Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.06.2011, 14:12   #1
ardzan
Drugar foruma
 
ardzan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.06.2010
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 807
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: PSR E-423 KORG PA 800
ardzan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Vsampler 3 drums

Imam mali problem. Kad yamaha ucita novi ritam na Vsampler se menja instrument, ucitava se instrument koji je na 1 midi kanalu. Pa stalno moram da menjam instrument. Na nekih od ritmova nemogu ni da smenim instrument. Probao sam sve ali dzaba. Na pr. ucitam cifteteli onda ucita drums jedan loop prodze i onda vrati na guerinni klarinet koji je ucitan na 1 midi kanal.
ardzan je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2011, 16:41   #2
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

probaj da zakljucas taj instrument,kliknes 2 puta na onaj katanac pored
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2011, 16:54   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I poslije da cijelu svirku svira sa tim istim instrumentom na 1. midi kanalu ili... ? I nije ti neko rjesenje. 'Ajde ti ardzan polako napisi malo detaljnije sta te muci sa tim VSamplerom i Yamahom ali daj to malo detaljnije, naci cemo rjesenje budi siguran, to je vrlo jednostavno samo treba prvo da znam sta imas a sta hoces da dobijes.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2011, 19:07   #4
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne,nego da zakljuca instrumente koje nece da menja,znaci bubanj na 10,bas na 11 strings na 14 ritam gitaru na 12 kanal il koji vec ide,jer ja sam ga tako shvatio,da kad klikne u browseru na harmoniku,na svih 16 kanala mu se pojavi ta harmonika,ako nije tako,onda ga nisam razumeo
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2011, 20:03   #5
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da treba složiti zvukove u v sampler kad yamaha otvori ritam ona pošalje broj zvuka a ti si po svom složio banke.Ako nećeš da ti yamaha menja programe onda treba isključiti u midi postavkama yamahe slanje program change pcg komandi.I kad namestiš na v sampleru boju na tom kanalu neće menjati više.
momo je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2011, 20:41   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I sta on onda ima od toga svega ako filtrira program change na midi kanalima ritma ? Ima to da ce mu u svim ritmovima uvijek svirati potpuno isti instrumenti a to je... nebulozno. Tu postoji sasvim drugacije rjesenje koje ce da ga usreci do balcaka jer ce moci da mijenja i instrumente za solo trake a i ritam ce uredno da zove instrumente po midi kanalima koji su upisani u u njemu. Sve moze, sve radi, nema da boli glava.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2011, 20:52   #7
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

lepo bi bilo i reci koje je to resenje,koristilo bi mnogima
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2011, 21:20   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da prvo pricekamo ardzana sa konkretnim pitanjem koje ce imati smisla da ne bih pisao kilometar nebitnih stvari.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2011, 06:05   #9
ardzan
Drugar foruma
 
ardzan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.06.2010
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 807
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: PSR E-423 KORG PA 800
ardzan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovako. Znaci namestim na pr. harmoniku na 1 kanal i zakljucam. na 9 i 10 kanal postavim bubanj, i po red sve drugo i sve zakljucam. Fabricki ritam od yamahe ne zeza, sve je ok. Postavim neki random ritam koji sam ja uploadovao u sajzer i smeni mi na instrument koji mi je na 1 kanalu. I umesto da se cuje bubanj cuje se harmonika. Sinoc probam sa talava ritam, i otsvira jedan loop i onda smeni se u harmonika. Neki ritam mi smeni recimo bas, neki stringsove. to je to....
ardzan je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2011, 15:59   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sam kazes da sa fabrickim ritmovima funkcionise sve kako treba sto znaci da su ti ritmovi koje skidas sa neta nepismeno uradjeni. Ritam je daleko komplikovanija rabota nego jedan midi fajl pa ljudi prave velike budalastine po tim ritmovima.
VSampler moze istovremeno imati 16.384 instrumenta a to ti je 128 Bankova po 128 instrumenata. VSampler barata sa Bank i Program Change midi podacima ali ne bas kao ta tvoja Yamaha. VSampler poznaje samo LSB Bank kontroler (CC32) a ne poznaje ili ne priznaje MSB Bank kontroler (CC00). Yamaha zna sve kontrolere i ne samo Yamaha nego i Roland i Korg i Ketron. Koji ce instrument svirati na kojem midi kanalu odredjuju bas ovi kontroleri zajedno sa Program Change pa ces u tim ritmovima naci na svakoj traci (svakom midi kanalu) kao prve podatke ova tri broja: Bank Control 0, Bank Control 32 i Program Change. Kao sto vidis postoje izvejsne razlike u midi komandama izmedju VSamplera i tvog aranzera, sto znaci da ovdje treba pronaci nacin da se te komanda usklade. Dacu ti jedan primjer. Drum setovi na Yamahi su poredjani u 127. i 126. MSB Banku ili na primjer na 120. MSB Banku kod Korga. Kao sto sam vec napisao VSampler nema pojma o MSB Banku tako da ce komanda koja dolazi sa Yamahe a koja za jedan Standard Drum set koji se recimo nalazi na 10. midi kanalu izgleda ovako: MSB 127; LSB 0; PCG 000, na tvom VSampleru pozvati na tom 10. midi kanalu program: LSB 0; PCG 000 sto je ustvari program 0 u Banku 1 VSamplera jer VSampler ne zna za MSB komandu. Ti si na taj Bank 1 i program 0 na primjer, stavio neku harmoniku i ona ce ti svirati Drum traku. Postoji nekoliko nacina da se ovo dovede u red. Jedan je da u samom VSampleru imas mogucnost da rutiras midi kontrole mada to nije na nekom visokom nivou a drugi da VSampler uvedes u neki VST host program koji ima midi processing pa preko njega da obavis sve izmjene i rutiranja. To su vrlo efikasni alati ali su dosta komplikovani a pogotovo za pocetnika u ovoj oblasti, pa mislim da je mnogo jednostavnije da ti u samom ritmu promijenis te Bank i program kontrole onako kako ti odgovara za rad sa VSamplerom. Postavi te svoje drum setove na Bank 127 u VSampleru onako kako ti odgovara a najbolje bi bilo da ih poredjas na programe koji su isti sa onima sa Yamahe. Pogledaj u manualu od Yamahe gdje stoje ti drum setovi. Po GM standardu oni ce biti na PCG 0, 8, 16, 24 (1, 9, 17, 25) itd... zatim u ritmu na drum trakama upisi umjesto LSB 0 (CC32=0) novu vrijednost LSB 127 (CC32=127), MSB kontroler (CC00) te uopste ne interesuje jer VSampler ga svakako ne razumije, mada ga mozes i izbisati. Ovako ce onda taj ritam uvijek da pozove pravi program sa VSamplera. Ostale ritam trake (one koje nisu bubnjarske) ce imati upisane komande koje takodje sadrze MSB, LSB i PCG ali ovdje nece biti problem onaj MSB jer je on za masu programa sa Yamahe uvijek 0 (sem Mega sounda) pa ces jedino morati promijeniti broj programa (PCG) na tim trakama adekvatno onome kako si poredjao programe u VSampleru.
Gore sam ti pomenuo da postoje ona prva dva nacina koji su komplikovaniji ali koji su i nemjerljivo efikasniji pogotovo ako bi upotrijebio neki bolji VST host program. Tada si stvarno u stanju da uradis sta god ti padne na pamet sa tim tvojim aranzerom i VSamplerom ili bilo kojim drugim samplerom. Probaj prvo sa ovim sto sam opisao a onda kad malo ovladas svom tom praksom napisacu ti tutorijal za neki VST host do kojeg budes dosao, nije vazno koji je.
Umalo da zaboravim, taj problem sto ti ritam mijenja program VSamplera na 1. midi kanalu ces rijesiti time da izbrises komandu za MSB; LSB i PCG sa 1. midi kanala u samom ritmu jer je nekoj budali palo na pamet da upise te komande na 1. midi kanal iako 1. midi kanal nema sta da trazi u ritmu Yamahinog standarda.
Dodato:
Zaboravih da ti napomenem da sa dobrim VST host programom i puno ulozenog rada mozes napraviti perfektnu simbiozu izmedju tvog aranzera (bilo koji da je) i recimo cak i Hypersonica 2 koji vazi za ultimativni softver rompler sa prilicno dobrim soundima, mnogo boljim nego kod vecine hardver aranzera, a koji raspolaze stotinama i stotinama sounda. Bez obzira sto je Program Change struktura Hypersonica totalno drugacija od strukture Korgovih, Rolandovih, Ketronovih i Yamahinih aranzera moguce je da Hypersonic nepogrijesivo mijenja sounde onako kako te naredbe salje aranzer. Veliki je posao ali je jos veci ucinak. Ni ovo nije kraj jer pored, na primjer Hypersonica 2, u isto vrijeme mogu da rade i ostali VST instrumenti u istom momentu i da soundi svakog od njih budu pozvani samo kad ti zelis i to posebno sa svakog softvare instrumenta ili cak i zajedno u kombinaciji ali onoj koja tebi treba. Za ovu rabotu ti je vrlo interesantan i nasljednik Hypersonica, Halion Sonic koji je zaista visokog kvaliteta, za sada nedostiznog za hardver aranzere. Toliko je on daleko od njih po kvalitetu, taman kao i Korg PAX3 od recimo i3 ili Roland BK-7m od E96 ili Yamaha Tyros 4 od PSR-423. Moraju se dobro zasukati rukavi za kofiguraciju takvog VST hosta i instrumenata u njemu ali nakon toga ti pomalo postaju smijesni svi ti aranzercici koji se prodaju za velike pare a imaju mali sound. Jedini pravi put ti je da prvo dobro sazvaces teoriju o svemu ovome a onda je sve mnogo lakse nego sto ti se sada cini.

Promijenjeno od tranzit (17.06.2011 u 17:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
ardzan (17.06.2011), mladenkom (18.06.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije