Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.04.2014, 18:36   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od makl Pokaži Post
Tranzit ali zbog cega se onda moze javljati ovakav problem, da klavijatura sama mjenja ritmove, u jednom trenu...jednostavo postane onesposobljena...ne vjerujem da je neki kvar u elektronici, jer onda valjda nebi radilo uopce, ili bi radilo djelomicno, a ne ovako?!?
Kao prvo, izbij iz glave drfinitivno nekakav virus jer to je nemoguce. Ne znam koliko puta treba da ponovim, da bi se to ozbiljno shvatilo. Postojanje virusa u bilo kojem hardware instrumentu je potpuno iskljuceno. Ne postoji ni jedan promil mogucnosti da se virus moze pojaviti u muzickom instrumentu. Najprije sumnja pada na operativni sistem, a onda, nije ni hardware kvar tako iskljucen kao sto ti mislis. Postoje elektronske komponente, koje ukoliko su oslabile, mogu da dovedu do najrazlicitijih simptoma, pa i takvih koje ti opisujes. Ne mora odmah kompletan instrument prestati da radi. No, kako i rekoh, prije svega uradi ovo sto ti je savjetovao klega nicic, pa ukoliko se i dalje bude javljao isti kvar, onda budi sto na sto siguran, da je u pitanju hardware kvar bilo u kom obliku.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
makl (08.04.2014)
Star 08.04.2014, 23:45   #22
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tranzit

Ovo za virus sam procitao da su ljudi pisali vise puta, zato sam to napomenuo, ne razumjem se bas u klavijature, a nije ni da sam neki jaki kompjuteras, pa ni neznam jel to moguce ili ne, zato kazem da nije do toga, ali ako ti kazes da je nemoguce, onda u redu, jedna briga manje, zapamtit cu... Sto se tice hardwarea, neznam ali sumnjam (bar se nadam da nije), jer klavijatura je stara god dana, ja sam je kupio novu prosle god u 2. mj, u ducanu, garancija taman istekla...

Nicic

To sam bio napravio kad je prvi put doslo do ovog prolema, i onda sam ucitao svoj set, railo je kako treba, onda sam, isao ucitat jos neke setove preko tvornickih i mjenjao im elemente (bubnjeve, gitare itd), i onda sam ukljucio to na razglas, krenuo svirat, kad dogodi se to sto se dogodi...i od onda opet ne valja... Inace resursi sa korgove stranice nisu potpuni, neznam kako i zasto, ali ucitavao sam ih prvi put, i ne ucita pola bankova, onda sam na kompu pretrazivao foldere, i vidio da uopce ne postoje bankovi od 11-20...no nasao sam na netu drugi backup koji je kao tvornicki i ima sve, i radi ok...

Dell

Global sam ucitao sam sa svog seta, inace ih ne ucitavam bas zbog toga sto sam procitao da znaju radit probleme... Jedino ako mi je u tom globalu pokupio nesto od ovog, pa i on sam sada radi taj problem...

Zbilja neznam, zbunjen sam toalno, a nije ni da se kuzim bas nesto u to... Ali svakako puno hvala svima sto pokusavate pomoci!!!
makl je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2014, 23:21   #23
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isao sam sloziti neke terce, od postojecih boja, dodao harmonikama sax i frulice, sve slozio, sve radi, ostavim klavijaturu upaljenu i odem na 20ak min, vratim se, ono opet onaj isti problem. Pali se lampica change style, titraju lampice variation 1 i intro 1, i sve ostale lampice koje inace normalno svjetle su zamrznute. nemogu nista mjenjat, ugasim je i upalim, opet isti problem. Obrisem opet sve iz nje (sacuvao sam svoj set), i ucitam ponovo OS, upalim je ona prazna, i opet se to zamrzne tako. Stvarno vise neznam sta da radim, dode mi da je polomim na pola, sad mi krecu svirke a meni instrument neispravan... Pomagajte ako znate sta je!!!

Evo i video pa mozda nesto vise skuzite iz njega, posto ja neznam...

https://www.youtube.com/watch?v=8jDu...ature=youtu.be
makl je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 00:04   #24
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

1.obrisi ssd memoriju kao sto je napisao kolega nicic,
2.vidim da si iz Zagreba, pa bi bilo dobro da odes do neke radnje koja jos ima pa 50sd da ti odrade samo fabricki backup pa da ti to daju(dakle sa nekog korga u radnji),
3.ucitaj zadnji OS i backup sto ti budu dali,
4.ako i tada se javlja isto mozda je neki hardverski kvar.
Veruj mi da mi nista drugo trenutno ne pada na pamet
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 00:06   #25
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko ja ovde vidim, ti si u opciji RECORD. Da bi mogao da koristis funkcije klavijature, moras da izadjes iz RECORD opcije.
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 00:24   #26
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Velja

Obrisao sam vec sve i dogodilo se isto kada jsam je upalio praznu. Isao sam ponovo, pa ucitao s korgove stranice backup i os, ali dogada se ista stvar stalno. Imao sam vec ovih problema kad sam slagao ritmove, i onda kao da se odjednom smirilo, i sad sam isao jednu boju dodavat, i jos te neke slagat, i opet isti problem...

Nikola

To vidim i ja da pise, ali kako da izadem, dali sam usao u nesto sto ne treba, neznam zbunjen sam, ne razumjem se bas u klavijature posto sam harmonikas inace...

Sta je najbolje od svega, nisam ucitavao global sa ni jednog seta, osim ovog sa korgove stranice sto je u backupu...

Promijenjeno od makl (23.04.2014 u 00:26 sati)
makl je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 01:43   #27
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne posedujem aranzer jer sviram workstation, pa ne znam bas tacno, ali mislim da se izlazi na EXIT ili se jos jednom pritisne RECORD.
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 07:55   #28
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako si obrisao SSD i instalirao ponovo fabricke postavke , i ponovo ne valja onda ako sam razumeo ti si presnimio preko fabrickih Style(Ritmova) koji su default zasticeni , snimio si neke svoje, e tu bi i mogao da bude problem , trebas pre ponovnog usnimavanja fabrickih uraditi ono sto si uradio kad si preko njih snimao svoje tj. otkljucati zastitu presnimavanja na te fabricke ritmove , zato sto su tvoji sad zakljucani umesto njih i fabricki nemogu da se postave , i tvoji ritmovi ostaju kao fabricki i stoga se mozda sve to i desava.Poz.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 10:12   #29
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaki imas li skype ili fb, mislim da nije do toga, jer ja jesam stavljao svoje preko tvonickih, ali sam onda sve pobrisao i vratio orginalni tvornicki backup i os, koji sam preuzeo sa korgove stranice. Medutim ista se stvar dogada...
makl je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 12:00   #30
leon.pezic
Drugar foruma
 
leon.pezic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2014
Mjesto: Petrinja
Postovi: 76
Downloads: 42
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Yamaha
leon.pezic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

sve pobriši,formatiraj SD karticu,stavi novi os i onda opet stavi što treba,i kao što kolega zaki kaže,neznam jel na korgu ima da se zaključaju ritmovi,al probaj kad digneš novi OS otići i vidjet jesu oni tvoji ritmovi što si nasnimavao na tvorničke tamo il su Defaultni,ako su tvoji onda to moraš pobrisat pa opet novi OS.
i Virusa u klavijaturama nema,to su babske priče,mogu samo postojat loše konvertirani ritmovi koji šalju krive podatke pa klavijatura poblesavi.
leon.pezic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio leon.pezic za ovaj koristan post:
makl (24.04.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije