Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2013, 01:46   #1591
korg-bend
Početnik forumacije!
 
korg-bend's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2006
Postovi: 4
Downloads: 234
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korg-bend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze li jedan kratak odgovor za moje pitanje. Zašto kad ucitam .set sa pa3x ili pa800 u pa600 nemogu da koristim sve boje i zvukove ? Neke ne funkcijonisu uopšte. Da li neko moze da mi objasni . Hvala unapred kolege

Sent from my HTC One X using Tapatalk
korg-bend je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2013, 02:57   #1592
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
@Mile
Ne Mile .... ti nisi rekao kako stvare stoje realno.
Da jesam. To sto sto se nekome ne svidja tuzna istina je njegov problem.

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
al preterujes s time sto sam sebe proglasavas za strucnjak a pritom iznosis netacne informacije, narodno receno nemas pojma.
Ja nigde nisam rekao da sam strucnjak. Rekao sam da sam na osnovu dosada stecenog znanja i iskustva kompetentan da kazem da je nesto lose, i objasnim zbog cega. Nigde ja nisam rekao: MA PA600 JE LOS, ZBOG CEGA, MA LOS JE, ALI ZBOG CEGA, ZATO STO JE LOS... ROLAND No1.<3

Ja nigde nisam izneo netacnu informaciju. Ako jesam, navedi je i objasni zbog cega sam pogresio.

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Zvuk isti, fabricki content isti kao na pa500 ?????
Posto sam rekao da ti nisi ni probao pa600 evo ti video da se upoznas sa fabrickim content-om na pa600

Korg Pa600 Video Manual -- Part 2: Sounds
You need to upgrade your Flash Player
Sad ako jos uvjek tvrdis da je isti reci mi evo gde da nadjem ja ovakav Clavinet na pa500 ?
Ili neki RX slojevit vocal ?
Ili DNC gitare ?
Nista od ovoga nema, daleko je pa500 od ovoga.

Mogu i dalje da nabrajam, recimo bogat Drum edit u "Track controls" koji ti nisi pomenuo al sumnjam da ima svrhe.
2008. godina kada je izasao PA500 je daleko. Sada je 2013. Tehnologija se bas linearno razvija u zadnjih 5 godina ? I naravno proizvodjaci klavijatura sve to prate ? Nekome ce ovo biti nejasno, a nekome veoma tuzno.
Nemam sta da slusam zvuk sa youtube-a, probao sam klavijaturu i na njenim zvucnicima i na ozvucenju. Isto smece od DA konvertora koje je bilo ugradjivano do sada, ugradjeno je i u PA600. Isti muljav zvuk u niskim frekvencijama, isti nedostatak u visoko frekventnom delu.
Koliko je razlici fabrickog materijala daleko PA500 ? 100% ? 50% ? 5-10% ? Meni je razlika neprimetna. Los je zvuk bio onda, los je i sada. A te njihove RX,DNC i ostala propagandna cuda muda neka zadrze za sebe. Nema ni jedan kvalitetan layer a ne 5-6 komada koliko su pravili za pojedine zvukove. Moze da bude bogat drum edit koliko hoces kad su semplovi bubanja uzasno losi, i kad ih DA konvertor jos uzjebe, budu savrseni za nas balkance jer mi to volimo

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Ako cu i dalje realno da pricam, slusajuci tvojih demo snimci gde se vrte neke ballade koje svakako nisu zahtevne za sviranje i jos neke narodnjake sa "muljavim" trilerima ne smatram da si kompetentan da procenis gde kakve su dirke. Prvo idi da skines nesto tehnicki zahtevnije da ima sta da odsviras na klavijaturu pa posle cu uvaziti tvoj komentar za dirke.
Ja nikada nisam rekao da sam tehnicki dobar svirac u smislu ukrasa koji se koriste u balkanskoj muzici. Nikada necu ni biti bolji od mnogih. Ja sam samouk i ja znam svoje limite, ne stidim se da ih priznam. A ako je tebi necije znanje ukrasa u balkanskoj muzici akreditacija da ocenjuje kvalitet dirki, bolje prekini da pricas to dok ljudi ne pomisle da si budala.

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
A sto se tice teorije zvuka, ako smem i ja da se uzdizem iznad tebe ko sto si ti radio sprema mene unazad i tu smatram da sam jedno nivo iznad tebe pa svoje procenke vise uvazvam (iako sam pomalo pristrasan ka korga). Nemoj da me izazivas i na tu stranu jer sam siguran da za tebe je signal samo stvar za raspravljanje po forume, za teoriju informacije verjujem da nisi ni cuo (kamo li za furijeve transformacije ili avtokorelacije itd itd) dok sam ja nocima proveo izucavajuci tu nauku.
Odlicno sto si spomenuo tvoje poznavanje digitalne obrade signala i podataka. Ti bi prvi trebao da znas, s' obzirom na tvoje teorijsko znanje i sluh, koliko je smece elektronika u celoj PA seriji. Ja nisam studirao elektro tehnicki fakultet, ali nisam glup ili zadrt da ne cujem kada nesto ne radi kako treba.

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Nakon ovoga tvoje misljenje me vise i ne zanima, jer tri strana unazad si vec dovoljno rekao, pretpostavljam da ces opet ponavljati to jedno isto.
Najlakse je povuci se i reci kako te nista ne zanima, jer nemas argumenata. Ja iza svake svoje reci mogu da stojim sa argumentom, a ne da pobegnem kada ne mogu ispasti u pravu.

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Ako ti sudim po avataru, jedino si u downloads bolji i tamo ti priznajem.
Tako je, jos mi prebaci kako nemam e-mail kod internet provider-a, ili kako dobro ne upotrebljavam apostrof, to si zaboravio da spomenes. Ne mogu da verujem da si toliko jadan da u celu ovu diskusiju oko preskupog komada plastike i metala prelazis na licno vredjanje i ponizavanje ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2013, 03:30   #1593
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti si celo vreme pricao kao da me poznajes. Mozes sam procitati kako si mi diskretno prebacivao tipa "Ace sticajem okolnosti nije imao pristup svemu tome kao Mile ali on zna bolje od Mileta da on gresi" a ti nemozes znati kolko sam ja klavijature isprobao. Celo vreme si arogantno pricao.
"Kome se ne svidja, on ocigledno ili nije upoznat, ili ne zeli da sagleda istinu kakva jeste."
Nema potrebe da trazim sad recenice. Pa sam sad hteo da ti kazem da ni ti nemas to znanje da kazes ko je "upoznat" a ko nije.

Sad kazes
"Ja nigde nisam izneo netacnu informaciju. Ako jesam, navedi je i objasni zbog cega sam pogresio."
A ja sam te u moj prethodni post vec citirao gde iznosis netacne informacije. Ja sam uporedio boje sa starog "factory contenta" i novog i siguran sam kad kazem da je novi daleko bolji. Cak sam i preradjivao boje na pa500 vrz osnove na ono sto sam cuo sa novog sample contenta. To ne krijem, ako neko hoce da uporedi kolika je razlika izmedju layerovan Clav sprema onaj fabricki u pa500, nije problem da mu posaljem.
Nebulozno je tvrditi da je fabricki content sa pa600 i pa500 isti.
I opet nisi priznao gresku vec pokusavas da je odbegnes sa uporednjom tehnologije od 2008 i 2013 sto nije diskusija ovde. Niti je diskusija kolko je kompjuterska tehnika napredovala u odnos na audio/sintisajzerska.
Zato kazem, nisi realan. Ja sam u proslim postovima rekao da pa600 ima losu izradnju, rekao sam i da sam pomalo pristrasan ka korgu. Ti nigde nista nisi priznao vec si istupio u stilu "Ja sam u pravu i tacka".
Argument koji pominjes, nigde ga nisi naveo. Sve je bilo "ja znam ovo... ja znam ono.... probao vidjeo, tako je!!!"

Zao mi je sto sad diskusija o klavijaturu se pretvara u svadja izmedju mene i tebe, al mislim da ti ne bi palo tesko da i ti priznas da si preterao ?!
Ja ne bezim od Korgove mane, znam da su dosta negativne stvari koje si izneo tacne. Al pricati da je klavijatura "ocajna" i red druge teske reci koje si uputio na korgov racun a pritom niko ne daje vise ili bolje za te pare nije u redu.

I samo bi jos dodao oko ovo zadnje sto si rekao. Jbg jeste da sam presao na licno vredjanje i ponizavanje, izvini zbog toga .... al si me dobro iznervirao kako niko drugi na foruma. Sad cu da se povucem jer nakon neznam koliko godina ovde na foruma nije mi mesto da se svadjam i ne postujem pravilnika. Ti ako smatras i pored sve sto sam rekao da si beskompromisno u pravu i da ne treba da preuzmes pola od krivicu .... nek ti je na cast.
To je sve sto sam hteo reci
pozdrav.
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (20.12.2013 u 03:36 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2013, 05:25   #1594
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro bre, drugari... Postojao je svet i pre Korga

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2013, 09:22   #1595
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima koliko vas tamo ima hehe
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2013, 14:56   #1596
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Ace
Drugi dan pokusavam da nateram sebe da procitam ceo tvoj post ali uvek prekinem posle druge recenice. Nemam vise zivaca da se raspravljam. Rekao sam veoma jasno sta mislim o svemu, neko ce shvatiti a neko ce ziveti godinama u zabludi zaljubljen u instrument/firmu. Ako sam te necim uvredio izvini zbog toga, nije nista licno. Ne zelim vise da trosim svoje vreme na preskupi nekvalitetni komad plastike.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2013, 16:16   #1597
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Drugari oladite malo,svadjate se oko gomilu plastike,relax....evo ja na primer,ja sam sad skroz relax,ovaj korg me je tolko utupio,da sad onako jedva cekam da se zavrsi svirka,ne da bih isao kuci,nego da ga ne slusam vise kako se muci i krklja,i pokusava nesto da izbaci na razglas...btw. sviram pa3...KANTA...odletece mu kraci vrlo uskoro iz moje kuce...jedino sto ce mi nedostajati su njegovi gabariti,ruku na srce,pod misku i na svirku-milina,sve ostalo-ne ponovilo se....svi stalno pricate za korga,kako treba sesti i zagrejati stolicu da bi on zazvucao...moja se usijala,rezultata nigde,koliko lepo zvuci u sobi,tolkoooo se izgubi u prostoru,na ozvucenju kad odem na svirku ma ono je strasno,samo cujes u onoj gomili muljavine prebogatoj srednjim frekfencijama,i odsustvom svih ostalih,kako se bass bori i pokusava da iole prodre i da nesto ispod 160khz,ali nemoguca misija...u isto vreme neki nedefinisani visoki,ti nekom cudnom neprirodnom frekfencijom probijaju bubnu opnu(bar ono sto je ostalo od nje posle korga),i tako svirka polako odmice dok ti celo vece pokusavas da ga ukrotis preko mixera,maxx aduia i gomilom,lepo zamisljenih ali genealno bezuspesnih alata...lepo cu da zasednem da sredim yamahu, ako treba i vise nego korga,ali bre brate bice mi srce na mestu kad odem na svirku,i jednom ga sredis i cao zdravo...ovo non stop sredjujes jedno te isto,prckas nesto,prepravljas, pokusavas sa eq da ga ozivis,stalno u potrazi za novim semplovima,tesis se popravice mu zvuk kvalitetniji semplovi,samo ih jos nisam nasao bla bla bla- uzladuna rabota, i bez happy end-a...ja kad ne uzivam dok sviram,mogu svi oko mene da padaju u trans,to nije to,tu nesto ne valja,i ja sam smoren celu svirku,glava celo vece u mixeru..samo mulja nesto...treba mu dobro ozvucenje...sto bih ja sad dao kamaru para za dobro ozvucenje(kad zaradjujem samo 50e na vece),da bi korg zazvucao priblizno mimimumu dobrog zvuka? lepo cu da ga zamenim za drugi brend,i on ce na svakom ozvucenju da sljaka kako valja...ne mogu da ga ne kudim,presedne mi u pojedinim trenucima,ali stvano...od svih korgova koje sam do sad cuo,ne samo pa3, nego generalno aranzeri korga,i svih yamaha, koje sam brojcano cuo bar 3 puta manje nego korga, korgove koje su relativno ok zvucali, mogu izbrojati na 3 prsta...na isto toliko prsta mogu da zbrojim yamahe i ketrone zajedno i da kazem da zvucali lose....sve ostale koje sam cuo sem tih par,su ZVUCALI za korga bez daljnjeg...pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
veselinovicvs (06.03.2015)
Star 22.12.2013, 06:40   #1598
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

???

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2013, 15:44   #1599
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4840
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E moj Milane, nisi ti cuo moju yamahu psr s700. Ja kad sam kupio pa600 progledao sam. Od yamahe te mi samo nedostaju njeni fantasticni klaviri iako su ista klasa instrumenata. Znaci korg ju je ubio u svakom smislu i sto se tice rukovanja i sto se tice zvuka, i pri tom mislim na fabricki content obe masine, bez sampl playera.
yamahapassion Je trenutno online   Reply With Quote
Star 22.12.2013, 17:30   #1600
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
sviram pa3...KANTA...
Druze, sad stvarno mislim da preterujes... Ima Pa3x neke svoje nedostatke,ali koliko sam ja cuo u vecini slucajeva je ljudski faktor krivac za sve. Kad ucitam setove za korga i vidim sta radite u podesavanjima sa EQ-om,efektima i odnosima,digne mi se kosa na glavi...i posle se zalite kriva vam firma... Jeste ,kriva je...za 90% vas je aranzer sa sto manje podesavanja,da nemate sta da pokvarite,ako hocete iskreno,bez uvrede. To sto si ti napisao u vezi raznih razglasa,prostorija,cackanja Maxx,same klavijature i mixera u toku svirke... Ne radim nista od toga... Maxx ne koristim,vrlo retko i dozirano,mixer nastelujem pred svirku,i eventualno malo popravim srednje i malo visokih kad se napuni prostorija,jer vise upija zvuk zbog ljudi i to je to... Bas bih voleo da cujem taj ton na svirci na sta se zalite da se uverim a isto da cujem i negde live taj ton sto vam se svidja,pa da se napravi realni presek sta ovaj narod vise voli da cuje.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije