Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2016, 23:03   #31
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok postujem tvojeviđenje na koje ima par komentara.
Oko dva ekrana na EA je samo stvar navike -meni su se jako svidjeli tj njihova logika i namjena.
Sto se tice sitnih tastera takodje tvrdim samo stvar navike.
Tipka je meni prolazna -nista posebno kao niti na gomili slicnih tipa TR...ali ipak puno bolja od recimo pa600 koja mi nikako nije pasala niti nakon pola godine pa je otisla kolegi fajlašu.
Jamaha T serija 2-3 mi se nisu svidjele po soundu. Ove novije su valjda bolje .. neznam.. Ketron Auda mi se recimo odmah svidjela zvukom koji izlazi. No nakon zaista puuuno godina sviranja a mislim da ce me mnoge starije kolege koje su ispekle zanat od zadnje krcme do prestiznog hotela podrzati da je kupovina skupog aranzera cisto bacanje novaca .. ako niste kad tad cete doci na to moje razmisljanje. Doma za svoju dusu ako se ima novaca ajde razumijem ali na gazama ili tezgama gdje se trazi i svira duo garant ce kolege Bobana GW8 odraditi i zadovoljiti svakog prisutnog gosta na toj i takvoj gazi tj namjeni. Svirao sam po terasama na moru gdje se ajde okrece fina klijantela i lova ali tu se svira tj od dua trazi 90% animir mjuza -dakle nitko te pravo ni ne slusa ni ne dozivljava vec ljudi jedu ,razgovaraju itd- a dok se treba malo zaplesati nema potrebe za PA4 ili sl. vec za dobro pogođenom i odsviranom pjesmom na recimo primjer GW8 koji se nadje za sramotnih 250-300€. Kod duo svirke je najbitniji vokal kao i u bendu ali kod dua posebno ,jer se kod dua nema sta drugo vidjeti ni slusati osim pjevaca ili pjevacice...puno ljudi misli i onako da se ne svira u zivo vec pusta ko đuboks. Ako odlicno sviras i odlican si muzicar ne valja jer svi misle da je plejbek pa im dokazujes opet iznova da to ti sviras,ako si pak los i cuje se da sviras u zivo ali grijesis opet ne valja
EEEhhh opet ja otisao u OFF , ali samo zelim nesto reci i naglasiti pa tko me shvati i prihvati ok a tko ne opet dobro...svima sve najbolje zelim...pozdrav......
tihi05 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tihi05, za koristan post:
andjela987 (14.09.2016), Boban010 (07.09.2016)
Star 07.09.2016, 00:57   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao jedan od stariji kolega držim da je tvoje razmišljanje u vezi sviranja na jeftinom modelu klavijatura pogrešno. Nema mi boljeg osjećaja nego kada i sam uživam svirajući drugima. Nije to stvar prestiža, nije bitno da li će neki provokator reči "ajde pusti onu stvar", nije uopće bitno da li će netko sa strane čuti razliku ili da li je došao na večeru pa ga glazba uopće ne zanima. Vlastiti osjećaj kada zvučim dobro nikada ne bih zamjenio jeftinom računicom koja govori da mi se ne isplati svirati skupi instrument. Nemoj me pogrešno shvatiti jer mogu razumjeti tvoj stav. Jednostavno tako gledaš na stvari i znam mnogo kolega koji su tvog mišljenja.

Malo i ja odoh u Off ali to nije zgorega, pogotovo kada se radi o stavovima koji su stečeni na osnovu iskustva. Ono što forume poput ovoga čini kvalitetnim je to da se međusobno poštujemo, da razmjenimo mišljenja ali isto tako da prilikom komunikacije nema isključivosti. Ne postoji jedinstveno mjerilo jer svatko od nas ima vlastite potrebe i mogućnosti, a u skladu s tim i razmišlja.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
mimiki (09.09.2016)
Star 07.09.2016, 06:38   #33
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@tihi05,casper imate cevape i pivo od mene😜
ffb je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2016, 07:54   #34
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat iz Casper-ovog komentara:
"Ono što forume poput ovoga čini kvalitetnim je to da se međusobno poštujemo, da razmjenimo mišljenja ali isto tako da prilikom komunikacije nema isključivosti. Ne postoji jedinstveno mjerilo jer svatko od nas ima vlastite potrebe i mogućnosti, a u skladu s tim i razmišlja."

Ovako dobar komentar zasluzuje svaku pohvalu....
mihal je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2016, 15:21   #35
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper postujem tvoje razmisljanje i meni je isto bilo vodilja cijeli zivot
tihi05 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tihi05 za ovaj koristan post:
casper (09.09.2016)
Star 09.09.2016, 10:42   #36
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni ako se neka klavijatura dopadne psiho-fizicki uopste ne razmisljam da li bi mogao zaraditi pare i na pa80,a moze...kupim ono sto mi merak i sto me ispunjava u skladu sa finansijskim mogucnostima ali skrpimo se mi sve sacekas malo pa kupis kad dodje trenutak,ne treba gledati to ma nema para sta ima da nosim klavijaturu skupu bla bla...nekad ima para nekad nema a klavijaturu ne kupujes svaki dan,ovde je 90 posto ljudi zaludjeno klavijaturama tako da dobra sprava ti da volju i da vise radis kuci i da uzivas na svirci,ja bih sad da nemam zenu da zvoca prodao kola i kupio kronosa i t5 hahaha
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2016, 18:47   #37
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 787
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve pocinje s klavijaturom. Da nisi imao klavijaturu ne bi imao ni zenu niti bi zvocala. 😂

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
mimiki (09.09.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije