Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.03.2017, 16:26   #1
MIXsrb1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.03.2017
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MIXsrb1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pocetnicka pitanja

Prvo pozdrav svima, ovo mi je prvi post, pa cu vas malo muciti
Sviram gitaru nekih 7 godina, imam 18, medjutim toliko malo sviram u poslednjih godinu dve, da sam resio malo da ubacim noviteta
Necu vas gnjaviti sa pitanjima vezanim za neke osnovne muzicke stvari, sta su akordi, skale i slicno, sa tim sam vec odavno upoznat
Uglavnom jos mali uvod, imam Yamahu pss 270 (prakticno igracka), planiram kupovinu nekog rolanda g600 ili ako bude vise para pa50/60/80, posto jos nisam zavrsio srednju, imam 18, pa nisam bas pri novcu, a za sad gulim yamahu, pa za vezbanje bolje ista nego nista...
Pitanja:
1.Mozete li da mi date neke smernice sta i kako prvo poceti, sta vezbati uciti, da li prvo skale i akorde ili nesto drugo itd?
2.Jedan decko iz moje skole svira vec duze vreme klavijature i ja koliko sam video on levom rukom cepa bas liniju... Jel ima neko pravilo kad se cepaju akordi kad bas linija, ili je to do volje? Ja recimo sad kad sam poceo posto sviram na sluh levom sviram iskljucivo akorde zato sto nemam tu koordinaciju da levom sviram bas a desnom melodiju
3.Taj isti decko ima ovako na displeju poredjane pesme (klava je roland cini mi se, onaj sa dva displeja), i ima fantastican ritam i boju za tu pesmu... e sad, jel to zato sto je klavijatura dobra, ili to podrzavaju i jeftinije klavijature, kako uopste ide taj sistem boja i ritmova? Na ovoj yamahi je sve rucno, pa sta ti bog da
4.Je l' su midi fajlovi da imas celu odsviranu pesmu, ili je svrha ipak drugacija?
Ako se setim jos necega, stizu pitanja
MIXsrb1 je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2017, 19:22   #2
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

G 600 je u ono vreme bila dobra kljava za tezge, ja još danas sviram Roland G 800 i G 1000, Pitao si toliko stvari da ne znam gde da počnem da ti odgovaram. Za tvoj početak je tvoja yamahica 270 sasvim dovoljna, a da sa levom rukom sviraš bas liniju to če ti biti teško u početku. nađi sebi dobre ritmove i sa levom za početak sviraj akorde. Kad to uvežbaš kupi neku noviju kljavu.to je na kratko. A G 600 je teška kljava da je naučiš i shvatiš, kad bismo sada o tome neće biti kraja, toliko ima. Cepaj Yamahu i gotovo.
pozz
megane je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio megane za ovaj koristan post:
MIXsrb1 (04.03.2017)
Star 04.03.2017, 20:02   #3
MIXsrb1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.03.2017
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MIXsrb1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa u sustini si mi odgovorio ukratko sve sto mi treba u kratkom odgovoru, hvala
Znaci cepacu akorde i skale, skidacu pesmice, pa kad se malo usinhronizujem uzecu tako nesto, djitra i pojacalo ce otici u zamenu za klavijaturu
Sve ostalo cu valjda hvatati u hodu
MIXsrb1 je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2018, 01:16   #4
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MIXsrb1 Pokaži Post

Jel ima neko pravilo kad se cepaju akordi kad bas linija, ili je to do volje? Ja recimo sad kad sam poceo posto sviram na sluh levom sviram iskljucivo akorde zato sto nemam tu koordinaciju da levom sviram bas a desnom melodiju
Nema pravilo. Ako sviraš aranžer, gotovo nikad ti ne treba sviranje basa lijevom rukom, dakle nije potrebno, osim ako baš želiš, ali onda pri sviranju aranžera neće biti zvuka ritam gitare, i stringsa.

Ali naravno, naučiti svirati bas nije na odmet, nikad ne znaš kad će biti korisno.
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije