae da cujemo
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 03:45   #28
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

- Procesor je Q9550 quad core 3.0 blago klokovan 12m keša
- Ploča je Gigabyte GA-EG43M-S2H
- Hard diskovi ukupno 1.5 TB + 60 Gb SSD
- 8 GB rama
- LC power napajanje 600w
- Dirke su sa M-Audio MK-461C Evolution
- Korg Nano serija 2
- Wacom Bamboo touch kontroler
- Displej je kineska no name firma porucen preko DealExtreme sajta
- Zvucni interfejs Presonus Audiobox VSL22
- Lim aluminijumski, 2mm secen i savijan u Jeep Komercu (ovo brisite slobodno izvinjavam se ako je reklama)
- Multiboot sistem - XP 32bit, windows7 64 bit, windows 8 64bit JBridge za bridzovanje vst instrumenata i hostova na 64bita
- Gigabajta materijala pojma nemam koliko imam, to samo ubacujem i ne mislim koliko dok ne napunim, sve u svemu mnogo
- Intel integrisana grafika, ali je ponekad otvorim da ubacim jacu grafiku
- Loop je iz addictive drums-a ali na zalos kao aranzer ne moze da radi

U live setapu mi je standardno ucitan Trilian, Omnisphere, Stylus, Korg Legacy, Sylenth1 sa AdamVanBaker bojama, Fm7, Alicia Keys piano, Reason Pianos refill, i gomila semplova iz Haliona i Kontakta, Virtual Bouzoukki, Miroslav strings i to je sve u jednom projektu i samo menjam kanale kad hocu drugi VST instrument. Kada hocu da menjam boje u okviru Vst instrumenta to radim preko pad kontrolera ili displeja.

Za reverbe koristim Lexicon Pcm i master sekcija mi je Eddie Krammer master tape i SSL buss compressor. Sve tako popunjeno ne potera procesor preko 20% snage.

Kada koristim klavijaturu za aranzmane i mix pokrecem tonu Vst instrumenata i na kraju pred mix ih cak ne eksportujem u audio vec editujem i farbam preko aktiviranih VST-a u realnom vremenu. Ni u toj varijanti ne mogu da je zagusim!!!

Jedini trenutak kada je udavim jeste kada radim sa HD video materijalom u Adobe After Effects ili igram zahtevne igrice

Naravno ima analogni video aut za gledanje na vecem ekranu onoga sto se desava na ekranu same klavijature i jos jedan HDMI za dual screen, u toj varijanti rade tri monitora.
Dodato:
Bitno je da napomenem da Fm7, Sylenth1, Korg Ms20, Korg Mono/Poly, Reason sintevi, Rob Papen Albino, Absynth i sve ostalo tog tipa ne radi sa semplovima tako da sve elektronske boje, rhodes, wurliceri, physical modeling itd ne zauzimaju memoriju uopste, tako da moze da se pokrene 30 instrumenata koji u trenutku menjaju boje i ne zauzimaju ni 1mb memorije, tako da preko toga ostaje u svakom trenutku oko 7.5 Gb za svaku boju koja se poziva u realnom vremenu.

U principu snaga je relativna sto vise stavis to vise imas, ali meni je skroz simpaticna varijanta da se uradi slabija masina sa par oktava na koju je dovoljno da se instalira i dva Vst instrumenta, ali dva koji ubijaju i koristis klavijaturu samo u te namene. Bass, Synth, DX7...
Dodato:
Lead distorzija u ovom videu je recimo klin Vst gitara RealStrat provucen kroz GuitarRig 4 simulaciju Marsala, to sam zaboravio da pomenem.


Promijenjeno od kingkorgmax (18.11.2013 u 04:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 10:43   #29
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene zanima koja je krajnja namena ovog instrumenta??
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 14:52   #30
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se svirke tice ista kao Kronosa ili Oasysa sa mnogo vecim mogucnostima.

Pored toga gde god da se nadjem samo uz par slusalica mogu da radim kompletnu audio i video produkciju. Naravno moze i sa lap topom da se radi, ali opet treba da se vuce master klavijatura, zvucna karta itd. Ovo je all in one resenje za sve to.

Opet kazem za mene je bilo bitno da na live nastupima imam VST instrumente bez ogranicenja a nikako da ne nosim kompjuter ili lap top sa sobom jer ljudi onda kazu, ovaj pusta muziku sa kompjutera.

Pritom odem mesec dana na more da sviram i imam kod sebe sve projekte koje sam ikada radio ili zapoceo i nisam primoran da to nastavim kada se vratim kuci nego radim tu gde sam.
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije