Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.04.2014, 13:00   #11
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ne otvaram novu temu. A na ovu sam naisao pretrazivanjem foruma. Zanima me koliko su Midi Terce tacne i da li ih vredi ubacivati? A sta ako blokira kao Vama Fill ili ostali neki elementi,kako se to onda moze otkloniti?

Zeleo bih da napravim te terce na svom Tyros-u,ali me sad to pomalo plasi

Hvala.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2014, 13:45   #12
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze tacne su 100 posto i imas sve komletno od c do h ,sve moguce ,gornje ,donje i dur i mol,sto se tice ovog bagovanja ,kod mene na t4,jedino sto mi se desava s vremena na vreme je da kad promenim tercu ritam se zagusi na delic sekunde ,posle toga normalno,i desilo mi se jednom da mi zalepila boja ,nastavila da svira 1 ton ,ja izvuko kabal i vratio nazad i sve ok
lagunabend je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio lagunabend za ovaj koristan post:
NordX (05.04.2014)
Star 05.04.2014, 14:49   #13
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ej druze,probao sam. Dobre su,tacne.. I meni se to desava bas sam sad probao. Mislim da sam negde procitao zbog cega to ''secka,prekida'' ali ne znam gde

Javice se valjda neko ko zna da nam objasni

Nije moguce nikako transponovati ove Terce?

Hvala.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2014, 16:50   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da postoji razlog, kao sto postoji i rjesenje. Kao prvo, te "terce" koje imas ne odgovaraju Tyrosu jer za njega nisu ni optimirane, pa radi toga se i desavaju problemi, a kao drugo, posto je to moj proizvod, do kojeg su mnogi dosli ilegalno, zaista mi ne pada na pamet da jos i pomoc pruzam.
Te terce sam radio prvi put 1999. godine za PSR 9000/ i Pro, a kasnije optimirao za PSR 2000, PSR 1.500 i PSR 3000 i one su i do dan danas ostale velika nepoznanica za sve koji bi nesto da "cakaju" i pronadju toplu vodu u vezi sa njima. Za Tyros seriju sam ih optimirao iskljucivo za Tyros (1), a dalje, za Tyros 2; 3; 4 i 5 nisam htio jer se u medjuvremenu pojavilo isuvise ilegalnih kopija vec postojecih Terca paketa, da zaista nisam imao volje badava da radim. Ljudi ocekuju da sve dobiju za dzaba, servirano na zlatnom tanjiru, a niko se ne upita koliki rad stoji iza svega toga. To nijednom developeru zaista nije podstrek za dalji rad i Updatea vec postojecih produkata jer od toga nema ama bas nista, a entuzijazam je bar mene, odavno prosao.

Promijenjeno od tranzit (05.04.2014 u 16:54 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NordX (05.04.2014)
Star 06.04.2014, 00:10   #15
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih da ulazim u to. Ima ljudi koji se potpisuju kao autori ovih terci,tako da ne znam sta da Vam kazem,zamalo sam ih kupio od istih. A verujem da je to Vas rad.

Mene zanima jedna stvar samo,zbog cega kada menjam terce (slozio sam ih u registracijama sa efektima), kada promenim sa recimo broja 2 na broj 6,a pri tom sviram na ritmom na kom imam kompresor,i cim prebacim sa 2 na 6,kompresor se ugasi.

Sta je problem???

Hvala unapred.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2014, 00:58   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mnogi se potpisuju, ali svi lazu. Postoji nepobitan javni dokaz o tome ko je vlasnik autorskih prava na te terce i to od 1999. godine, koje sam tada, a i kasnije, distribuirao po cijeni od 120 eura za jedan Terca Pack, a da li ces ti ili neko drugi vjerovati, to je najmanje vazno. Vazno je da od mene niko nece moci dobiti pomoc u vezi sa tim, ko nije te terce legalno od mene, odnosno firme nabavio, a taj neka se obrati onima koji se "potpisuju" pa neka mu oni pomognu. Siguran sam da od njih pomoci nece biti jer isti, blage veze nemaju sta su te terce uopste.


Tvoj problem sa kompresorom ima za uzrok neoptimirane terce za tvoj instrument. U proslom postu sam ti to naglasio. Moze da se rijesi ali iskljucivo optimiziranjem cijelog paketa terci za tvoj Tyros koji ima nesto izmjenjen Sys Ex sustav u odnosu na ranije PSR modele aranzera, a kod pojedinih modela Tyrosa su cak i tonaliteti totalno neodgovarajuci onima koji stoje u nazivima pojedinih terci. Ovo opet, radi izmjena koje je Yamaha napravila u novijim modelima aranzera. Najpogodniji Yamahini aranzeri za upotrebu terci su bili PSR1500 i PSR3000, kod kojih je bilo moguce mijenjati tonalitete i citave harmonske konfiguracije "on fly" iz Song Menua, bez potrebe prekidanja reprodukcije Stylea. Ovo nije bilo moguce kod PSR9000 i 9000Pro, kao ni kod ranijih modela.

Promijenjeno od tranzit (06.04.2014 u 01:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije