Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2014, 19:18   #1
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Presonus 1818vsl problem u podesavanje sa cubase 7.5?

Pozz,imam cubase 7.5 full verziju.Primetio sam kad promenim u podesavanje zvucne kartice u cubase latencu nece da sacuva vrednost.Nego moram da ugasim ceo cubase da pokrenem mikser od 1818 da promenim tamo u setup i tek onda kad pokrenem cubase je pravilna latenca.Dali moze to drugacije da nemoram svaku put da ugasim cubase?Hvala svima
korgic je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2014, 03:33   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne moze, mora na taj nacin, a za to je "kriv" samo Cubase !!!!! Koje potrebe imas uopste, da tako cesto mijenjas vrijednost za latencu ? Probaj na ovaj nacin, mijenjaj latencu uvijek i samo u VSL setupu, dok je Cubase podignut. Steinberg po tom pitanju nije fleksibilan.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (17.03.2014)
Star 16.03.2014, 09:26   #3
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem je,jer kad nisam svoj aranzman zavrsio i moram dalje neke stvari da od sviram preko klavijature onda moram da smanjim latencu da bi mogo da odsviram.Ali sta sam jos primetio kad smanjim latencu onda pocne mi ceo zvuk da mi pucketa cim podignem latencu sve je uredu opet.Ili negde gresim u podesavanje od cubase ili zvucne kartice.Znaci nisam ni jedan kompressor stavljo na kaanla ili druge svtari samo odsviro par vst intrumente, npr.Superiror drummer kontakt 5 i nexus.Hvala
korgic je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2014, 03:59   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi nigdje pogrijesio... ustvari jesi samo na jednom mjestu... izabrao si slab kompjuter za to sto trebas. Nize latence (64 ili 128 Buffera) zahtjevaju veoma sposobne audio komjutere, da bi to sve radilo bez ikakvih smetnji. Ovo ne vazi samo za 1818VSL vec i za sve ostale Audio Interface. Dakle, sam Audio Interface, a pogotovo ne 1818VSL koji neznatno opterecuje sistem, nije kriv za smetnje, vec iskljucivo tvoj kompjuter, a dijelom moze biti i DAW u kojem radis. Imaj na umu da svaki virtualni instrument dodatno opterecuje sistem a ti si nabrojao da si u tom projektu upotrijebio par dosta zahtjevnih instrumenata. Posto je kompjuter na kojem radis ocigledmno slabih performansi, moras se posluziti Freeze funkcijom (mozda se ona u tvom DAW-u naziva drugacije) koja "pretvara" instrumentalne midi trake u audio trake, zatim deaktivira te instrumente i time oslobadja dodatne resurse kompjutera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (17.03.2014)
Star 18.03.2014, 18:36   #5
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ne otvaram novu temu,pa cu josneka pitanja da pitam vezi ove 1818kartice.Dali ima neki prest njegov za usnimvanje vokale.npr. da ima komrepssor kad se usnimava ili bolji mix podesen za njega u slusalicama da mogu za njega da oradim poseban miks da bi se jace cuo kad se usnimava?Hvala
korgic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije