Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2018, 01:29   #51
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kazao sam i u predhodnom postu, čini se da ima više basa na "starom" sistemu jer su srednji tonovi manje izraženi. Zato duboke frekvencije dolaze do izražaja.

U svakom pogledu, meni je u oba slučaja i na oba sistema bilo dovoljno basa i bio sam zadovoljan sa soundom. Kada sam prelazio na MAUI bio sam malo skeptičan upravo za svirke ovoga tipa. Međutim, išao sam u zamjenu svjestan rizika da ću ponekad morati uzimati drugo ozvučenje. Sada sam miran i potpuno siguran da to neće biti potrebno. Tim više, na MAUI je mnogo lakše pjevati, bolje čujem ono što se svira i općenito, sound mi je ugodniji. Naravno da je to stvar osobnog ukusa pa potpuno razumijem one kolege kojima se ovo ne sviđa.



Malo me zaintrigirao post kolege @GALE-ta i tvrdnja da uopće nema basa na drugom dijelu snimke. Rekoh, ako me vara uho, ajdmo onda upotrijebiti oko. Provjerio sam koje su frekvencije zastupljene na snimci, pa i vi pogledajte novi video i sami donesite zaključak.



https://youtu.be/U97jBIqiWN0


casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (31.08.2018)
Star 31.08.2018, 19:51   #52
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni fali basa na obe snimke. Kod Maui mnogo vise fali basa nego na prvom snimku.
Bas je od 30-80hz, a toga maltene nema. 100Hz nije bas.

PRX sam po sebi ima uvucene srednje tonove, i tu je Maui bolji, ali zato PRX ima mnogo bolje one super visoke tonove.

Birajte kome sta bolje pase.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2018, 10:01   #53
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper,
posle tvojih postova nisam mogao da odolim i da ne iskoristim priliku da cujem ovaj sistem. Ovo je za mene ispunjenje snova, prosto receno. Ovo je zvuk koji sam trazio godinama. U ovako malom formatu!
Ne znam kako radi na vecim prostorima ali mogu da predpostavim, ja svakako nisam neko ko ima filozofiju da je glasno "pod moranje", naprotiv. Imperativ mi je tiha svirka a da publika moze lepo da cuje u svakom delu sale. Ko zeli da zaigra moze doci blize bini a ostali gosti da mogu da pricaju izmedju sebe ali i da kristalno jasno cuju muziku.
Plus, ono sto bi bilo jako bitno, ne treba dodatni monitoring, ono sto cuje publika cujem i ja. Tako bolje kontrolisem situaciju a i vise uzivam pri sviranju pevanju pa samim tim dajem svoj neki maksimum.
Ko god ovako razmislja, Maui 28 G2 je nesto sto bi svakako trebao da dobro poslusa i testira a ostali koji imaju filozofiju da je dobro = jako (cesto bucno) - ovo nije tema za vas.

Hvala Casper na ukazivanju na ovaj biser u svetu PA sistema.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
tonijo (01.09.2018)
Star 01.09.2018, 10:36   #54
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Morison, welcome to the club
ffb je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
Morison (01.09.2018)
Star 01.09.2018, 11:38   #55
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Morison, hvala na što ste podjelili svoje iskustvo sa MAUI 28, iz postova kolege Caspera i Vas ja ne moram ni da probam taj sistem nego se kroz koji mjesec i ja pridruzujem u MAUI CLUB.


LP

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2018, 15:43   #56
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sretan sam što je kolega Morison u ovom ozvučenju pronašao idealan sustav za njegove potrebe. Tim više mi je drago jer se radi o vrhunskom muzičaru koji zna prepoznati kvalitetan sound i sada može dodatno uživati u svom muziciranju. Siguran sam da će doživjeti ugodno iznenađenje kada zasvira u nekom većem prostoru jer, kao što sam prije napisao, sustav jednostavno ne pokazuje znakove umora niti kada se maksimalno optereti. MAUI i dalje svira istom kvalitetom kao kada je potenciometar na polovici ili ispod.
Globalno gledajući, razmjena informacija i iskustava je ključ napretka svakog pojedinca i konačno, društva u cijelini. Zato zahvala koju je Morison uputio meni, proslijeđujem prema svim onim ljudima koji su doprinijeli da prava informacija dođe u "prave ruke". A jedan od njih je i pokretač ove teme. Pored toga i na sreću, postoji i ovaj forum da mirno i bez napetosti razmjenjujemo iskustva.
Zato preporučujem svakome da prije nego ispali kakvu glupost o tkz. "kućnom bioskopu", prvo isproba i testira ono što komentira. Jer kaže stara narodna, "ne kudi konja kojeg nisi jahao".
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Morison (01.09.2018), tonijo (01.09.2018)
Star 01.09.2018, 22:23   #57
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa ono jeste kucni bioskop u poredjenju sa ozbiljnim sistemima.
Ja imam i svoje takve proizvode ali i dalje tvrdim da je to kucni bioskop.
Ako je to upravo to sto nekome treba, onda svakako nije pogresan izbor.

Sasvim sam siguran da ce i ovaj komentar biti savsim pogresno protumacen, ali ja stvarno ne mogu da dam neki drugi komentar.

Kriterijumi nam svakako nisu isti, pa molim da uvazite i moj stav ka tim sistemima.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2018, 00:59   #58
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi koji rade konstantno sa velikim razglasima,velikim snagom nisu mi bas na domacem terenu za ove razgovore
Govorim iz iskustva.
Uvijek traze ono sto nama na običnim gazama cak i smeta .

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2018, 02:22   #59
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard LD MAUI P900 dostupan za mjesec dana

Prošle godine je predstavljen novi model LD MAUI P900 ali se nije znala cijena niti datum izlaska na tržište. Naravno, i na ovom forumu smo popratili tu vijest, a sada sa zadovoljstvom mogu prenijeti informaciju da će biti u prodaji u listopadu ove godine. Kako uz veselu vijest uvijek ide i ona tužna, sada se zna i cijena - 4 000 eura. Za jedan stup.



Pored ovog prekrasnog dizajna (koji će se uklopiti u svaki dnevni boravak s velikim tv ekranom), možemo birati i jednu od tri nijanse. Dizaneri iz Porsche Design Studia su mislili na svaki detalj. Doduše, malo su podbacili ovi iz Adam Halla jer pored 50 ugrađenih zvučnika u jednom stupu donji frekventi raspon kreće tek od 42Hz.

Promijenjeno od casper (02.09.2018 u 18:21 sati) Razlog: nije 4000 za par nego za komad :-)
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2018, 08:12   #60
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gospodine Milosevic, nije mi jasno toliko isprdavanje i obezvrijedjivanje ? Iz kakvih pobuda?Ja neznam dali Vi svirate,pjevate ili proizvodite i iznajmljujete PA sisteme?Dobivam dojam da po Vasem misljenju svi mi koji sviramo aranzere ili u nekom manjem bendu trebali bi Vas pitati sto da sviramo/ koji repertoar , iz kojeg tonaliteta i naravno da nam Vi odrediti na koji razglas.Ako se bavite proizvodnjom PA sistema ponudite nam Vas proizvod po pristupacnoj cijeni, garancijom od 3 godine i 30 dana za test period.Ako je to TO rado cu/ cemo kupiti.
Srdacan pozdrav
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije