Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2011, 12:00   #1
batagope
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2011
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
batagope befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Casio CTK-810 problem sa napajanjem

Dobar dan. Juče sam kupio polovnu klavijaturu Casio CTK-810, bez adaptera. U njoj su bile baterije, koje su se nakon 3 sata sviranja istrošile. Tada sam je uključio u struju pomoću univerzalnog strujnog ispravljača ali klavijatura jednostavno neće da se upali. Nisam pogrešio polaritet, niti voltažu (9V) tako da mislim da to nije problem. Da li je moguće da će kupovinom orginalnog strujnog ispravljača (casio AD-5) klavijatura proraditi, ili je otišao ulaz za struju (možda je prethodni vlasnik pogrešio sa polaritetom ili nečim drugim). U nadi da ćete mi nekako pomoći, unapred hvala.

Takođe bih vas zamolio, da ako ništa ne može da se uradi, za broj nekog servisera u Nišu. Pozz
batagope je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 13:27   #2
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ne uspes da resis imas Mustanga u Knjazevackoj, naci ces ga lako.... rekao bi da je on u Nisu br.1. Ali prvo probaj sa nekim drugim adapterom, mozda je taj preslab, jer i amperaza je bitna.... a naravno i polaritet, ali trebao bi da ima bar 500mA.
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 13:42   #3
batagope
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2011
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
batagope befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da nije do toga. Specifikacija adaptera je sledeća:

Naziv: HQ P.SUP.22-A
Input: 220-240V ~ 50Hz
Output: 3 - 4.5 - 6 - 7.5 - 9 - 12V
800mA

Ako neko ima još neki konstruktivan predlog, neka slobodno napiše.
batagope je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 15:35   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeli ti na univerzalnom adapteru doslo vise ulaza? Ja kad sam kupovao, 2 su mi bila iste velicine, jedan radi drugi ne.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 15:46   #5
batagope
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2011
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
batagope befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, adapter ima 6 različitih ulaza, od toga 3 pasuju, ali ni sa jednim nije proradilo. Takođe ima opciju sa polaritetima, ali sam to dobro namestio.
batagope je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 15:54   #6
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imam casio ctk 531 i hq adapter p.sup.13 1000mA, power 25w... Kada sam na njoj svirao prije novog instrumenta koristio sam 12V mislio sam da tako ide, pa sam procitao, da se 9V koristi... ali svejedno ona i dalje radi... znaci, moguce da ti je do adaptera, probaj ga na 12 volti staviti i ukljuci klavijaturu, pogledaj i ovaj nastavak sa 2 iglice, treba ti biti sto deblji(jer moguce da je i do toga) da se gubi kontakt, i treca stvar ti je do iglice u klavijaturi, moguce da su se u njoj kontakt zice pokidale(sto nije ne moguce). dalje od toga ti nema, ali podji prvo kazem ti od 12V, ako to ne uspije uzmi hq adapter ovakav kao kod mene. mora ti radit, ja na njemu sviram vec ima 10 godina veliki pozdrav.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 16:06   #7
batagope
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2011
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
batagope befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na predlogu. Probaću, pa se javljam šta sam uradio.
Dodato:
Probao sam i na 12V ali neće da proradi. Pošto danas nemam vremena, otićiću sutra do Mitrosa da probam možda hoće da radi sa AD-5 adapterom, a probaću i ovaj koji je mirandess preporučio, pošto on ima 1000mA.

Ako se neko seti još nečega, neka napiše.
Dodato:
Probao sam orginalni adapter AD-5 (koji je 800mA) i nije htelo da proradi. Probaću do ponedeljka da nađem drugi adapter od 1000mA, pa ako i sa njim ne proradi odneću ga kod majstora da mi zalemi iglicu za struju (jer verovatno samo još to može da bude problem).

Promijenjeno od batagope (04.06.2011 u 16:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
batagope je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije