Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.11.2016, 21:50   #61
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@splendid i ja pisem " narodnim" jezikom.Da ne mlatim praznu slamu mislim da si neke stvari iz mog odgovora pogresno protumacio.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 22:24   #62
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma kakvi druze...ja znam da mi dobronamerno kazes...veruj mi pregledavam thomanna svaki dan malte ne ali sve to sto pise dzabe ako ne mozes nigde da je vidis osim na netu...iskustva clanova tu dolaze do izrazaja...neko bi hvalio rcf sto verovatno i jeste dobar brend medjutim meni one rade spicasto i napadno...nekako sinteticki....sa druge strane problem je ako ti se kutije ne svide a nisu dinakord ili ev to nikom neces prodati...ako se desi neki kvar tek tad si u buli...nego konkretno da vas pitam vredi li prx 700 ili 800 serija...obzirom da sam cuo par informacija kako je jbl malo poceo da fuserira sa tim serijama...prx712 je dosta povoljan bio na thomanu medjutim zamenila ga prx812 koja mi deluje dosta gabaritnija a samim tim mi deluje kao trpanje losijih komponenti u vecu rezonatorsku kutiju ako su istinite glasine o losijem kvalitetu jbl-a zadnjih godina u toj srednjoj klasi....koje 12" preporucujete a da bacaju pristojno...turbosound...ili yamaha dsr...da li to sta valja...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 22:25   #63
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

splendid,vidim da volis EV i Dynacord.Sta mislis o Dynacord Madras sistemu.Eto i Nesa ti ga je pomenuo.Sto se tice aktive to jako lepo radi.2XM15 i 2XM18 i to je to.Ja ga nemam ali sam slusao i jako mi se svidja opet to je moje misljenje.
ilixev je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 22:51   #64
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jasno da je nemogucnost probanja uzrok nepovjerenja.Ipak se tu radi o ciframa sa vise nula- za nas standard " skupo"Ove trgovine koje sam spomenuo u prijasnjem postu su koliko- toliku blizu a imaju dobru web stranicu - narocito Thomann koji vedri i oblaci u Europi.Neznam dali se moze tj.dali Thomann isporucuje za SRB i BIH ???Ako ne isporucuje onda treba improvizirati npr: naruciti iz neke EU drzave sa kojom Thomann radi , isprobati 30 dana i odluciti dali uzeti ili vratiti.Zvuci komplikovano ali i nije. Mi smo poznati po izmisljanju topke vode- snasli bi se vec nekako.Sva ostala pitanja za preporuku sto kupiti je trla baba lan ....
Mozda i ovo nekome pomogne???
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 22:53   #65
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ilixev to radi sigurno dobro ali je kutija 40tak kila tako da to otpada u startu...nisam vise tinejdzer da to sam tovarim...dvaes i koju mogu al preko toga necu...slusao radio sam nekoliko puta na prx612 i svidja mi se kako bacaju pa pretpostavljam da novije serije rade slicno ako ne i bolje

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Dodato:
@ffb...to ti je skroz dobra ideja za thomann pa isprobati u tom roku od 30 dana...a u pravu si i za to da im je sajt odlican...sve u svemu bilo bi dobro bar negde da se moze iznajmiti to sto bi covek kupio pa da proba...ali na nasem prostoru sveto trojstvo shure dynacord i EV dominiraju ko da nista drugo ne postoji...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Promijenjeno od splendid (30.11.2016 u 22:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 23:06   #66
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@splendid - na ovoj temi imaš nekih informacija koje bi ti možda mogle pomoći. Sviram na JBL PRX612M i nemam zamjerke na sound. Kupio sam ih isključivo radi toga što mi odgovaraju po volumenu, težini (15kg) i kvaliteti sounda. Ono što vidim kao prednost je to što sistem mogu nadograđivati ovisno o tome kome sviram i za koliko ljudi sviram. Za neku veselicu od 50-tak ljudi će odraditi same bez problema i bez neke veće "zvučne rupe". Lijepo reproduciraju bas spektar, naravno, koliko možemo očekivati od jedne dvanaestice. Ako sviram za 100-njak ljudi podmetnem neki aktivni bas ili dva poput ZXA1 sub. Ako želiš pokriti 300-400 ljudi, PRX 612 odlično posluži kao satelit, naravno ako imaš dovoljno kvalitetne i jake basove.
Znam da se koncepcija nešto mijenjala s PRX serijom 700 i 800 ali ako je suditi po ovim mojima, svakako preporuka.

Na ovoj temi kao i na mnogim ostalima ima dosta korisnih savijeta. Ja bih ipak napravio distancu između ozvučavanja većeg broja ljudi kao što to rade Marijan i neshatomic i nas "malih" sastava koji su osuđeni na jedan zvučni sustav koji bi im trebao odraditi svaku priliku, od 50 do 500 ljudi. Lijepo je naglasio @neshatomic, u svom zadnjem odlomku. Razglas treba probati na svirci, "osjetiti kako diše" i tek na kraju donijeti odluku o kupovini. Naravno da to nije uvijek izvedivo ali postoje rješenja poput najma različitih sistema. Uostalom, moraju zaraditi neku paru i ovi što rentaju ozvučenja. Uzmeš kutije u najam, odsviraš svirku dvije, platiš rentu i tu je puno manja mogućnost pogreške da ćeš na kraju naletiti na nekog "glupog behringera koji svira u srednjacima". Dodatni trošak jest, ali možda je manji od one opcije da pod mus prodaješ nakon mjesec dana nešto čime nisi zadovoljan.

@splendid je sudjelovao u ovoj temi ali za one koji nisu, možda nađu neku korisnu informaciju.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 23:29   #67
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da nastavim ,veceras me nesto krenulo haha.U vrijeme danasnje svjetske globalizacije u kojoj se firme spajaju i gdje menadzeri zaradjuju milionske godisnje premije( euri ili dolari) kvaliteta nije vise primarna.Npr.Ev i Dynacord je kupio Bosch, Behringer kupio Turbosound, Samsung kupio Harman, Jbl, Soundcraft, Lexikon ......Proizvodnja Kina, Tajvan i svi ostali gdje radna snaga radi za kiki- riki.Razlog zbog cega je tako znamo svi- da njima ostane sto vise para a za Peru,Marka, Janka nikoga nije briga .Oni tj. mi cemo kupiti Bose, Dynacord,Qsc,Ev i da ne nabrajam ostale marke koji su se svi proizveli u jednoj tvornici.Prva smjena radi za Dynacord ,druga za xy i tako dalje..Tvornica radi u 3 smjene non-stop bez praznika svetka i petka.A mi cemo kupovati i placati skupo ime i jedan drugoga pitati sto je bolje.Nekako mi se cini sa su jos jedino Talijani ostali dosljedni sebi i dalje proizvode i inoviraju u Italiji.Doduse jeftini Db Technologies modeli se proizvode u Kini ali Rcf( kojega osobno stavljam na mjesto broj 1.)Fbt, mozda cak i Montarbo ili Sr technologie su dobre pouzdane i kvalitetne marke.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2016, 00:09   #68
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da dodam.Sve je u marketingu.Sve te velike firme namerno prave neke serije losije da bi se sledeca pojavila kao neko revolucionalno cudo.Pogledajte samo 60',70',80' pa i 90' sve te firme su se enormno sirile a kad su dosli kinezi i postavili stvar na svoje mesto svi spustili loptu i sad prodaju firme jer nema 1000 posto zarade.
ilixev je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2016, 00:32   #69
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Srkiboj_zr
Ja da sam na tvom mestu ja bih najpre uzeo dve neke aktivne kutije sa 15icom oko 20ak kg i sa njima da radis sve manje svirke do 100tinak ljudi , i par aktivnih basova koje dodajes za vece svirke kao kolega ''Casper''.
npr EV ZXa5 je solidna kutija za tako nesto. Solidan ton , solidan SPL , dobar bas za samostalan rad , nije kina , unutra je sve EV ,tezina 22kg...

Promijenjeno od neshatomic (01.12.2016 u 00:34 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2016, 00:41   #70
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@casper prx612 me je jako prijatno iznenadio pre par godina na jednoj svirci tako da se moj pogled na kutije svodio na prx712 jer 612ki nema novih...medjutim video sam da se sprema serija 800 pa sam odustao od 712 mada su na kraju thomanove ponude bile ispod 700e sto je mislim vrlo dobra cena za takvu kutiju...trenutno je prx812 nesto preko 800e komad...mislim da je to pametna kupovina pod uslovom da je JBL jos uvek ono sto je bio pre nekoliko godina...

Opet...vodim se i misljenjem da ce to pre ili kasnije trebati prodati pa mislim da su QSC, HK i slicne marke verovatno velik problem za dalju prodaju ako se ispostavi da mi to ne odgovara iz nekog razloga...sa druge strane delovi i servis su sigurno posebna prica...tako da...nadam se jednom paru prx812ki uskoro

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije