Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2011, 05:41   #11
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@momo
a da nam kazes konkretno, koliko bi "$" odvojio za OMB ozvucenje?

@casper: Koristim već duže vrijeme JBL mr822 za satelite i ne bi ih mijenjao
Menjaj druze...al samo konektore! Zasluzili su SPEAKON ulaz!
Kutija je mrak!!
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 12:03   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, neshvatljivi propust (štednja) su ti ulazi. Međutim, lako se i to preboli (ili se promjene konektori) kada kutije rade ko zvono.
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 12:37   #13
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PRX 615M radi mnooogo dobro i bez sub-a. Da se ne lažemo, sub je potreban i tu nema dileme ali može se sasvim normalno raditi sa PRX 615M i bez sub-ova. Bassa ima koliko hoćeš i to onog lepog što nama treba, snage isto... Kutije koje bi svima preporučio.

PRX 612M nisam imao priliku da probam ali kažu da su samo malo "tiše" od PRX615M a da zvuče skoro isto.

Sa 4 komada PRX 615M radim u sali od 400 ljudi i ni u jednom momentu mi ne potrebaju sub-ovi.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 12:53   #14
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozzz svima,ovako ja koristim u duo dvije dynacord kutije srx 15.3 i imam yamahu mixer 01 digitalac i slave zeck pt9,to je to,i odradi mi odlicno za feste,prije sam koristio mixer powermate 1600-1 ,2x500w i prodao sam i uzo tu yamahu i slejv,bolje mi radi to.ipak zeck kad radi na 2 kutije na 8 Ohms ima 2x600w inace je 900w na 4 ohms,a radi i na 2 ohms .uglavnom sam zadovoljan i nigdje nije trebalo pojacanje glasnije binovi i to.
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 14:03   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Beethoven - možeš li mi (nam) reći što JBL preporuča kao bas kutiju uz PRX 612M. Pošto govorimo o OMB ozvučenju, mislim da je iskoristivije uzeti 12" s kojim se mogu odraditi manje svirke. Za veće svirke se to podeblja s basom. Ili je bolje komibinirati 4x PRX 615M umjesto toga?
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 14:44   #16
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

JBL preporucuje PRX 618S i 618S-XLF, to su dva woofera iz PRX 600 serije.

Po meni, za OMB, mnogo je bolja varijanta sa 4 komada 615M, ja imam u planu da kupim i dva XLF-a nekad kasnije, ako mi bude trebalo tj. ako cesce sviram vece svirke. Ako se nastavi ovako, da i te 4 kutije nemam gde jer su mi svirke max do 100 ljudi (godisnje odsviram mozda 10-tak sa vecim brojem ljudi), onda mi wooferi i ne trebaju. Wooferi su veliki i teski za OMB iako spadaju u lagane i jake woofere, ipak su za jednog teski. Na 4 komada PRX 615M kasnije eventualno moze doci jedan aktivan woofer (kad ga JBL bude napravio), da je mali, jak i lagan... Za manje svirke...

Preporuka - 4 komada PRX 615M uvek pre nego dve 612M sa wooferima. 4 kutije su 4 kutije, tu dileme nema. Ovako nam se cini da nam ne treba ali kad udjes u salu i postavis dve kutije, nije lep osecaj... Kad je sala velika pa rasporedis 4 komada, to je vec nesto. I naravno da je jos bolje da imas jos dva woofera ali jbg, em mnogo para em mnogo tegljenja za OMB.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
casper (06.11.2011)
Star 06.11.2011, 15:07   #17
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
@Beethoven - možeš li mi (nam) reći što JBL preporuča kao bas kutiju uz PRX 612M. Pošto govorimo o OMB ozvučenju, mislim da je iskoristivije uzeti 12" s kojim se mogu odraditi manje svirke. Za veće svirke se to podeblja s basom. Ili je bolje komibinirati 4x PRX 615M umjesto toga?
Ja sam i mislio da rešim pitanje malih svirki koje i radim sam sa 612 ili tako nešto.
a sad pitanje?
Da li ima aktivnih kutija koje imaju izlaz za pasivne kutije....
I pošto imam miksetu ima li pasivna verzijja tih kutija.
Ja imam malo čudan pogled na sve to pa nisam opterećen markom jer su svirke slabo plaćene pa mi je to više za moje zadovoljstvo lepog zvuka .
Zato dajt još koju verziju drugih firmi <20 kg hehe.
Isto tako pojačalo 2*1000 na 4 oma ili 4*700-1000 na 4 oma?
koja su pojačala najlakša?
momo je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 21:56   #18
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@momo: koja su pojačala najlakša?
Powersoft Digam!
U sustini, digitalna pojacala...

Da li ima aktivnih kutija koje imaju izlaz za pasivne kutije....

Imas aktivne basove koji u sebi imaju ugradjena pojacala za satelite...poput JBL MR215, Dynacord D-Lite 315 itd
Video sam i multifunkcionalne monitore(Peavey,Craaft,Laney) koje imaju izlaz za jos jednu pasivnu kutiju,ali su to uglavnom jeftine serije.

@ Beethoven: Preporuka - 4 komada PRX 615M uvek pre nego dve 612M sa wooferima. 4 kutije su 4 kutije, tu dileme nema.

Svaka fullrange kutija, kojoj frekfencijski "olaksas posao" sa subwooferom,radi bolje! Ja bih se i u sledecih 100 godina odlucio za Sub/Sat verziju. Sto vise kutija to bolji sound je klasicna zabluda...sorry

@casper: Da, neshvatljivi propust (štednja) su ti ulazi

Mislim da SPEAKON je kasnije izasao, tj u vreme MR-Serije nije postojao SPEAKON.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar72 za ovaj koristan post:
momo (07.11.2011)
Star 06.11.2011, 23:00   #19
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Aleksandar72


"Svaka fullrange kutija, kojoj frekfencijski "olaksas posao" sa subwooferom,radi bolje! Ja bih se i u sledecih 100 godina odlucio za Sub/Sat verziju. Sto vise kutija to bolji sound je klasicna zabluda...sorry"

Potpuno se slazem sa vama kolega.SUB/Sat kombinacija je nabolja
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 23:24   #20
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@aleksandar 72

Sve sto si citirao je moje, sve sto si napisao ispod nema veze sa tim sto sam ja napisao.

Nigde ne tvrdim da je zvuk bolji sa 4 satelita nego sa dva satelita i dva woofera. Pazljivo procitaj sta sam napisao pa onda komentarisi slobodno.

Sa dva woofera PRX618 (bilo koja) i dva satelita PRX612M ili 615M ce te pojesti sala od 300 ljudi, neces se cuti od zagora i galame. Najbolje je 4 woofera i dva satelita odozgo i sve to od oko 5-6000w pa da ozvucis taj prostor, ovako je to mrshav posao. Delio sam vase misljenje ranije i bio totalno protiv razbacivanja kutija po sali (koristio sam sisteme sa wooferima, glupirao se) ali sam kasnije promenio misljenje totalno. Sala se na svadbi ili bilo kom veselju kod nas mora ozvuciti cela u smislu da se ceo prostor pokrije kutijama ili na nacin koji sam opisao gore (a ne vazi za OMB vec za bend) i nema dalje. Pa nash muzicar stavi trosistemku iza sebe odvaljenu do kraja (isto koliko su odvaljene i sve one napred) i sve ako ne postavi levo i desno dva woofera i dve 12"...

I poslednje a najvaznije, taj woofer treba neko i da nosi, tema je vezana za OMB, za takva dva woofera treba i mesto u autu a da ih covek sam nosi, sanse nema.

Prema tome, svaki dalji razgovor o wooferima je ok pod uslovom da ih sam covek moze nositi (da nisu po merama veliki i glomazni i da nisu preko 20kg). Ako ima neko predlog, izvolte.

A pametovanje ljudi koji nikad sami nisu svirali i nemaju cak ni svoju opremu o tome sta kako zvuci i sta je bolje, ne zelim ni da procitam a kamo li da poslusam. Ovo mi je 20. godina bavljenja svirkama a 28. bavljenja muzikom. Nanosio sam se ozvucenja i znam itekako sta je dobro a znam i sta je zgodno i sta izvodljivo. Danas volim i woofere i 20 kutija i spremam se sutra da ih nosim, svane li, tek onda vidim sta cu stvarno moci da ponesem.

OMB zahteva kompromise u svemu, i u kvalitetu svirke, i u kvalitetu ozvucenja a i u tome da ne znas gde ti je glava kad se vratis sa svirke. Pa jos light... Pa gde je svirka, drugari moji?

Ovde je rec o laganom ozvucenju za OMB i o tome mogu dalje komentarisati, ozvucenje za bendove je totalno druga tema koja me apsolutno ne interesuje.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
momo (07.11.2011)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije