Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.12.2007, 01:34   #1
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Idee Pomoc oko kupovine klavijature.

Dakle, nov sam i na forumu i u ovom svetu aranzera , sintisajzera itd itd.
Sviram odlicno klavir i snalazim se prilicno na gitari. Potrebna mi je klavijatura. Dosta komponujem sam i trebalo bi da napravim bend sa drushtvom (gitara, bas gitara, bubnjevi, vokal i naravno klavijatura ). Svirali bismo pretezno rok i metal, mada bi bilo tu i pop-a. Nikad nisam svirao klavijaturu i ne znam da li treba da kupujem one od 61 dirku. Gledao sam dosta po netu i naisao na aranzer Casio WK-8000 (800 e) i ima svih 88 dirki. Vidim da je dosta ljudi ispljuvalo kasio sto se tice klavijatura, ali je ovo najvisa cena do koje mogu da idem.

Da li bi neko mogao da mi kaze, da li se isplati kupovati ga ili, ako ne da mi preporuci nesto od ovih Roland, Yamaha, Korg, u vrh glave 900 e.

Jako konfuzno, ali ne umem lepse da objasnim.

Promijenjeno od igorpan (07.12.2007 u 01:38 sati)
  Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:41   #2
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisi objasnio sta ti konkretno trazis ? aranzer ili solo sint ? to ti prvo reci pa onda sve ostalo za 900e mozes naci odlicne spravice tako da...mi mozemo samo da lupetamo ovde kupi ovo ne to nego ovo ovo je bolje kazes konkretno solo ili aranzer i dobicer konkretne odgovore sa detaljnim obrazlozenjima pozzz.
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:42   #3
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa, kao sto rekoh, nov sam sa time, pa ne znam ni tacnu razliku (samo grubo onako). Ali, koliko sam ukapirao pre mi treba aranzer, da bih mogao da komponujem lakse.
  Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:44   #4
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tu ti aranzer nece mnogo pomoci,a i glupo je da sa takvim bendom i repertoarom izadjes sa takvom klav...
Preporucio bih ti neki Workstation,T3,M1,neki od Motifa ali za te pare ga nemas,KURZWEIL pala im je cena itd...
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:48   #5
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aaaaa\...ti hoces prvo kuci da se igras!
Onda za kuci uzmi neku Yamahicu psr 320 ako postoji takav broj...a za svirku,kupi nesto profi...sad cu te cimnem na private!!!
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:48   #6
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nemam ja bash neke planove sa bendom, josh smo samo klinci koji se igraju sa instrumentima (srednja skola). Ali, volim muziku i zeleo bih nesto sto bih kupio i sluzilo bi mi da kuci "stvaram" i mozda za poneku svirku ako bog da . I, ako je moguce za te pare, da i ako pocnem da sviram nesto ozbiljno ne moram da dajem josh 1000 evra na opremu.
  Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:49   #7
igorcina065
Drugar foruma
 
igorcina065's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Mjesto: Usa
Postovi: 83
Downloads: 605
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
igorcina065 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
igorcina065 pošalji poruku preko ICQ messengera igorcina065 pošalji poruku preko AIM messengera igorcina065 pošalji poruku preko MSN messengera igorcina065 pošalji poruku preko Yahoo! messengera igorcina065 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam bas siguran sta je najbolja opcija za te pare,ali sam vidio mnogo,mnogo odlicnih rock muzicara koji sviraju Korg T3,ili Korg N364(Milan iz Nevernih Beba cak svira na dva N364,ne znam zbog cega)a oni su mnogo jeftiniji od cijene koju bi ti dao.E sada dosta je hvaljen Yamaha Motif,ali za cijenu ne znam kolika je,ali mislim da je jedna od tih Motif varijanti tu negdje oko 800 eura(nisam siguran).Sto se tice oktava,ti najbolje znas koliko ti treba.Sto se tice Casia stvarno ne znam,a i malo sam sumnjicav.
__________________
''This time next year we'll be millionaires''
igorcina065 je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:51   #8
igorpan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa, zato i pitam, potpuno sam neodlucen. Samo mi je pre pola godine sinula ideja da kupim klavijaturu i od tada samo o tome mislim )
  Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:51   #9
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Mozes da kupis KORG Trinity V3(ili bilo koju verziju trinity-ja),Roland XP60 ili 80,Yamaha ex7.
To je cisto moja preporuka za tu cenu sta je najbolje (800 eura)

Pozdrav!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 01:55   #10
igorcina065
Drugar foruma
 
igorcina065's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Mjesto: Usa
Postovi: 83
Downloads: 605
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
igorcina065 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
igorcina065 pošalji poruku preko ICQ messengera igorcina065 pošalji poruku preko AIM messengera igorcina065 pošalji poruku preko MSN messengera igorcina065 pošalji poruku preko Yahoo! messengera igorcina065 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od igorpan Pokaži Post
Pa, zato i pitam, potpuno sam neodlucen. Samo mi je pre pola godine sinula ideja da kupim klavijaturu i od tada samo o tome mislim )
Jao poznat mi je taj osjecaj...Ja sam ga isto imao na pocetku srednje skole,ono...nisam mogao da jedem,ili radim bilo sta drugo...mislio sam samo o klavijaturi...Divan to osjecaj bijase...Skoro sam kupio Pa 800 i nisam imao skoro nikakav osjecaj i to me je bas iznerviralo,jer je klavijatura zasluzila
__________________
''This time next year we'll be millionaires''
igorcina065 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijature, kupovine, oko, pomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije