Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.05.2024, 08:58   #1
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 34
Postovi: 120
Downloads: 211
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha aranžeri- MIDI style

Pozdrav kolegama!

Imam pitanje vezano za Yamahine aranžere.
Dakle trenutno imam Korg Pa4x 76 sa PA Production setom u kombinaciji sa Yamaha Montage 7. Svii znamo da je PA set zaključan i da ga se ne može dijeliti dalje što mi je i okej), međutim kako sam "odrastao" (hehe), tako mi je u planu u dogledno vrijeme prodat Pa4x i prijeći na Yamaha Genos (ili Tyros5), možda i Genos 2, pa me zanima postoji li mogućnost u Yamahe aranžere uvesti MIDI fajl u editoru pa ga srediti da u biti radi kao style? U planu mi je kompletan PA production set putem Cubase snimiti u MIDI faileove, a instrumente (koji služe za pratnju dakle bubnjeve, bas gitare, gitare itd) posemplirat te imati sve to složeno, pa ubaciti u Yamahu, naravno odraditi i mapiranja itd. Čak sam neke semplove (doboš, bas bubanj, bas gitara i distorzijska gitara promjenio u setu. U Korgu ta mogućnost postoji, pa me zanima i za Yamahu isto?

Živili!
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2024, 09:48   #2
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 383
Downloads: 668
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako Druze,sve sto si napiso moze sve da se odradi ako znas kako treba da se odradi i. sa kojim program da sampliras itd.Ja sam hteo isto d aimam taj Pa set sto je zakljucan ali toöliko para da da dajem nemam bas.A imam toliko izkustva da mogu sve sam da oradim.Jedino neznam dali moze u Pa production da snims svaki style kao midi?
korgic je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2024, 10:17   #3
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 34
Postovi: 120
Downloads: 211
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma nije problem sa vađenjem materijala iz PA seta. Može se. Uspio sam izvaditi putem MIDI to USB kabla komplet jedan ritam, pa Cubase snimi u obliku MIDI fajla. Dakle stavi se na snimanje MIDI-a u Cubaseu pa, se pusti ritam. Zasebno se snimi Intro1, 2, 3, Var1, 2, 3, Brake, End 1, 2, 3 i to je to. Snimaju se svi instrumenti od jednom. Direkt iz klavijature sa seta se ne može apsolutno ništa izvaditi osim onoga što si naknadno stavio u klavijaturu. Puno je tu posla, da se sve to izvadi van, međutim može se i princip postoji. Samo me zanima hoće li Yamaha primiti MIDI fajl al ne da ga, se pusti kao fajlaši što rade, već da ga se baš ubaci i spremi pod Intro, var, end, brake?
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2024, 11:41   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.167
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.749 puta u 1.305 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od korg_man Pokaži Post
Pozdrav kolegama!

... pa me zanima postoji li mogućnost u Yamahe aranžere uvesti MIDI fajl u editoru pa ga srediti da u biti radi kao style?...
Ovo se moglo i prije ali nije postojao jedinstveni software pa se trebalo kemijati s više programa.

S izlaskom Genos2, Yamaha je ponudila odličan MIDI Song to Style kojim možeš od MIDI fajla napraviti Style. Taj program je pregledan, besplatan i uz malo truda se dobivaju odlični rezultati. Stvoreni ritmovi se mogu koristiti za sve Yamahine aranžere, dakle i za one koji su starijeg datuma proizvodnje.

What is MIDI Song to Style
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2024, 14:13   #5
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 34
Postovi: 120
Downloads: 211
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To me zanima! Hvala Casper! Gledao sam malo tvoje videe na YouTubeu i hvala ti radi toga! Puno nama koji smo neuki u Yamaha aranžere znači kad imamo nekakvu zaleđinu, jer istina Bog, nije kao Korg da na svakoj strani neštp piše. Dakle, MIDI Song to Style se može koristiti i za Genos 1 i za Tyros5, ako sam dobro shvatio iz zadnje rečenice?
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2024, 14:39   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.167
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.749 puta u 1.305 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je što moj video pomaže. Ima dosta opisa i na forumu vezano za Yamahu.
Da, kreirani Style se može koristiti za ostale Yamahine aranžere. Samo se ubaci Voice list da imaš pregled instrumenata, a kreirani Style će raditi na svim Yamaha aranžerima.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tdamir66 (19.05.2024)
Star 19.05.2024, 22:57   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja upravo imam takvu kombinaciju kakva je spomenuta. Pa4 sa Pa Setom. I imam Tyros5 i Sx 900. Sličnu stvar sam hteo da uradim. Snimio sam dosta ritmova kao midi preko DAW-a. I krenuo sam da semplujem instrumente sa Pa4.
Zaključak je da treba mnogo vremena a i ti semplovi zauzimaju dosta Ram memorije. Ja sam naišao na neki "zid" kod sredjivanja gitara kontre. Znači kod Korga je to dosta jednostavnije odrađeno dok kod Yamahe malo iskomplikobalo oko tog Chord Switchinga. Semplovao sam celu Virtual gitaru i kada sam, jedva nekako, ubacio u YEM zauzela mi je 250mb to je bas dosta memorije. A nisam dobio nikakav rezultat.
Uglavnom sada kada razmislim misim da je to gubljenje vremena, imamo Korg ove sa Pa setom koji rade korektno a pokušavamo to da ubacimo u Yamahu da dobijemo to isto.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
dmmacak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije