Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.07.2011, 14:09   #1
redbul
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2005
Mjesto: ----
Postovi: 39
Downloads: 207
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa serija
redbul befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Shure PGX24E/BETA 58A MADE IN CHINA BEŽIČNI

Pozdrav svima, uzeo sam ovaj mikrofon nov oko 900 KM na akciji (450 eura), garancija godinu dana, medjutim, na 3 svirke mi se nesto cudno dogadja. Naime, imam novu dinakord 2 miksetu i nove dinakord kutije 15-ke. Sredim pfl da gain ne ide u crveno i pojacam aranzer normalno i mikrofon kako treba, ali na jacem izvlacenju kod visokog pjevanja blago mutira glas, razglas djeluje kao da su mu visoki otisli, a pali se malo crvena lampica na kanalu, pa onda moram opet smanjivati gain, dosta manje od pola, mada sam ga vec na plf sredio. Takodje mi se dva pjevaca zale i jedna pjevacica da nema nesto snage i da kako to oni kaze treba da nosi.
Ja mislim da ovaj mikrofon kineske proizvodnje, jer jedino takvi u BiH i postoje, nisu neki kvalitet, i da je ovo do njega a da nije do razglasa, jer sam prije iznajmljivo staru 58-cu sto ide 9V i dosta bolje je zvucalo.
Dal ima neko slicnih problema sa ovim mikrofonom, razocaro sam se a dao tolike pare, hvala svima unaprijed
redbul je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2011, 18:42   #2
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

odvrnes glavu mikrofona(ne samo onu mrezicu vec kompletnu glavu)ima tamo jedan prekidac,postavi ga na -10db,trebalo bi bit sve ok,ako i dalje se bude palila crvena na kanalu smanjujes gain sve dok ne prestane pikovat,mikrofoni su uredu vecinom svi rade na to,pa nema problema,samo je u pitanju da saljes prejak signal na mixer,smanji signal i vozi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
redbul (21.07.2011)
Star 21.07.2011, 00:11   #3
redbul
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2005
Mjesto: ----
Postovi: 39
Downloads: 207
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa serija
redbul befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala puno prijatelju, prebacio sam na drugi polozaj kako si rekao, sutra cu to isprobati na jednoj svirci pa cu javiti dal je bilo sta bolje, a smanjiti cu i gain, a pojacati na kanalu, pozdrav
Dodato:
Morao sam vratiti na 0 db jer -10 db nema snage, ali sam smanjio gain a pojaco na kanalu i bilo je dobro, doduse bio je nesto bolji i pjevac, iskusan i kvalitetan, tako da on kaze da je njemu ekstra, bas sam se bio uspanicio, mislim da ce se moci na njemu raditi, malo je to valjda i do pjevaca a i dok se to sve ne ustima, ipak opravdava svoje novce, hvala svima

Promijenjeno od redbul (22.07.2011 u 03:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
redbul je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2011, 02:15   #4
dandi11
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2011
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dandi11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

caos,

i meni je cesto "probijao", na -10db stavis kad imas jako glasnu atmosferu, kad je ono BAS glasno, pa dignes mu malo srednje i lepo zvuci poz
dandi11 je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2011, 00:21   #5
dalapača
Početnik forumacije!
 
dalapača's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.09.2011
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Wehltmeister S4
dalapača befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko je meni poznato, shure mikrofoni se proizvode samo USA i Mexico a bežične sisteme proizvodi China. U mom slučaju, imam Shure PGX4 resiver i PGX1 transmiter koji su kineske proizvodnje a sa njima u kompletu je došao i Shure beta 98H mikrofon proizveden u Mexico.
Ako piše da je sve made in China, pretpostavka je da se radi o kopiji odnosno mikrofon nije oriđiđi Shure. Možda je to razlog tvojih problema. Ili možda griješim?!
dalapača je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2011, 01:22   #6
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razlog njegovih problema je vec pojasnio kolega ella 85, inace kompletna PGX serija se proizvodi u SUZHOUu PR China...sto ne znaci da mikrofoni nisu kvalitetni! Firma Suzhou posedjuje ISO sertifikat i iza te firme stoji Shure.
Ako je mikrofon kupljen od oficijalnog Shure dilera u Bosni,normalno da se radi o orginalu!
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2011, 06:15   #7
LesaKesa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.10.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland G800
Interesi: Muzika
LesaKesa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
LesaKesa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zdravo svima imam slicne probleme sa mojim shure beta sm58
i otvorio sam glavu kao sto je rekao u ranijim odgovorima da pogledam dbi
a gle cuda jedan konektor (parce zalemljenog metala) neznam da ga objasnim je setalo odvaljeno po mikrofonu unutra i da li to moze da pravi smetne da gubi na jacini i da krci i ... i ako je to da li moze da se lemi (NARAVNO SERVISER) ili mora da se kupuje ceo ovaj elektronski donji deo nadam se da ste razumeli i nadam se da cu dobiti odgovor unapred hvala pozz svima
Dodato:
ako mora da se kupuje donji deo gde mogu to da nadjem i kolika je cena toga ?
Dodato:

evo slicno je ovom mislim na te pinove jedan od njih je otpao

Promijenjeno od Ace (31.10.2011 u 10:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
LesaKesa je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 02:38   #8
acikadj
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2006
Postovi: 18
Downloads: 240
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
acikadj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PGX24E/BETA 58A se proizvodi u Kini osim glave koja se proizvodi u Meksiku, i to je potpuno nebitno gde je proizvedeno jer današnje tržište diktira način i mesto proizvodnje a samim tim i kvalitet. To što je nekad sve bilo kvalitetnije je druga priča. Što se samog mikrofona tiče, pošto posedujem isti u bežičnoj varijanti, jako puno zavisi od pevača. Naši pevači i pevačice imaju običaj da mikrofon, da se tako nepopularno izrazim "guraju u usta". Ne kažem da je to slučaj ovde, ali ovaj mikrofon hoće da pikuje , jer je jako osetljiv na preveliko približavanje ustima. S druge strane ako ga previše odaljiš, kupiće zvuk okoline jer će naravno biti pojačan malo više pa može doći do mikrofonije. Treba naći pravi balans, i onda mikrofon radi savršeno. Inače kod nas po pitanju svega postoje određene predrasude, tipa najbolji auto je VW, najbolja klavijatura je KORG, najbolji mikrofon je Beta58A, a zaboravlja se da se ti proizvodi ne prave više kvalitetno kao nekad. Od Beta58A na našoj živoj svirci (mislim pre svega u neidealnim uslovima - buka , loša oprema, naše neznanje da podesimo opremu....) se ne mogu očekivati čuda jer nije čudo od mikrofona kako ga neki doživljavaju, ali jeste čudo kad ga uporediš sa nekom krdžom od 100 EUR...
acikadj je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 04:14   #9
Marko90
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: rolland
Marko90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marko90 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sto se tice stelovanja gain treba da bude sto manji, tako da gledaj kad stelujes mikrofon da ti gain dotigne najvise do ctvrtine mastera.
Kanal slobodno pojacaj. Probaj tako.
Marko90 je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2012, 14:28   #10
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tema je nesto starija,ali i meni se javio problem sa Betom,naime u bendu,pored aranzera,kog sviram,imam i pevaca i saksofonistu,pevac ima Betu 58A PGX24,a saksofonista Betu 98H (ili 98H/c,nisam siguran).Problem se javlja kada su i pevacu i saksofonisti ukljuceni mikrofoni (znaci konstantno),tada se javlja brujanje(nazovimo to basofonijom),koje se prenosi na sve instrumente.Problem nestane kada jedan od njih dvojice iskljuci mikrofon.Pfl pokazuje optimalan nivo ulaznog signala tako da bih to iskljucio kao uzrok.E sad,mikser je A&H ZED 22FX,kutije su RCF ART 325 aktivne 2 kom.,uvek pojacane do kraja pozadi,a na mikseru master gotovo nikad ne prelazi 0 db,znaci ne forsiramo previse glasnu svirku.
Ono sto budi malo sumnje je da i pevac i saksofonista imaju istu bazu-PGX24,medjutim kanal im se razlikuje..pevacu je Gain na samom mikrofonu podesen na 0db,saksofonisti na predajniku stoji prekidac u polozaju ''mic'',sve namesteno ispod toga je slabo..sta uraditi da eliminisem to brujanje?Znaci samo kada su oba mikrofona ukljucena se javlja,cim jedan od njih iskljuci mikrofon brujanje prestaje.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije