Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.04.2012, 11:42   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je on i htio, bas to sto predpostavljas... a da ce da zagrije stolicu... to ce sigurno... i stolicu i guzu i to do usijanja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
casper (13.04.2012)
Star 13.04.2012, 12:45   #12
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Au momci svaka cast. Prvo da se zahvalim majstorima pa da malo objasnim zasto bih hteo to sto sam pitao. Prvo za efekte, mislio da spojim midi B out u midi A in i podesim da partovi iz stylea salju midi signal na song partove, posto na song partove mogu da stavim vise razlicitih efekata. Zato sam hteo da ubacim sysex podatke u style koji ce menjati efekte u song partovima preko midija. A ovo vezano za slanje korgovih sysex poruka iz yamahe, nisam prvo hteo da objasnjavam, posto imam tr-a i tyros 2 a kad sviram ,nazalost, dosta transponujem pa mi je to veliki problem. Jer kad transponujem tyrosa onda moram i tr-a, i to rucno, posto ne moze nikako da se namesti da iz tyrosa posalje poruku za transponovanje, a to veoma sporo ide. A desi se i da zaboravim da vratim transpose na korgu pa tako pocnem pesmu i ispadne katastrofa. E zato sam mislio da napravim songove sa sysex podacima koji transponuju obe klavijature u isto vreme. Svatam i ja da je sve ovo mnogooo komplikovano ali sta cu kad hocu da iskoristim sto vise mogu, posto za nesto novije nemam para.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 13:16   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako i treba... da iskoristis instrument do kraja... da ne kazem do jaja. Moze sve sto si zamislio, moze i nemoj niko da te ubjedjuje da ne moze, ko god ti to kaze... jednostavno lupa. Moze i to slanje style partova na song trake, to sam radio i to ide bez problema. Ama to si ti momce duboko usao u materiju. Moras da imas na umu da moras napraviti odgovarajuce midi setupove za koristenje sa ritmom i za koristenje sa midi fileom... inace sve ce da funkcionise kako si zamislio pod uslovom da zadas tacne sys ex u headeru stylea. Doduse nisam to radio na Tyros 2 nego mnogo prije na PSR9000 i tu je to islo ko podmazano. Nisam testirao sa Tyros 2, pa ako Yamaha nije ugradila neke filtere (sto je znala da uradi bez ikakve potrebe kao sto je bio slucaj recimo, kod PSR3000, S910, S710 da kad si u style modusu, sequencer ne salje nikakve podatke iako pozoves song, sto mi je napravilo silne probleme kod nekih konfiguracija koje sam pravio), onda nece biti problema ni kod Tyros 2. Ima tu jos metar nebuloza koje se daju uraditi na Yamahinim aranzerima sa sys ex podacima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
dmmacak (13.04.2012)
Star 13.04.2012, 13:45   #14
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ostaje mi samo da provalim kako se sa xgworks-om ubacuju podaci sysex podaci u style. Nabavio sam ga tek danas pa sad mi ostaje da zagrejem stolicu
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 14:04   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tu ces najmanje da grijes stolicu. U XG Worksu to ide k'o s poslom, uostalom kao i na svakom midi sekvenceru. Napravi jedan prazan midi part na midi traci sa midi kanalom 1 pa onda desnom tastom na taj part, odaberi List a onda u slijedecem prozoru klikni desnom tastom bilo gdje i odaberi System Exclusive. Dobices novi prozor pa za Model izaberi XG a ovo ostalo ne diraj (osim ako nadjes bas parametar koji tebi odgovara) i idi na Input pa na Exit. Upisce ti komandu a ti klikni na Value 2 vrijednost pa napisi Sys Ex koji ti treba. Pazi samo ovdje kada budes zadavao vrijednost, tu se radi o hexadecimalnim vrijednostima. A evo ti dole online konverter za preracunavanje u decimalne vrijednosti:

http://www.binaryhexconverter.com/he...imal-converter

Promijenjeno od tranzit (13.04.2012 u 14:05 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
dmmacak (13.04.2012)
Star 13.04.2012, 14:08   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E stvarno covek svasta moze da napravi sa sa tim midi informacijama.
Svojevremeno je jedan covek iz Indjije napravio preko midi informacija da se regulise saobracaj,semafori i mislim da je to i patentirao ali na zalost nije vise ziv,prerano nas je napustio.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 14:13   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze Neso ama samo ako proizvodjac bude tako fin pa napise sve sys ex podatke u manualu. U tom slucaju si car (ako znas to da upotrijebis).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2012, 13:47   #18
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
...ako proizvodjac bude tako fin pa napise sve sys ex podatke u manualu.
Tranzit, postoji li ikakva mogucnost da se saznaju Sysex podaci nekog uredjaja koji nisu napisani u Manualu? Znajuci da si mag tih stvari, postoji li neki "carobni stapic" za ovo?
Znam da klavijature reaguju i na one Sysex podatke kojih nema u Manualima tih proizvoda. Jednom prilikom sam uvodio neke midi fajlove u Cubase i pustao ih. Preko USB-a je bio povezan aranzer koja je zbog upisanih Sysex poruka na odredjenim mestima u fajlu menjao performanse, stylove, efekte, itd. Probao sam da menjam vrednosti u porukama i klavijatura je reagovala tako sto je menjala recimo Style na neki drugi ali je problem sto je to bilo nasumicno biranje, nisam uspeo da pronadjem Style koji sam zeleo da ucitam tog trenutka. Probao sam i da snimim u Cubase promenu Style-a ali klavijatura izgleda da ne salje te Sysex podatke vec ih samo prima.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2012, 17:59   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mogu da se pronadju ama bas svi Sys Ex podaci iako ih proizvodjac nije specifikovao. Za ovo ti je dovoljan jedan midi saquencer koji "cita" Sys Ex. Gledaj samo da u njemu nije filtriran Sys Ex Receive jer je to uglavnom default postavka sequencera po instalaciji. Napravi jednu midi traku, aktiviraj snimanje i potom mrdaj, cackaj i cimaj sve sto ti pod ruku dodje na klavijaturi, ciji ces midi out da spojis na midi in kompjutera. Provjeri i na klavijaturi da slucajno nije filtriran Transmit Sys Ex podataka. Poslije tog mrdanja, cackanja, cimanja i ostalih bludnih radnji, stopiraj snimanje i pogledaj u editoru te midi trake. Vidjeces stotine i stotine brojeva u hexadecimalnom formatu. To su Sys Ex podaci. Eurekaaaaaa...
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2012, 18:54   #20
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To znam, probao sam vec ranije i nije dalo zadovoljavajuci rezultat. Podeseni su mi i sekvencer i klavijatura da i primaju i salju SysEx podatke i, koliko shvatam, trebalo bi da usnimljene SysEx poruke imaju odziva na klavijaturi kada pustim Play u sekvenceru (na Midi traci na kojoj su snimljene te poruke). Medjutim, kada su u pitanju promene performansa i ritmova nista se ne desava. Takodje, Sync Start dugme ne reaguje, onda me interesuje kontrola tempa preko SysEx-a, itd., itd...
Ukratko, interesuju me sve one aranzerske funkcije koje su potrebne na jednoj zivoj svirci!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije