Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.01.2016, 09:13   #11
ticaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.01.2016
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ticaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok, dobro. Ne znam za elektroniku u XLR-u i ne razumijem se mnogo. @vadexfly, raspitaj se ipak sam kod ljudi koji to rade u tvom gradu ukoliko odlucis da se upustis u prebacivanje sa miniXLR na XLR. Meni je covjek zamijenio i nije nista naplatio. Jeste da se znamo ali ne bi mi odradio za dzaba ako samo XLR kosta 100eur.
Uglavnom.. tema nije xlr nego mikrofon.
Iz mog iskustva, a probao sam wh20, c544 i c520, c520 daleko najbolji. Ova "zica" koja ide oko uveta je gumirana i otkinuo sam komad te gume i sad mi strci zica iza uveta a poprilicno ga pazim i imam ga 2 mjeseca. Uradjena je jako kvalitetno ali tu unutra je zica kraca od gume i onda na samom kraju ima dio gume u kome nema zice i on je otpao.. Sigurno da sam ja nehotice negdje zapeo jer nije mogla sama otpasti. To je jedina moja zamjerka na njega, ako se uopste moze nazvati zamjerkom.
ticaa je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2016, 17:04   #12
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala svima na odgovorima, nisam ja neki profi u pevanju nego jednostavno hocu da se oprobam u tome jer mislim da mogu a i mnogo puta sam dobijao pohvale na pevanje iako se ne bavim pevanjem.. tako da mi ne treba nista previse dobro, mozda bi mi i wh20 radio posao, nisam nikad imao prilike da probam da pevam na pilotu a nemam ni gde da probam jer ovde u Zrenjaninu imamo jednu jedinu music prodavnicu koja je siromasna..
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2016, 07:49   #13
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni...pilot je samo jedno nužno zlo u našem poslu...na njega ćeš teško naučiti da pevaš pravilno...ipak je običan mikrofon tata naspram svih tih bubica...

Ako sam te dobro razumeo da nisi do sad pevao moj ti je savet da se latiš običnog mikrofona i možeš se eventualno nekom obratiti za časove pevanja...to će ti mnogo više značiti nego da upropastiš sebe kriveći usta na bubicu i pevajući bez dinamike jer ti je nekad u trenutku potrebno da udaljiš ili približiš mikrofon što sa bubicom ne možeš.

Pozdrav.
splendid je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2016, 08:36   #14
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ticaa Pokaži Post
Ok, dobro. Ne znam za elektroniku u XLR-u i ne razumijem se mnogo. @vadexfly, raspitaj se ipak sam kod ljudi koji to rade u tvom gradu ukoliko odlucis da se upustis u prebacivanje sa miniXLR na XLR. Meni je covjek zamijenio i nije nista naplatio. Jeste da se znamo ali ne bi mi odradio za dzaba ako samo XLR kosta 100eur.

Uglavnom.. tema nije xlr nego mikrofon.

Iz mog iskustva, a probao sam wh20, c544 i c520, c520 daleko najbolji. Ova "zica" koja ide oko uveta je gumirana i otkinuo sam komad te gume i sad mi strci zica iza uveta a poprilicno ga pazim i imam ga 2 mjeseca. Uradjena je jako kvalitetno ali tu unutra je zica kraca od gume i onda na samom kraju ima dio gume u kome nema zice i on je otpao.. Sigurno da sam ja nehotice negdje zapeo jer nije mogla sama otpasti. To je jedina moja zamjerka na njega, ako se uopste moze nazvati zamjerkom.

Ti ne shvatas da ovi mikrofoni sa mini xlr-om rade na posebno napajanje, tj. potreban im je "phantom power adapter" koji se kod modela sa velikim XLR-om nalazi vec u njemu ugradjen, a za mini xlr moras da kupis adapter posebno.
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2016, 10:30   #15
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@splendid znam ja sve to ali ako cemo realno ponekad stvarno zamara drzanje glave i tela u jednom polozaju zbog mikrofona koji je ispred mene.. a verujem da se na pilot navikne brzo
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2016, 17:27   #16
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ne bih se složio sa tobom druže....činjenica jeste da si slobodniji sa bubicom ali mislim da je to jedina prednost...

Dinamika pevanja a pod tim mislim da nekad pevaš dosta tiho nekad kad te pesma ponese pa pustiš glas ili drugo to možeš da zaboraviš ukoliko ne uložiš još lepih novaca prvo u bubicu od par stotina eura i još dva put toliko u kvalitetan kompresor limiter itd. dok se to sasvim prirodno rešava sa običnim mikrofonom prostim približavanjem ili udaljavanjem od usta....

Ja imam par mikrofona...zadnjih par godina pevam na običan shure beta 87a nekad na običnu 58icu a sa sobom nosim i bubu shure sm35 koja je dosta dobar mikrofon ali na njemu ne mogu da otpevam ni trećinu u odnosu na običan mikrofon...

Bubica će ti biti jedino zgodnija jer si slobodniji ali ćeš zato pevati iskrivljeno i nikad nećeš moći da iskoristiš svoj glas onako kako treba kao i ovi tezgaroši na koje se pola muzičara loži i kopira ih...

Uostalom pogledaj neke malo bolje i kvalitetnije pevače ili svirače...nisam video da neko od njih koristi bubicu...

Pozdrav.
Dodato:
Sad i ja odoh van teme skroz...od bubica mislim da bi ti best buy bio verovatno akg c520 ili c420 koji se ne proizvodi više ali imaj na umu da oni imaju svoj radni vek i trebalo bi gledati nove osim ako ne znaš od koga kupuješ polovan...mislim da bi se na kabl sa adapterom na veliki XLR našao za oko 150e...

Pozz.

Promijenjeno od splendid (14.01.2016 u 17:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio splendid za ovaj koristan post:
vadexfly (14.01.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije