Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.05.2009, 18:16   #1
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard KOLIKO kosta vasa svirka

ne znam da li je ovo dozvoljeno pitanje ovde ,al ne protivi se pravilniku, i slobodno ne morate odgovoriti ako ne zelite

-koliko trazite za vece u kaficu diskoteci kafani
-koliko rodjendane,ispracaje krstenja i druga slavlja.
-i naravno svadbe. (mislim na fixne cene,dakle ne za prijatelje i rodjake, i krizu bez naduvavanja cena, (na kraju krajeva postoje demo snimci
-i molim vas da kazete koliko vas je u "ekipi"

svima koji jos nisu poceli da zaradjuju ce posluziti nadam se,da im se ne bi desilo da ih gazde lokala teraju van kad cuju cenu ili da im se smeju.

ako je tema neprikladna unapred se izvinjavam i obrisite je. cao svima
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2009, 18:19   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dozvoljeno pitanje, samo nzn ko ce odgovoriti i koliko izkreno...
Evo, da razbijem led...
Dok sam radio, a ne radim vec vishe od godinu dana, nisam izlazio iz kuce za ispod 100e.
Samo sam radio kafice.
Nishta vishe.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 31.05.2009, 20:02   #3
nurfet
Vredan član društva
 
nurfet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.07.2004
Mjesto: Austria-Graz
Postovi: 101
Downloads: 1378
Uploads: 9
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
nurfet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se prikljucim temi i ja.na pitanje koliko kosta jedna svirka danas je to tesko reci,
Ja evo mogu reci za trenutno stanje u Austria/Graz gdje trenutno zivim.dnevnica za jednu noc po clanu iznosi uglavnom 100 eura.-kafic,a svadba ili nesto drugo od 200 pa do +-.naravno sve zavisi od onog sta ko trazi

moram nazalost reci da ima i muzicara koji se "trpaju" na bilo koji nacin,pa taman to bilo ispod svake normalne cijene,i tako da poslije kad kazes cijenu ljudi kazu da nisi normalan


zaboravi reci da nas je 2 clana,i

Promijenjeno od nurfet (31.05.2009 u 20:03 sati)
nurfet je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 08:19   #4
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad radim sam 100e je minimala,a kada sa bendom svadbe i ostale interesante dogadjaje to je sex,uglavnom gledamo da ne izadjemo sa bar 100 po glavi fixa,ali ova godina je mnogo gadna pa bude nekad i manje 80-90,ali ispod nikako.E sad kad vam kazem da kod nas rade svadbe i za 40-50evra jasno vam je koja je borba postala,a da ne pricam za bankete,rodjendane ,mature itd. eto zvali su me na zamenu da sviram maturu i njih cetvoro rade za 120 ukupno,pa vi vidite,nema sta da se krije tako je kako je.Sva sreca pa sam svojim radom stekao dosta tzv. musterija koji me cesto angazuju ,pa plivam.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 10:14   #5
dado123
Vredan član društva
 
dado123's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.02.2008
Mjesto: vitez
Postovi: 117
Downloads: 1172
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura/gitara
Interesi: muzika!!!
dado123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dado123 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

evo i ja da se prikljućim nas je 4 u bendu ovako otprilike ako radimo ovdje kod nas cjene su uglavnom od 400 do 600 eura nekad se potrefi i malo više a dalje kad idemo otprilike od 800 do 1300 eura pa opet zavisi kako kod koga....
dado123 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 11:54   #6
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kafice radimo nas dvojica za 100-120e (po 50-60),svadbe nas 5 - 500-600e zavisi...mada to je sve relativno.kako gde zabodes,evo sad radimo maturu ja i pevac za 200e,od pola 11 do pola 4,a opet ,pre neki dan smo radili zadnji dan srednje skole nas troje za 120e...znaci,otprilike gledas,malo i po iskustvu gde mozes koliko da ustipas...
( e sad,ja se uvek malo vise ogrebem od ostatka ekipe jer je moje ozvucenje,a Boga mi i to se placa,znaci ne delimo bas po pola nego se ozvucenje plati od 20-40e,zavisi od gaze a ostalo delimo )
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 12:24   #7
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sviram u duo, naša tarifa svirke od 19:00 pa 02:00 je 100evra,a svaka ura duže je + 20evra..
Moja plaća sa jedne gaže se kreće 100-150,...Dosta se dobiva u narudzbama, to nas spašava...Al nije mi jasno kako neko može ić za 40evra svirat, ko je tu lud...Po takvim klavijature neću isplatit 30 godina i sviram gotovo badava...Ja se ispod ovoga ne spuštam, rađe ne sviram...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 13:20   #8
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

joj druze ,ima ljudi koji sviraju i za 1.500 din ,jesi lud...ako neko nema posao stalni,samo se sviranjem bavi,jos ako je u malo nezavidnim godinama ,jbg...sta ce...kazes,ko je lud da ide da svira za 40e...pa ja sam ,jel ti kazem,pre neki dan radio za 40e,i sta sad ,da sam odbio gazu sedeo bi kuci...bolje 40 nego nista... i za to se naguzili jedva da nam daju ...klinci,sta ce...klavijaturu sam do sada isplatio 100 puta , sad radim,jbg...
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 15:25   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ej di su ona zlatna vremen

Nekad sam mjesečno od 4 svadbe zaradio bogovsku mjesečnu plaću (skoro direktorsku), a sad ... strašno.
Konkurencija je sve jača, razlike gotovo da i nema, pogotovo kad su nam na teren upali "keksaši" koji su svoj DJ performancu doveli do savršenstva i gotovo ih nitko ne kuži i ne čuje (osim nas sviraća) da puštaju i pjevaju uz matrice. Kužiš ih uglavnom po tome da su obično u bendu 2 kljavera sa dva brza sequencerska syntha, a nađe se tu i po koji LAP-TOP.
S obzirom da se treba opstat na tržištu počeo sam raditi u trojci, skoro sve osim jakih i velikih svadbi. Tada otiđemo kao četvorka ili petorka, ovisi dal mladenci toleriraju ritam s aranžera. Ali ako je komplet bend, imam provjerenu četvorku i tada obično sviram harmoniku.
Cijene sam spustio drastično tako da gažu (tezgu) sviram po 100-150 kn (25 €) sat (45 minuta svirke, 15 minuta pauze) po glavi i to ispada 100 € večer po glavi efikasne svirke + džaba piće tokom čitave večeri (mada nam i to sad spuštaju na 3 pića po glavi). Ovo je obično gaža u diskaću il na terasi elitnijeg restorana. Ako je disko sviramo od 11-03, ako je restoran onda od 21-01 (+/- pola sata).
Zabave tipa (vatrogasci, lovci, malonogometni turnir, dan grada i sl. je 150 € po glavi za max 6 sati svirke + klope i pića kolko ti srce želi (obično se tada svi moji frendovi najedu za mojim stolom) :-)
Krštenja, prva pričest, krizma ide po 200 € po glavi (dok traje, traje), al nije presing kao na svadbi, nego finjak 10-tak pjesama, pa pauza.
Svadbe do 15 km od grada za trojku su po 900 € ili 300 € po glavi.
Izvan toga ide na svaki km van grada putni troškovi po pređenom kilometru.
Do 50 km - 50 € po glavi gore (150 € plus)
Do 100 km - 100 € po glavi gore (300 € +)
Do 150 km - 150 € po glavi gore, dalje od toga je cijena fiksna na 1.500 € za trojku + smještaj (450 € plus na osnovicu + smještaj)
Pratnja na koncertu (ili gosta večeri) za čitav band je 15-20 % dogovorenog honorara glavnog pjevaća (ako je plaćen). Ako pjeva nekome džabe onda 200 € po glavi.
Svirka van zemlje je 1.800 € za trojku + putni troškovi i smještaj (radi ATA karneta).
U biti, jako teško se danas mjesečno zaradi više od 1.000 € po glavi.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (01.06.2009 u 15:29 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 16:37   #10
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@medino
jeste, malo jesam bezobrazno napisao, ima ljudi koji nemaju drugi posao pa će svirat glavno da nešto je, ni nama uvijek ne cvjetaju ruže, al velim meni nije volja ić svirat za ukupnu plaću od 40evra... i mi imamo loše gaže gde se slabo zaradi al jbg šta ćemo...Nekad su ljudi s gaža radili vile na moru i šta sve ne, a sad..hm...Idemo pokrenemo nekakvu muzičku bunu koja će kazat da ne sviramo ispod 100e
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije