Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.08.2010, 15:39   #1
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard aranzeri i multitimbral-modus?

voleo bi da znam kako se vasi aranzeri ponasaju u multitimbral-mode

mislim konkretno, da koristim aranzer kao soundmodul sa 16 midi kanalima uz cubase

za GW8 sam 99% siguran da ima taj mode al kako to stoji kod PSR/tyros serije, ili KORG PA? sta je sa rolandovom E/G serijom?

posto ja vise volim da snimam sekvencerski a ne bi koristio sekvencer od kljave, pitam koji aranzeri imaju tu opciju tj. ako je neko to vec ucinio da mi par reci o tome pise.

mozda je ovo pitanje pomalo naivno, al ja nemam pojma o aranzerima i zbog toga pitam


pozdrav svima
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 16:53   #2
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Grandia svaki aranzer koji ima General midi boje ima 16 kanala za prenos podataka. Odnosno konkretno u Pa seriju Korg-a imas sekvencer sa 16 kanala za snimanje. Ako sam te tobro razumeo?
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 20:20   #3
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to sa GM znam boki

nego me interesuje, dali je neko vec probao svoj aranzer da koristi jednostavno kao neki soundmodul ili expander (sve jedno ...) i koja iskustva je uz to dobio ...

znam i da aranzeri koji su su momentalno aktuelni imaju sekvencer u sebi .. al ja bi eto koristio taj sekvencer u cubase. na synthovima bi se to zvalo performance- ili multimode.

na primer GW8 prebacis iz aranzermode u multimode i koristis do 16 kanala ... znaci 16 razlicitih boja i sa njima snimas aranzman.

sta je sa drugim aranzerima koji se momentalno sviraju?
Dodato:
ovo da dodam: necu da pustim midifile nego da ga ja snimam. sto vise kanala (multitimbral) aranzer pruzi - to jednostavnije je rad uz sekvenceru posto se ima vise mogucnosti
__________________

Promijenjeno od grandia (02.08.2010 u 20:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grandia je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 20:35   #4
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaki noviji sinth-aranger se moze koristiti kao sound modul i da bi se ta opcija koristila kod vecine nije potrebno ukljuciti poseban mod,dovoljno je samo podesiti midi kanale po zelji ili po potrebi a u skladu sa mogucnostima koje klavijatura poseduje.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 21:24   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Song Mode kod Korga i Yamahe i aranzer radi kao bilo koji midi modul a 16 midi kanala. Ako budes htio da koristis i klavijaturu aranzera za rad sa sekvencerom, obavezno podesi Local off. Za Cubase bi bilo dobro da imas Patch listu aranzera koji koristis radi lakseg odabiranja instrumenata po midi kanalima. Za Sonar (Cakewalk) je to Instrument List.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 23:39   #6
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da ne ispadne da sam sasvim nov u tom segmentu, sa midijem se bavim od 1987 .. ali nikad nisam imao priliku da prikljucim aranzere novijeg datuma i zbog toga ne znam kako se ponasaju u grupi sa drugim spravama u midi-modusu kao sto su expanderi i vst-instrumenti ...

izvinjavam se sto ne umem dobro da izrazim to sta hocu pa se vrcamo u krug a kriv sam samo ja

eto primer pa mislim da ce biti lakse:

primer da koristim PSR seriju kao master, a uz njega jos 2-3 modula
na ch1 PSR bi ubacio neku soloboju, na ch4 bi koristio neki njegov strajh, na ch7 gitaru, na ostalim kanalima bio koristio jos po neku boju od drugih expandera ... to me interesuje, dali to uopste moze na sa PSR ili PA da se realizira?

znaci treba da postoji neki MENU gde svakom kanalu delim boju a neke iskljucim da ne bi se i one cule posto na tom kanalu koristim neku drugu spravu. nema veze dal se to na kljavi radi il na cubase preko prg.ch. vazno da se to moze realizirati ...

da se to na GW8 moze to znam, moze cak i sa GW7

konkretno planiram da kupim aranzer (opet ja) il- sta je izgleda vise realisticno - neki soundmodul koji je veoma slican sonic-cellu a dolazi iz iste kuce = roland cakewalk SD-50 ...

ne zelim u tom slucaju da koristim aranzer kao aranzer nego da se ponasa kao synth.

sumnjao sam da je to SONG MODE kolega tranzit, al nisam bio siguran ... hvala za tip!
jos jednom hvala na odgovore momci
__________________

Promijenjeno od grandia (02.08.2010 u 23:42 sati)
grandia je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2010, 00:20   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze i kombinacija vise midi modula. Medjutim da bi mogao upotrijebiti vise midi modula istovremeno, a mogao i da odabiras koji ce od njih i na kom midi kanalu (midi traci) sekvencera da svira, potreban ti je neki od midi interfejsa koji ima vise midi portova. Potpunu slobodu ces imati samo u slucaju kada za svaki od midi modula imas zaseban midi port. Preporucio bih ti neki od USB midi interfejsa a cijena zavisi od broja midi portova. Najeftiniji interfejs sa 2 midi porta je trenutno ESI RoMI/O II i cijena mu je 30 eura a sa 4 midi porta ESI M4U XL 4 in/ 4 out po cijeni od 80 Eura. Oba su USB interfejsi. Pokaci svoje midi module na interfejs a u Cubase onda za svaku traku mozes da odaberes kao midi out bilo koji od portova i bilo koji od 16 midi kanala. U sustini sa jednim 4 In/Out midi interfejsom raspolazes sa 64 Midi kanala istovremeno pa redjaj sta ti je volja i odakle ti je volja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
grandia (03.08.2010)
Star 03.08.2010, 00:23   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

@Grandia
nesto mnogo pominjes kao primer GW 8 u svojim postovima.

da li to mozda znaci da ces se i ti pridruziti nama koji ga vec imamo i nemamo nameru da ga menjamo?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2010, 07:27   #9
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit

to znam vec druze tranzit, kao sto sam reko - sa midi se bavim vise od 20 godina - al ne sa aranzerima - to sto sviram kao da sam jucer poceo je druga prica

kao audio-karticu koristim TASCAM122L a kao master W7 i dalje MU50, TX81Z - FB01 nisam prikacio kao i ESI32 posto me mrzi sa njima raditi. u podrumu jedan DSR1000 sa slomljenim dirkama u 2. oktavi, a iza shifonjera DSR2000 posto nemam mesta gde da ga montiram . znam da to nisu neke sprave al za moju vrstu muzike su dovoljne ... a sta je jos vazno, nemam ni vise slobodnih ulazka na mikseti ..

ne zelim vise toliko "guzve" na stolu i zbog toga se interesujem za aranzere tj. kako bi one zavrsile taj posao koji ja zahtevam. prednost aranzera prema cistom synthu il masterkeyboardom bi bila da ga mogu iskopcati iz midi-sistema i ponesti sa sobom i koristiti za to sta je napravljen - da radi kao aranzer ...

znaci, u aranzerima bi trebao da koristim SONG-mode pa da postignem to sta hocu? ako je tako onda mi je to vec velika pomoc ...

hvala za to!

@nesabend

bata neso, ne mogu da lazem sebe da nisam bio tolko euforican kad sam ga prvi put u radnji testirao - znam da bi on bio resenje mog problema - al naiso sam na psr1500 za povoljnu cenu i sad ne znam ni sam sta cu i kako cu

ne ciljam obavezno na yamahe, to sto se kod mene skupile toliko, je sasvim slucajno i doslo je zbog odnosa na sta dobijem za cenu koju sam platio

jos jednom hvala svima
__________________

Promijenjeno od grandia (03.08.2010 u 07:28 sati)
grandia je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2010, 16:42   #10
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@grandia
Samo ću kratko da se osvrnem na već napisano-bez obzira da li imaš aranžer, ili bilo koju drugu klavijaturu koja nije aranžer nema nikakve razlike u tome šta ti misliš raditi.Da bi mogao klavijaturu koristiti samo da iz nje vučeš soundove , a stvar obrađuješ u Cubaseu trebaš samo obratiti pažnju na njezinu polifoniju.Sve drugo se podešava u Cubase.Ako misliš spojiti više klavijatura, ili modula u seriju i to je moguče.No ipak postoji jedno ograničenje-bez midi thrue boxa ih možeš spojiti u seriju do tri, a ako posjeduješ navedeni box onda i više, a da ne dođe do gubljenja podataka.Nadam se da sam ti bar malo pomogao.Pozdrav!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije