Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.12.2007, 14:00   #41
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E takov vec moze.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 14:18   #42
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sad su mi se stvari malo razbistrile. Na prvoj strani sam onako, konfuzno objasnio da ne sviram u bendu, ali komponujem i postoji velika mogucnost da cemo da napravimo neki bendic.
Bash sad gledam ove klavijature koje ste mi predlozili. Ja sam inace ovakav (trazim nesto sto mnogo moze, za malo para ).
Dakle, svirao bih rock, ali ne znachi da mi nekad ne padne na pamet malo jazza ili nesto disko, samo mi za narodnjake nista nije potrebno.
Mislim da mi je potreban aranzer da bih mogao da cujem barem otprilike kako neshto zvuchi pre nego sto to i pokusam da izvedem sa drustvom, i da napravim neke ispravke, prepravke i tako to. Takodje, koliko sam ukapirao workstationi nemaju ritmove, a to mi je potrebno. Za pocetak, ovo bi bilo samo za kucnu upotrebu, nikakav stage nastup i to, ali kao sto rekoh, bilo bi lepo kad ne bih morao za 3 meseca da kupujem novu klavijaturu ako bismo uspeli da se ubacimo na neku svirku.
Imam na kompu Cubase koji kazu da moze da pomogne kada klavijatura nema neke funkcije, ali bih voleo kada ne bih morao da ih vezujem i patim se i na jednom, i na drugom.
Ne bih da kupujem nishta polovno, vec samo novo, ali ove kombinacije koje mi je kreso predlozio zanimljivo izgledaju pa cu da vidim.

Poenta je, uglavnom, da ne bih zeleo da kupim neku klavijaturu za koju cu za mesec dana saznati da sam bacio pare i da sam se zeznuo.
  Reply With Quote
Star 07.12.2007, 14:39   #43
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Igore, ove kombinacije koje sam ti ja predložio se više ne proizvode. Nisu nove nego to su realne cijene rabljene opreme sada.
Ti za 900 € nemožeš niti da prismrdiš profesionalnog opremi workstationa (solo syntheva), a kamo li aranžera.
Top modeli KORG-a Rolanda i Yamahe ispod 2.000 e nema nigdje da se nađu.
Ako želiš aranžer tada uzmi - do 900 € cijene sljedeče.
Od KORG-a imaš Pa-80, ali mislim da češ morati nadodavati nešto novaca, ali ima samo 5 oktava).
Od Rolanda za te pare već možeš dobiti G-800 ili G-1000, imaju 76 tipki tj 6,5 oktava i po meni ti je the best buy posebice G-1000
Od Yamahe nemaš ništa tako dobro a da je iznad 6,5 oktava. Sve je skuplje. Jedino ako češ imati sreće da nabaviš PSR 9000 Pro, ali teško ispod 1.000 €.

Od ostalih za taj novac imaš Solton Ketron MS-100. Ostalo je od Ketrona sa 6,5 oktava dosta skuplje.

Znaći ostaje ti odluka samo između Rolanda G-1000 ili Soltona MS-100. S obzirom da od "velikih" (iznad 5 oktava) aranžera do 1000 € je ovo trenutno najbolje ja ti osobno predlažem G-1000. Materijala ima na kile, sound mu je solidan i imaš ZIP drive, na kojeg možeš spremiti brdo postavki.

Od ganz novih aranžera nemaš do 900 € ništa iznad 5 oktava. Korg ima kako sam reko Pa1X Pro/Elite i Pa2X, no trebaš ti brale još dobro i puno radit da bi skupio za njih novaca.
Roland E-80 ili G-80 isto tako su dosta skuplji, a Tyros nit ne pomišljaj da gledaš.
Ketron SD1+, je za sada najjeftiniji 1.400 € i to bi ti preporučio da se baviš narodnom glazbom. Ovako ti je G-1000 ili MS 100 od Soltona čisto dobra solucija.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 14:50   #44
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Znam da se ne proizvode, iz devedesetih su koliko vidim vecina ....
Moram da jos malo razmislim, ogranicim sebi sta mi najvise treba i sta su mi prioriteti. Siguran sam da bi mi i najjeftiniji moguci aranzer bio zanimljiv prvih mesec-dva jer nikad nisam svirao klavijature (samo akusticni klavir sviram), ali trazim nesto sto bi mi malko duze potrajalo. Takodje me zanima, posto slabo znam o klavijaturama da li je pomeranje za oktavu vise-nize standardna mogucnost na aranzerima ili je ipak potreban neki skuplji ?
  Reply With Quote
Star 07.12.2007, 15:00   #45
igorcina065
Drugar foruma
 
igorcina065's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Mjesto: Usa
Postovi: 83
Downloads: 605
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
igorcina065 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
igorcina065 pošalji poruku preko ICQ messengera igorcina065 pošalji poruku preko AIM messengera igorcina065 pošalji poruku preko MSN messengera igorcina065 pošalji poruku preko Yahoo! messengera igorcina065 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaki aranzer to ima(od ovih koji su ti nabrojani).Ja ne bih rekao da tebi treba G-1000.Imao sam ga dvije-tri godine i znam ga napamet.Sto se tice ritam masine to je odlicna klavijatura,ali tesko da ces sa njim da odsviras pjesme koje ti sviras.Mislim mozes,ali nisu to ti organi,nisu to ti padovi,klaviri i slicno...Sto je najgore ne mozes puno da ih editujes.Dakle po meni bi ti on valjao zbog ritam masine i zbog oktava,ali za muziku koju ti sviras mislim da treba malo vise od toga.To je samo moje misljenje...
__________________
''This time next year we'll be millionaires''
igorcina065 je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2007, 00:34   #46
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

A, kakav je Roland e50? Posto ste ishvalili rolanda,bio sam u nekoj radnji koja prodaje samo Rolandove klavijature, i covek mi je preporucio njega,mada ga nisam probao jer im je bio spakovan u kutiji. Ima li neko iskustva sa njime, i sta mislite, da li bi mi sluzio ? Nasao sam neke demoe, ali nigde nema tog rock fazona.

P.S. Znam da smaram

I znam da treba da dodam pare, jer je 1050e, ali bih valjda skrpio nekako (prodacu sve gace koje imam)
  Reply With Quote
Star 06.01.2008, 01:41   #47
car mirko
Drugar foruma
 
car mirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Mjesto: WIEN .AUSTRIJA
Postovi: 74
Downloads: 294
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA800 i TR
Interesi: MUZIKA
car mirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
car mirko pošalji poruku preko MSN messengera car mirko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Poz...
Ja neznam dali kasnim sa ovom porukom i ptanjem ,STA sviras od instrumenta , moj sin ima sve i svasta Svira BasGit. i Ritam do skoro je imao svoj Bend i osvoili RockContes AUSTRIE ako si u Wieni bolobiti dobro .
A ako samo volis muziku i hoces da komponujes onda jedan MasterMidi Klaviaturu i Instaliraj Prog. REASON 2 ili 3 ako znas dobro Engls. i ona tu mozes sve sto zamislis da uradis mozes i ostvariti toti je jedan od vrhunskh Studiskih Prog.
toliko za sada od mene.
Poz svi Muzicarima
Car Mirko
car mirko je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2008, 02:27   #48
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Jesi malo zakasnio...
Ja se stvarno zahvaljujem svim momcima koji su pisali u ovoj temi na trudu, ali ja na kraju ipak prvo kupujem Workstation. Idem posle bozica kod nekog caletovog prijatelja koji je drzao studio ranije, sad pravi matrice za Balasevica i ove nase, pa ce mi on preporuci....

Iz ove teme sam dosta barem naucio o aranzerima i sintovima, i mislim da ipak nije vas trud bio za dzabe, jer znam da ima josh mnogo "klinaca" kao ja koji ce ovo guglati i naci ovaj forum

@car mirko: necu uzimati Master, jer smo napravili upravo "bend"(nista ozbiljno), u kome sviram gitaru (ima 3 gitare sa mnom), tako da cu kada kupim klavijaturu ja preci na nju.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijature, kupovine, oko, pomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije