Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.11.2013, 18:32   #201
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve su na HD


Na Useru su mi samo Terce......
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2013, 11:21   #202
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cim koliko toliko sredim ritmove,moracu se i ja pozabaviti sa registracijama u potpumosti.Zao mi je sto niko u blizini nema sa Yamahom pa da mi demonstrira rad sa registracijama.
Dodato:
Casper,kao i mnogo puta do sada hvala ti mnogo na iscrpnim puputama i zelji da pomognes,hvala Bokicu, tyrosu2 i maricu,o tranzitu da i ne pricam,neka se ne ljuti neko kome licno nisam zahvalio,hocu ima vremena jos cu ja pitati i pitati.
Sad sam slobodan nakon nekoliko dana,i evo krecem dalje u taj stvarno j...ni posao;
Pirtanje; da li da kad krenem sredjivati ritam po svim pitanjima,da l da mi slajderi od volumena budu na nuli,ili oko sredine,to me jos malo zahebava,i da li da glavn8u jacinu ritma stavim na 80-tako mi je bilo na psr-ovima?

Promijenjeno od VUNIMRAV (03.11.2013 u 11:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2013, 11:51   #203
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napisao sam već prije ali ne moraš se toga držati ko pijan plota. Napravi svoju vlastitu šablonu i postavi omjere kako ti odgovara, bitno je da bude sve izbalansirano.
Ja ponekad koristim tvornički ritam i onda mi odgovara

Citat:
Kad podešavam Style, BALANCE cjelokupnog Styla je na 100, MASTER EQ je na FLAT, volumeni RHY1 i BAS od 70-80. Ostale jačine prilagođavam ovim postavkama i mogu varirati čak od 10 pa do 127.
Na ovo bih dodao još jednu stvar, glavni volumen klavijature drži na sredini, na 50%. Kad si pri kraju sređivanja poslušaj Style sa malo stišanom klavijaturom, nakon toga s jačim volumenon (80%) Uočit ćeš razliku, nađi optimalno podešavanje.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (03.11.2013)
Star 03.11.2013, 15:22   #204
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

neko je negdje napisao kako se spoji tyros sa komp a da comp vidi tyros kao hd.
ako neko zna nek napise
maricm je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2013, 15:41   #205
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Držiš tipku Music Finder i upališ Tyros. Tyros mora biti spojena USB-om i na računalu moraš imati instalirane odgovarajuće drivere.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
maricm (03.11.2013)
Star 03.11.2013, 15:50   #206
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ok hvala
nemam rijeci
maricm je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2013, 15:30   #207
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam dva pitanja,moze li se ono sto se nalazi u rhy1 i rhy2 iskopirati na recimo frazu1.Konkretno imam odvojeni bas bubanj i dobos a hocu i bongose da se cuju.i idrugo pitanje,da li se moze midi terca memorisati u ritam,dakle kad pozovem odredjni ritam da mi istog momenta bude i odgovarajui tonalitet(terca)podrzana?
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2013, 16:52   #208
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

RHY1 i RHY2 mogu funkcionirati jedino u svojim trakama. Odgovor je dakle, ne može. Imaš dva moguća alternativna rješenja. Od tih bongosa napravi voices i onda će moći svirati na CHD1, PAD ILI PHR1,2.

Mnogo bolje, elegantnije i brže rješenje je da taj "bongos loop" pohraniš u MULTIPAD. Tada ga možeš startati zajedno s ritmom ili ga po želji upotrijebiti uz neki drugi Style sličnog karaktera.

Kako napraviti MULTIPAD? Opet imaš dva rješenja. "Odlupaj" ga direktno u Tyrosu = DIGITAL RECORDING > MULTIPAD CREATOR > REC ... STOP > SAVE
Ili koristi software za izradu MULTIPADA.

PadMaker će iz Styla izvući ono što ti treba u Multipad
PadMaker Midi će iz MIDIja napraviti Multipad
Autor oba programa je Michael Bedesem.

Gotovo sam siguran da MIDI tercu nećeš moći uglaviti u Style ali s obzirom da ne poznam dovoljno to područje neka me ispravi netko ako griješim. Tranzit?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg pad maker.jpg (56,9 KB, 68x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Padmaker midi.jpg (74,1 KB, 66x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (06.11.2013 u 16:55 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (06.11.2013)
Star 06.11.2013, 19:16   #209
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala caspere po ko zna koji put.
Evo dileme i to velike!Znam da se o ovome vec pisalo u drugim postovima i temama ali ja cu ipak ovde postaviti nekoliko pitanje da razresim dilemu!
Verovatno ce vecini biti smesno,ali ja sam do sada koristio jedan kabel na L/R, i to je sto bi rekao nas tranzit bilo kao da si na gomilu pobacao simfonicare i -sviraj.
Sada na T3 zelim da to promenim jer vec sam krenuo od nule pa kad vec idem....
Da li sam dobro zamislio:komplet ritam sekcija skroz ulevo,padovi-stringovoi na "0"solo instrumenti skroz u desno.
Da li ako imam dve ritam gitare obe na istu stranu ili da ih razdvojim,sta da stavim na izlas L/L+R (ritam sekciju),a sta na R(sve ostalo?)
Da li se i R1 iR2 IR3(u mom slucaju na r3 je terca) stavljalju skroz u desno?
Da li mogu onda evntualno nekad i sa jednim kablom na L/L+R da odradim neku svirku ili moram uvek na dva kabla?
Da li bi recimo bongosi bolje bilo da budu na "0"?
Izvinjavam se sto sam ovde postavio sto nije u kabliranju,ako smeta molio bih admine da prebace temu.
Hvala na strpljenju i na odgovorima!!!!!
Dodato:
Sad se setih,pa kad vec je...m...da do kraja!!!
Da li da "bodem"u dva stereo ili u dva mono kanala ili u jedan stereo sa dva kabla.
Izvinjavam se Casperu i tranzitu,oni su mi vec odavno o tome pisali na PP,ali sad bih da to objedinim valjda za svagda!!
Dodato:
I jos nesto,zasto u vecini mozda i svim ritmovima prve tri trake su uvek na "C" "0" i nema puno odstupanja od sredine ni u ostalim instrumentima?
Dodato:
Jbg,mislio sam na fabrickim ritmovima u vecini!

Promijenjeno od VUNIMRAV (06.11.2013 u 19:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2013, 19:51   #210
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne valja nista ta tvoja zamisao. Bubnjeve obavezno i uvijek u centar jer su udaraljke u Drum Setu vec poredjane po stereo zvucnoj slici. Bass gitara obavezno i uvijek u centar. Ostalo razbacaj kako ti u odredjenom aranzmanu odgovara. Ako imas dvije ritam gitare, normalno bi bilo da ih rasporedis na suprotne strane ali ne ekstremno. Pad ili strings bi trebalo da je u centru jer su padovi u instrumentima, u najvecem broju slucajeva, vec stereo. Njima treba dodati malo vise Halla, Ambienta ili sta vec koristis kao prostorni efekat i obavezno ih stisati jer u protivnom jednostavno "pojedu" aranzman. Pravilo je da ih pojacavas do momenta kada ih potpuno jasno cujes u aranzmanu, a onda ih smanjis za malo. Solo sounde (R1, R2 i R3) rasporedi po panorami tako da ne bjeze previse iz centra, sto znaci da treba da izbjegnes ekstremne postavke. Ukoliko je samo jedan od njih aktivan, onda ga postavi u sredinu. Ukoliko imas dva sa tercom, onda jedan na jednu stranu a drugi na drugu, opet ne previse daleko od centra, s tim da prim instrument bude blizi sredini. Potpuno nerazumno pitanje je bilo sta vodis sa L/R a sta sa R !!!! Posmatraj taj L/R kao lijevi kanal a R kao desni. To L/R je alternativni naziv u slucaju da si primoran da vodis signal mono. Dakle, iz L/R i R vodis sa dva kabla signale na dva mono kanala miksera, a na tim kanalima miksera postavljas Pan potenciometre ekstremno suprotno, jedan maksimalno na lijevo a drugi na desno. Sva ostala podesavanja na ta dva kanala miksera moraju biti potpuno ista (Gain, EQ...), Mozes da vodis i ta dva kabla sa Tyrosa i u jedan stereo kanal miksera i tada je Pan na tom stereo kanalu obavezno u sredini. trudi se da uvijek radis u stereo modusu, znaci ovako kako je gore opisano, a ako bas mora, mozes povezati Tyros i jednim kablom sa mikserom i to iz L/R izlaza u jedan mono kanal miksera na kojem je Pan potenciometar u sredini.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije