Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2007, 23:45   #11
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zivim za dan kada ce Roland izbaciti na trziste aranzer sa samplerom....koji im je k...sto to vise ne urade
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2007, 02:46   #12
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Genesys je ODLICNA sprava. Za rad vrlo brza i jednostavna. Ja sam doduse uzeo Tyrosa 2 jer mi se vise svideo zvuk,ali su zato krenule glavobolje jer neme pola, po meni korisnih (mali milion) funkcija,koje sam imao na WK6 SE (i dalje ga imam). Znaci sve moze u njemu samom da se uradi,sto je po meni vrlo bitno pogotovo kad si na svirci. Npr. bezbroj user drum-setova, terce samo sa jednom od HARMONY set up-a. A za Tyrosa2 za sve prakticno moram na kompu,koga do skora prakticno nisam ni poznavao ni voleo. GEM ima i milion solo boja za nas,koje uz eventualne male korekcije zvuce jako dobro. Mada ja doduse nisam nesto u tom filmu, DX,zavijushe i ostalo. Polovne su u Srbiji isle ispod 2000 E. Sve u svemu GEM mi je omiljeni. Genesys- cista 5-ica.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2007, 02:53   #13
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ma uzivajte

ma sredite te masine i uzivajte u svirci

svaka masina moze da se dobro sredi samo treba vremena neka malo bolje neka malo gore

pozdrav
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 09:33   #14
SNAGALJUBAVI
Početnik forumacije!
 
SNAGALJUBAVI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.02.2006
Mjesto: EUROPE
Godina: 52
Postovi: 22
Downloads: 457
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KLAVIJATURE PA2Xpro TR EXR E2
Interesi: MUZICAR
SNAGALJUBAVI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
SNAGALJUBAVI pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kupi uz g-70 i roland exr-e2 i netrebas uopste korga niti semler
SNAGALJUBAVI je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2008, 10:33   #15
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kupi G-70 i EXR-2E
Kolega, što će mu dvije iste mašine na stageu ? Doduše jedna "jaka" i jedna solidna, ali opet od istog proizvođača. Ovo "jaka" sam namjerno stavio pod navodnike, jer to jaka se odnosi samo za ritam. U pogledu sounda je ocjena "mlaka".
Čemu u garaži imati BMW X5 i X3 ???

Ne slažem se s ovom tvrdnjem da uz Rolandov aranžer ne trebaš sampler. Iako sam KORG-ovac ipak respektiram i ostale prozvođaće osobito Rolanda kad je u pitanju ritam sekcija.
Kao prvo niti jedan Roland novije generacije bio on aranžer ili workstation ne može se mjeriti s niti jednim KORG-om, pa čak ni Fantom, jer u tom segmentu (sound) je Roland najslabiji od velike trojke (Yamaha, KORG, Roland). S druge strane, Roland živi na staroj slavi i već jako dugo nije napravio ništa novo u pogledu sinteze zvuka. Kad pogledaš Roland je od E-86 pa do pojave G-70 načinjen na istom sound procesoru uz male dorade i korekcije. Jedino su se pomakli s mjesta (al ne značajno) izdavanjem nove E serije (50/60/80), no još uvijek debelo zaostaju za najnovijim KORG-om. No dok se vodi bitka za primat na tržištu na kom btw Roland trenutno debelo kaska za KORG-om i Yamahom u ponudi palete svojih prouzvoda Solton Ketron postaje sve popularniji i zacjelo daleko najbolji aranžer u ponudi. Nova Audya sa svojim mogučnostima pokopa bilo kog Rolanda, a usprkost najavljivanim superiornostima daleko je kvalitetnija klavijatura i od Tyrosa 2 i od Pa2X koji je najavljen kao "The best off", a ispada doslovce "mačak u vreči". Ne zaboravite tu i GEM Genesys Pro koji je po cijeni al pari najboljim modelima velike trojke (uskoro izlazi novi "BUM" GEM), a opet svemirski brod u usporedbi što nudi za taj novac naspram nekog jadnog Rolanda ili prenapuhanog KORG-a.
KORG je trenutno "najspremniji" mogučnostima za svirku od velike trojke i najbolje paše našem uhu i mentalitetu, ali najbolji nije jer po meni je i Ketron, a i GEM bolji (naravno uspoređujemo TOP modele). Kako sam gore spomenuo Pa2X je mačak u vreči, jer trebao bi biti "the best off" u KORG-ovoj ponudi, no on je tek malo kvalitetnija i bolja inačica Pa1X Pro Elite-a. Ima on puno novih i lijepih štoseva, kao neusporedivo bolju tipku od ikojeg KORG-ovog aranžera do sada, no ostalo je doslovce već viđeno kod KORG-a. Metnimo na stranu sound procesor i ostale studijske štoseve na koje primjerica naš kolega Nedim pati (Nedime, nemoj mi sad replicirat s faktima koji meni u svirci ništa ne znače ) Pa2X na tezgi nemože ništa više nego Pa1X ili Pa800. Te sitne razlike u kavaliteti zvuka jako mali broj ljudi kuži, čuje i razlikuje tako da sam došao do zaključka uopće ne zamo za KORG-a nego i za Rolanda i za Yamahu da unutar jedne generacije aranžera nema nikakve revolucionarne promjene i napretka do izlaska aranžera s novim procesorom. Znaći za nas tezgaroše nema velike razlike između Pa80 i Pa2X. Razlike u enginu su sitnice koje se na ovim prosječnim razglasima koje koristimo bitno ne razlikuju. Velika razlika je samo u pogledu novčanika. Isto tako i Roland E50 pa do E80 su varijacije na temu itd.
Ne znam da li sam se najbolje izrazio danas da bi prosperirao kao muzičar moraš imati i ritam i sound. I tu se vračamo na početak ove priče, Roland osim ritma nema ništa, tako da ga obavezno moraš nadopuniti sa Samplerom. Tu će dobro doć Fantom (svakako bolji od ikojeg Le-a ili Tr-a), no usporedimo li ga s ostalim proizvođaćima klavijaturnih samplera (ne AKAI i sl) onda je i iza Extrema i M3-a, a kamo li jednog Motifa.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2008, 21:57   #16
francuz
Drugar foruma
 
francuz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Postovi: 60
Downloads: 716
Uploads: 7
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
francuz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Genesys XP

Zdravo svima !
Ja imam Genesys Xp to je modul isti kao Pro i mogu da kazem da sam sa zvukom prezadovoljan skoro nista nemoram da ubacujem od boja sve ima cak i Kabinu od harmonike. Stvar je samo sve nastelovati po svom ukusu. Imam i GEM S2 koji je jos 1991 godine mogao sto sad moze naprimer Korg mislim na wav sample a o Sekvenceru i da ne pricam 250000 nota sto je mislim jos ne prevazidjeno. Genesys je kompletan instrumenat skoro bez opcija sve je u njemu sample editor, sekvencer (isti kao kod S2 sa poboljsanjem), vokalist, player midi karaoke mp3 wav, vocal remover, flopy, cd-r-rw, karaoke lirics izlaz za tv, score (pokazuje note od midi fajlova), aranzer, disk od 20Go, mozda se nesto nisam setio. Jedina opcija koju treba da kupis posle to je USB kartica za pc. Dok naprimer Ketron (imao sam X1 i XD3 su prazni i sve moras da dokupis) sve to ima u opcijama a cena je priblizno ista. Jedino nemogu naci kvalitetno uradjene ritmove zato sto su retki oni koji koriste ovu mashinu za nasu muziku. Ubacio sam kit oriental od WK4.6.8 i to radi babaroga zato sto arapi i turci koriste dosta Genesys. Evo pronasao sam jednog Rumuna koji svira Genesys pogledajte.
http://fr.youtube.com/results?search...rch=Rechercher
__________________

Promijenjeno od francuz (10.01.2008 u 22:00 sati) Razlog: dodato
francuz je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2008, 13:58   #17
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6352
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao Genesys-a-xp modul,i po filozofiji kojom je uradjen je za 2 generacije ispred ostalih,zvuk masan i fantastican,cak fabricke harmonike malo treba prestelovati i to radi kao Doxa.Izvrstan vokoder,masina je fantazija...
mikikg je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2008, 02:24   #18
sima85
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Postovi: 4
Downloads: 1073
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sima85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ima li neko boje za gem wk 6.bio bi veoma zahvalan
sima85 je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2008, 10:34   #19
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dragi kolege. Nevjerovatno ali istinito! Jučer sam imao prilike isprobati PA2 i Genesis ProS istovrmeno. Dakle, stavio sam ih jedan pokraj drugog i priključio na razglas sa eq istim na oba dva i gle čuda: Genesi radi bolje nego Korg. To me je jako šokiralo. Zvuči punije, masnije, efekt je bolji... da ne nabrajam. Po tome sigurno bolje zvuči i od PA800. U tom trenutku mi je došlo da svoj PA800 raspilim na pola i bacim ga u smeće. Kolege nemojte se ljutiti i shvatiti me ozbiljno. Svaki ovdje ima pravo na svoje mišljenje, ali u tom trenutku sam se tako osjećao!
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2008, 15:22   #20
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sima 85:
Imam dosta nekih boja i performansa za WK6,ali mi ta klavijatura trenutno nije tu. Stavicu u download ovih dana kad je donesem. Doduse moraces da ih poslazes u performanse koji su valjda, koliko se secam gotovi. Ako me nema 3,4 dana, slobodno me podseti.
Tomy :
Verujem. Ja sam svirao Genesys-a od drugara, a drugi klavijaturista Pa 1, i on je bio u shoku. Da ne preteram,razlika nije bila ogromna, ali vrlo primetna.
Bokic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
gem, genesys, pro

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije