Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.07.2017, 23:24   #1
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Misljenje SHURE SM35-TQG naglavni mikrofon??!?

Sto mislite o navedenom mikrofonu, ima li netko iskustava s njim, kakav je u odnosu na shure wh20 ako netko zna...molio bi za pomoc, jer se dvoumim da ga uzmem, a dobivam ga za dobru cjenu...inace trenutno imam wh20...evo sta pise u opisu...

SHURE SM35-TQG naglavni mikrofon

Shure SM35-TQG Wireless Performance Headset Condenser naglavni mikrofon sa Snap-fit Windscreenom i TA4F (TQG) konktorom. Shure SM35-TQG naglavni mikrofon idealan je za multi-instrumentaliste koji traže lagani i udobni mikrofon za nošenje.

Tehničke karakteristike Shure SM35-TQG mikrofona:
For speaking and singing applications
Suitable for loud stage environments
Characteristic: Cardioid
Frequency range: 45 - 20,000 Hz
-59 dBV/Pa
153 dB SPL max
Weight: 72 g
4-Pin Shure TQG
Colour: Black
makl je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2017, 15:16   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moje osobno iskustvo s tim mikrofonom je loše.
Konstukcijski je nestabilan i ja bih ga osobno primjenjivao samo za govorancije. Za pjevanje nikako a posebno ne za Lead vokale.
Kod tihog pjevanja se naprežeš a kod glasnoh ispjevavanja dolazi do distorzije jer je kodenzatorska kapsula mala i jos veliki minus Ima puno Basa i visokih koji se nemogu baš isfiltrirati a Mid je zagušen. Kako god pokušaš naštimati na Mixeti nema ljepog tona uglavnom Patnja. Moje sobno mišljenje o SHURE SM35-TQG. Bolji od njega je SHURE WH30.
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 11:51   #3
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne želim da Vas uvredim kolega @klavijaturista ali....to što ste napisali je čista nebuloza....

Prvo morate pročitati uputstvo od shure za korišćenje tog mikrofona gde piše da se ako se sećam taj mic montira sa strane usta a ne na sredini usta i zbog Vam verovatno ne odgovara kačenje tog mikrofona...distorzira verovatno jer ga poput da ne kažem "renomiranih" klavijaturista sa youtuba pribiližite previše i naslonite na usta dok u uputstvu stoji da treba da se odmakne oko 10tak milimetara od usta...i naravno problem je u dinamici jer kad tiho pevaš redovnom mikrofonu pribižiš usta a kad pevaš glasnije malo se odaljiš što sa bubicom ne možeš...

Inače sm35 je u rangu sa beta87a i ko je pevao beta87a taj zna kako izgleda pevati na beta87a a tako otprilike radi i sm35...kondezatori su...rade previše čisto i dosta je teže pevati što je mikrofon kvalitetniji...

Mana im je tezgarenje onako kako 80% klavijaturista tezgari jer smo uvek po ćoskovima okruženi zvučnicima oko glave i u tim situacijama kondezatorski mikrofoni nisu baš zahvalni jer u toj galami kupe svašta i teško je pevati na njih osim ako nemaš neki kompresor koji će ti olakšati...

Sve u svemu sm35 kao i beta87a su odlični mikrofoni koji potpuno drugačije rade od wh20 ili 58ice ali ih moraš probati i videti da li je to ono sto tebi treba

Ja zadnjih par godina prevam na beta87a a imam i sm35 koji ređe koristim.

Pozdrav.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 13:04   #4
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega @splendid. Nema nikakve uvrede komentiramo samo.
Naravno uputstva su pročitana i mikrofon je postavljen kako treba. Znam da konstrukcijski taj mikrofon je namjenjed da stoji sa strane zato i većina klavijaturista pjeva sa zakrenutim ustima kao i krečar što je užas za vidjeti. J osobno koristim Crown CM311 A/E sa kodenzatorskom kapsulom i naravno ispred usta, naravno taj mikrofon košta i nemože se usporediti sa niti jednim od niže klase.

Inače SM35 Nikako nije u rangu sa betom 87A jer imam Betu 87A a tako i KSM9 Tto se nikako nemože usporediti tako da su to nebuloze bez uvrede kolega @splendid. Nije isto Mala kondenzatorska kapsula od SM35 i velika kapsula od 87A i ne radi ni otprilike jednako. Što je mikrofon kvalitetniji po meni je lakše pjevati nego na lošiji manje se naprežu glasnice i samim time je laše izvoditi dinamično pjevanje.

Šlažem se sa komentarom da je problem tezgarennje u malim prostorima problem za većinu klavijaturista ali i pjevača sa vrhunskim mikrofonima tipa Shure KSM9 sve ovisi kakav je pjevač i kako si naštima mikrofon.

I opet uspoređuješ Betu 87A i SM35 koji rijeđe koristiš. to je nebuloza bez uvrede.

Kolega @makl prvo isprobaj mikrofon zatim odluči koji ti je bolji. Moj savjet je da nedajem nikom savjet šta da kupi. Moje iskustvo i mišljenje općenito o mikrofonima i ostaloj glazbenoj opremi je samo za mene. Sretno sa kupovinom i želim ti da kupiš ono što ti MISLIŠ da tebi valja.

LP.
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 13:50   #5
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za lakoću pevanja obično svi koji sa dinamičkog pređu na kondezator imaju problem jer sve čisto izlazi i nema muljanja...sa druge strane i u b87a i u sm35 je mnogo manja kapisla nego npr 58ica...a po pitanju boje zvuka sm35 je malte ne prefektan ali u svakom slučaju problem je kad se tezgari onako kako mi tezgarimo i gde je zakon beta58 i slično....e sad...ako ideš u tu stranu ima shure i puno kvalitetnijih bubica od sm35 ali za ve njih moraš razmišljati o nabavci nekih kompresora/gate/limiteta ili šta već možeš i želiš...

U svakom slučaju i @klavijaturista i ja te savetujemo da ga prvo probaš...ne znam odakle si ali ja sam u Novom Sadu i ako ti je zgodno kod mene ga možeš probati uvek.

Pozdrav.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 13:56   #6
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega @splendid u potpunosti se slažem .Živio
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio klavijaturista za ovaj koristan post:
splendid (30.07.2017)
Star 30.07.2017, 14:06   #7
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Još jedna sugestija...od dosta kolega sa kojima radim par njih mi je dosta hvalilo akg c420 ili c520 koje su dosta pristupačne sa cenom....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 14:38   #8
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto ovakva je situaciju...imam akg c420, a imam i shure wh20, vise mi odgovara shure i vise mi se svida, na oba ova sam radio, ali shure mi je osobno bolji. Zato bi isao samo na shurea.Zadovoljan sam ja i sa wh20, ali vec duze vrijeme trazim naglavni mikrofon koji bi bio identican ili sto slicniji shure beta 58ici, jer ona je i meni zakon kako ti kazes. Jednostavno na njega je milijna radit i nista bolje od toga mi ne treba, ali mi je bitno da je naglavni, odnosno bezicni pilot. Eh sad gledao sam i wh30 i citao razliku izmedu njega i wh20, pa vidim da pise da se vise ne proizvodi, pa sam naletio na taj sm35, ali nitko ga nema pa neznam kakav je. U stvari kazem, htio bi nesto sto je isto kao shure beta 58 klasicni, samo da je naglavni...i da sada radim na wh20...
makl je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 16:21   #9
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da ti nece odgovarati ako si navikao na to...treba ti nesto mozda poput sennheiser me3 ili da probas naci wh30 negde.....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 19:44   #10
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa je li wh30 bolji od wh20 s obzirom da je stariji od njega koliko sam shvatio...
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije