Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.09.2023, 17:42   #1
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Da li Korg PA ima falinku u zvuku?

Verujem da je dosta vas ovo primetilo, naime, kada sviramo solo traku, na primer samo bas gitaru, zvuci dobro, nebitno da li je fabrika ili sempl, ali kada se to pusti u miks sa ostalim trakama u aranzeru, dolazimo do nekog zvuka koji mi izgleda kao da je neko uzeo malj za razbijanje betona i bacio ga po sred miksa. Tu vise nema definicije individualnih instrumenata, niske frekfencije se gube, visoki hi-hat zvukovi se cuju kao da je yamaha psr290, sve mi je nekako u sredini, nema sirine zvucne slike. Probao sam da menjam panoramu, da menjam eq, master, koristio sam svakakve kutije, kablove, svirao na pa500 pa sve do pa3x i uvek mi je taj problem nekako prisutan, u manjem ili vecem obliku. Jednom prilikom sam imao roland prelude kuci na par nedelja, tamo miks zvuci odlicno. Ne kazem da su boje kvalitetnije, ali celokupan miks zvuci BOLJE nego na pa3x.
Znam da je zvuk stvar ukusa, ali meni ovo zaista nema smisla, da li jos neko cuje ovo ili sam ja lud ili mozda imam previsoke standarde?
Vux je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2023, 17:45   #2
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To znamo odavno. Zato ga muzičari vole. Jer skriva loše sviranje. Puno eha i vozi.


Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2023, 17:47   #3
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nije ni do eha, ja sam probao i sve bez efekata, ista prica.
Ja koristim korga iskljucivo iz navike i lakoce upotrebe. Ali ovih dana mi prekipelo, tacno mi dodje da odem i uzmem Genos ili Ketron.
Vux je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2023, 17:52   #4
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sad kad imam i Genos za usporedbu mogu to i ja primjetiti. Toliko nečisto prljavo muljavo u odnosu na Genos. Najviše to dolazi do izražaja u fajlu kad svira više trakova. Ne daj bože da staviš više efekta. Totalno nerazumljivo. Već sam mislio da je problem u razglasu. Sx300, sb122, emx 5014c a sad nedavno i pm1000-3.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2023, 17:55   #5
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja sam mislio da je do mojih kutija, ali nije.
Ne znam sta je tu problem, jel kompresija losa, da li ima neki algoritam kada pustas vise traka koji je isti od pa60, sta se tu desava…
Na primer pa80 nije zvucao tako muljavo u niskim frekfencijama, secam se vrlo dobro odlicnog zvuka bas bubnja i bas gitare sa pa80
Vux je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2023, 23:03   #6
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nazalost dobro si primjetio postoji ozbiljna mana sa DA konverterima u Korg klavijaturama i ta mana ima i na PA600 za dalje ne znam nisam imao pristum da mjerim signale na izlazima. U pitanju je nizak dinamicki raspon. To sam primjetio kad sam prelazio sa PSR700 na PA500 jos prije 10 godina. Korg je zvucao kao da je pokriven dekom.
Pisao sam to negdje i na ovom forumu, puno je pisano i na njemackim forumima.

Tada sam sa prijataljem mjerio dinamicki raspon na Yamahi PSR 700 sjecam se bio je 96db (CD kvaliteta). Na PA500 i PA 600 razocaravajuce 72 dB (To ti je dinamicki raspon kasetofona, ne salim se). Nisam imao pristup PA800, mada me i dan danas interesuje, trebalo bi da je bolji izlaz svakako.

Prijatelj mi je prepravio PA500 po uputama sa ovog linka (mora se imati iskustvo i specijalizirani alat):
Zamjeni x u linku sa h (xttp://alfredoblogspage.blogspot.com/2012/04/korg-pa500-dynamic-range-improvement_04.html) Ovom procedurom otpoji se line in i pojaca malo DA konverter. To moze samo profi eletricar da ti odradi. Dobio sam bolji zvuk ali opet sam se na kraju vratio na yamahu (izmedju ostalog i zbog klepetanja dirki na korgu).

To ti je sto ti je. Neko primjeti neko ne primjeti.
zukae je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zukae za ovaj koristan post:
Vux (15.09.2023)
Star 15.09.2023, 23:15   #7
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zanimljivo
Ali ako je ovo tacno, zasto kada pustam mp3 sa istog line out zvuci identicno kao na kompjuteru sa dobrom zvucnom karticom?
Ja mislim da tu ima jos nesto, a sve mi vuce na kompresiju ili neki algoritam sto imaju kada pustis vise traka.
Jer pojedinacno boje ne zvuce lose uopste, samo kada se pusti ceo ritam.
I jos jedna stvar, koja je bruka i sramota za kompaniju da prodaje “high-end” klavijaturu koja nema dobar dinamicki raspon…
Dodato:
P.S.
I ja sam imao pa500 i secam se slabog izlaznog signala, morao sam da guram slajdere na 100% da bih se cuo isto kao gitarista na 40%
Sad sam malo dublje procitao tekst sa ovog linka, to je fix samo za pa500 low output volume

Promijenjeno od Vux (15.09.2023 u 23:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vux je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2023, 00:13   #8
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro kod tebe je PA 3x sad sam vidio. Na trenutak sam mislio pa500. Mislim da ne bi trebalo biti problem sa DA konverterima. Ok. Onda si u pravu. Moguce da je kompresija, onda iskljuci Maxxaudio volume, to je kompresija. A i ostali Maxxaudio efekti su cista lagarija psihoakusticki efekti da zavaraju mozak, npr Maxxaudio stereo , ili Maxxaudio Bass. Nis dobro. Probaj malo uraditi mastering ritma EQ na pojedinim instrumentima, pan lijevo desno. Vjerovatno ste to sve isprobali, cisto nabacujem ideje.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2023, 00:24   #9
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sam to probao, znas sta je zanimljivo jos, ako snimim traku po traku na kompjuter, iste boje koje koristim u ritmu, i pustim u windows media player, zvuci mnogo bolje nego na korgu, znaci da je neki problem u miksu…
A na korgu sto manje traka imas to bolje zvuci ritam
Vux je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2023, 11:22   #10
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda mulja u efektima. Tj mozda reverb proizvodi te neke srednje tonove vise nego druge klavijature. Npr gitara u mixu mozda i sa EQ nema puno 500Hz tonova, al kad prodje kroz reverb dobije nazad srednje tonove i opet zamuti sve. Jesil probao mix pustiti bez reverba bez efekata?
Na kraju ima brute force opcija a to je napravis "rupu" sa glavnim EQ na 500Hz.
zukae je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zukae za ovaj koristan post:
Vux (16.09.2023)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije