Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.12.2006, 15:16   #21
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da istina, ali Korg je Korg a Yamaha je Yamaha, svako za sebe. Nije vazno koje koga kupio i ko kome pripada. Razlika medzu te dvije marke je velika. I jos nesto, STVAR UKUSA.
Ja sam licno za KORG iako imam pa50, al sviro sam na mnogim drugim klavijaturama i za sad nista (ja licno) neporedim sa Korgom.
Pozdrav.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 15:20   #22
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Krešimire...(molim da ne ide tema u lock)...Jarane znaš li ti šta je uživo svirka a šta je studijska?...Ja mislim da znaš jer te poštujem kao čovjeka i kao muzičara...Ali da ti kažem primjer šta će sad nekome 20 klaviaturi u studiju i oprema vrjedna par hiljada eura kad taj čovjek s tom opremom ne može da odradi ni pola kvalitetnu muziku kao što je napravi jedan velemajstor i virtuoz na jednom Ekstremu i Pa1X?...Evo ja vam govorim iz provjerenih informacija---Seiko Pašovski je u NIMFA SOUNDU Seji Kalaču,Feđi Dizdareviću,Mensuru Duriću,Asimu Bajriću,i možda još kojem,ljudima odsviro komplet muziku sa G-1000 i LE-jem i Yamahinim TX-modulom...E sad takav kvalitet što ga je on napravio nisu mogli emitovati na Grandu sa tonom opreme i instrumenata...Za primjer od Seje Kalača pjesma TIK-TAK...Prvu verziju je Seiko odsviro sa Ubitačnim trilerima i tehnikom,a drugu verziju su napravili u Grandu u duetu Sejo-Stoja...ili npr. ona pjesma "ovo je pjesma za tebe ljubavi moja" u prvoj verziji se čuje majstorluk (sa 2 sintha) a u drugoj "Grandovoj" tehnici mali milion instrumenata ali zvuk KATASTROFA...Dakle svaka čast svima tim PROFESIONALNIM INSTRUMENTIMA ZA KOJE JA NISAM ČUO...Nisu mi potrebni jer pazi ko zna da svira njemu ne treba ništa više od jednog dobrog aranžera i solo sintha...S tim može da napravi čuda...A sad da neko ima puno skladište najboljih sinthova svijeta-šta mu to koristi kad ne umje da svira kako treba ili kad nema trilera,tehnike,brzine...Evo vidite Anela-čovjek sa G-1000 i Le-jem svira do jaja-sa ta 2 sintha bolje odradi poso nego mnogi ovdje na forumu koji imaju studije i desetine raznih sinthova,ali Anela je učio Seiko svoju tehniku,i potom nije važno šta sviraš nego kako sviraš...A da ne govorim za Seiku Pašovskog koji sa Pa1X-om UBIJA na svirakama...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 15:37   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Alix ti vazda jedno te isto a Kreso izgleda uzalud pokusava da odvoji babe i zabe. Ne posjeduje Yamaha bas 60% ali sigurnih 30% i time je ona kako Vaxter i kaze gore, najvazniji akcionar Korga. Samim tim utice direktno na proizvodnju instrumenata i velikim dijelom na poslovnu politiku ove firme uopste. Vlasnik je i drugih veoma vaznih firmi, iz domena muzicke industrije a izmedju ostalih joj od prosle godine pripada i Steinberg (100%). Firma je zasnovana daleke 1887. godine (Korg 1962.) kao serviser muzickih instrumenata a prvi instrument u njenoj produkciji se pojavio 1959. godine (Electric Organ D1). Yamaha zaposljava preko 12.000 radnika (Korg 400) sirom svijeta a njen godisnji promet se krece oko 3 milijarde Dollara (Korg jedva da opstaje jer je imao nekoliko ozbiljnijih promasaja u poslijednjoj deceniji). Kao apsolutni rekorder po broju prodanih instrumenata vazi Yamaha DX7 sa 170.000 primjeraka a kod Korga je to M1 sa 100.000. E sada sto Seiko "ubija" pa ovaj "ubija" pa onaj "ubija" (hebem ti, sta ce mrtvih biti) na, ne znam, kom instrumentu to nije bilo predmet diskusije a sto mi sa Balakna kad se dohvatimo nekog instrumenta, ne popustamo ga dok god se on bilo na koji nacin moze nabaviti i popraviti i dok god bilo kakav ton izlazi iz njega (DX11, DX100, Casio CZ101, Roland E96, Korg i3 i tako dalje) to je vec nas problem a ni Yamahin ni Korgov a svi oni dobri instrumenti koje su Nedim i Kreso nabrojali prolaze pored nas ko da ih i nije nikad bilo jer mi svoje pa svoje, hebe se nama sta se u svijetu radi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 15:39   #24
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alix prijatelju, slažem se sa tobom. Jedno je gažista, a jedno je studijski nerd.
Ali, gdje bi svrsto nas koji volimo live svirku i gažerske instrumente, a opet u slobodno vrijeme (kad ga uhvatimo) trošimo sate i sate na nekom još "neotkrivenom" synthu u našem podneblju ... I onda drljamo i vrtimo one oscilatore, dodajemo efekte, a sve u cilju ne bi li proizveli neki novi zvuk za stage na koji bi drugi muzičari rekli WOV
Meni je muzika hoby, i stvarno volim i obožavam sviranje. Klavijature su mi bolest. Kad dobijem u ruke neki nepoznati synth na par dana, ma nema tog rođendana nit fešte da bi ja propustio šansu da mu izvadim dušu. :wink:
Znaš što mislim.
Svoj instrument koji svakodnevno koristim obavezno sredim po svom čejfu čim ga kupim, i to ako ne uredim u roku godine dana tada sam nesretan. Naravno, svakodnevno minimum sat do dva sta vježbe i malo svirke za svoju dušu. No naiđe li mi u ruke neki matuzalem ili neki studijski stroj, ma nema te p***e, nema tog pića nit tog društva da ću ja propustit šansu da se poigram s novom igračkom.
U tom je divota sviranja i muzičkog stvaralaštva. Ja se ne želim ovdje s vama sad prepucavati i nadmudrivati koji je synth ili aranžer bolji. Meni su svi dobri na kojima ja osobno mogu pokazat što znam i što mogu. Ali modele koje je Nedim spomenuo, prema njima se odnosim s velikim strahopoštovanjem. I osobno bih volio za svoj gušt imat jednog Kurtzweilla, jedan Minimoog, jedanu Andromedu, pa Yamahinu VL-7 ... Al samo da vidim što bih ja s njom mogo. Možda bih se i razočarao (kao i s Rolandom XP-50). No ono što te vuće, je čuješ određeni synth u tuđim rukama, dlaka ti se na rukama naježi, a oko srca neka toplina. Prvo što pomisliš "Hebote, i ja bi to " A onda kad to dobiješ u ruke, pa se time pozahebavaš jedno mjesec dana onda idu prvi dojmovi. I tada, il se zaljepiš za taj model do kraja života, il ga prvenstveno zbog neznanja razočaran odhebeš i proglasiš totalnim smečem. Sječam se 1997 kad sam kupio KORG N364. Ljudi moji taj synth je bio za svu muziku, samo ne za live stage. Ma proklinjo sam dan kad sam ga kupio. Ali kad sam ga prokljuvio i isprogramiro, bogami srce mi se steglo neki dan kad sam ga prodavo. I prvom prilikom kad dođem opet malo do para opet ću ga uzet. Neću ni pomišljat nit na Extrema, nit na Fantoma, a kamo li na Motifa. Iako su mi zadnje navedeni želja, no gušti su gušti.
Tako vjerujem da i Nedim razmišlja. Ti kažeš što će meni svi ti skupi synthevi. Prijatelju moj, treba pare zaradit i to češ zarađivat s PaXXX, Rolandom G,E išto ti ja znam ili s Tyrosom ili PeeSeRkom 9000, ali baš ovi synthovi što kući skupljaju prašinu i koje nitko ne čuje nit ne vidi osim tebe, oni su največi gušt i največe bogatstvo jednog muzičara.
Alix prijatelju, reci iskreno nebi li htio takav jedan legendarni synth samo za zahebanciju ?
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 16:05   #25
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidi jarane ja sam ti strastveni svirač...Dakle j***m ti pare i sve kad ja potroši dušu za opremu...Evo sad imam našparanih 1500eura i danas popadne ode naručiti sebi Peavey Impulze kutije.Meni pare nikako ne predstavljaju veselja kao kod nekih pojedinaca-meni je samo da čim finije i bolje sviram...Dakle i danas dani Imam kod kuće svoga Rolanda D-10 kojeg neću nikad prodati i V50...Doduše prodavo sam V50 ali cjena mu je drastično pala pa sam odlučio da ga ostavim za privat koleksciju...Što se tiče sinthova mogu ti reću da sam i ja bolestan na njih...Pošto živim u jako tijesnom stanu ne mogu sebi da kupim ono što ja hoću (cz 230s,M1-obavezno,Dx11,i još koji bi se našo...)...Želja mi je takođe da bi imo vlastitu kolekciju Korgovih Workstationa počevši od Poly-a pa nadalje...Ali jedno je hobi a drugo LIVE i zarada,dan danas su mnogi hobiji skupi ali muzika i avtomobili su među najskupljima...Ja doduše razumijem tebe i neke malo jače muzičare da imaju dosta klaviaturi kući ali ne razumijem par primjera što nisu neki muzičari i forsiraju se a imaju sve i svašta...Ali eto svakom svoje...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 16:07   #26
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne mogu da verujem da se josh niko nije pobio!

Ovakve rasprave dolaze u obzir!
Kulturne!


Kreso, svaka ti chast!
Nikad nisam video da neko komentarishe sa manje subjektivizma od tebe!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 19:18   #27
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e sad cu ja da vam kazem jednu pametnu :

da Nikola Tesla nije izmislio struju ........ sta onda ?




e zato se setite mojih reci i svaki put kad upalite klavijaturu recite: HVALA NIKOLA !

hihi hihi

ljudi da nam ne bi Nikole pa mi danas svirali Bongose i to samo po danu


pozdrav
Vlajko je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2006, 03:01   #28
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Tranzit
To što su babe i žabe to mi nije važno...Ali važno mi je to da ima mnogo muzičara (ne mislim s tim Krešu i otale) koji poznavaju ili posjeduju razne profesionalne klaviature za koje ja i nisam čuo...I možda su stvarno sinthovi do jaja...Ali pazi nešto-koji će im đavo takav instrument kad ne znaju da sviraju na njega kako treba?Ja se lično ne mam za muzičara ali ja koliko zaradim sa muzikom,odmah nosim pare u muzički centar i kupujem bolju opremu kako bi se još dopunio i kvalitetnije sviro...Dakle ako neko ima jaku strojčinu,od njega se očekuje da je veliki muzičar i da zna da ga iskoristi a ne samo da se hvali kako ga posjeduje i s tim on ispane kao neki jaki muzikalac...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2006, 15:34   #29
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Vlajko


Prijatelju, imam ja bicikl i dinamo na njemu
Struje ko u priči

Jebo te zamisli, sviraš i mršaviš

@ Alix

Jarane moj, mi se obavezno moramo jednom nač i dobro napričat i zapit. :wink:
Vidim ja da ti umireš za muziku isto kao i ja a vjeruje i večina članova ovdje.
Jedan prijateljski savjet starog muzičara. Nemoj non stop ganjati i patiti za novitetima. Odaberi jedan model, neznam bio to KORG, Ymaha ili šta ti ga ja već znam. To dobro napucaj i isprogramiraj onako kako ti je srcu drago. E, to ti je ljubimac. A ostalo, znaš ono. Ako naleti neka prilika, pa ga ubodeš za jeftine pare onda daj, ovako ...
Nit ja ne gomilam sve te syntheve doma, iako bih volio imati samo jednu kuću za studio i sve te silne synthove.
Ja kad sam bio tvojih godina imao sam takovu klapu da smo svu lovu od muzike trošili samo na instrumente i opremu. U jednom momentu smo imali samo vrijednost u muzičkoj opremi oko 50.000 tadašnjih DM. I onda je puklo. Prvi sam se ja pobunio, jer jednostavno sam vidio da to više ničem ne vodi osim vlastitom guštu. Konkurentski bendovi su kupili istu količinu posla (svadbe, gaže, tezge i sl.) s 10 puta slabijom opremom, a kvalitet im je bio 2-3 puta ispod našeg renomea. Prvo smo pomislili da smo preskupi, pa zato imamo konkurenciju, pa onda da nismo dovoljno dobri (opet vježbanja do unedogled) i na kraju smo jednostavno zaključili da je raja gluha. Da, dobro si pročito GLUHA. OD 250-300 svatova ako ih 20-tak ima sluha, ostalima je bitno da igra mečka, samo da je ritam. Jednom smo iz zajebancije odsvirali veliku svadbu samo s osnovnim durevima, znaš ono fušerski do bola :wink:
Ujutro su svi svatovi i gosti nazdravljali nam i čestitali kako smo jebački super i dobro svirali.
Stari, u tom ti je poanta. Netrebaš instrument da bi se probio, nego samo biti solidan svirač, dobar zajebant da te raja prihvati, uvijek nasmiješen i bit spreman odsvirat narudžbu i badava. Tad si car među rajom. Ovako možeš svirat virtuozno, skidat trilere i hvatove u orginalu, ali ako si ozbilno smrknuta lica, tipično ukočen i služben s narodom, vjeruj mi nečeš nigdje proč pa da neznam kakvu opremu koristiš i da neznam kako sviraš.

Stvarno smo ovo pretvorili u debatu
A stvarno bi bilo dobro da se jednom svi nađemo i dobro napričamo, jer ovim postovima takoreči ništa korisno ne prenašamo na ostale članove, nego samo pišemo svoje utiske i iskustva.
Pišite malo o anegdodama, ja pogotovo volim čut dogodovštine nas muzičara.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2006, 21:06   #30
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prima te li i mene u drustvo ??
Vlajko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
lock, pa1x


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije