Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.07.2011, 22:30   #11
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Moze

Svakako da moze na isti nacin PA1/PA2/PA3/PA800
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2011, 00:37   #12
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala vam na objasnjenju.
To je ok, nisam razumeo da se radi o sekstu nanize a ne navise ... pa zato ste me zbunuli, al nije bitno
Evo uputio bi jos jedno pitanje .... ovaj drugi klip sa ensemble terca, kazete C dur i A mol .... e sad dosad je vec poznato da kod klasicne molske terce preko Ensemble uvjk jedan ton svira pogresno zbog User Scale (ako se ne varam to bese 7 ton u skali).... Jeste li resili to ? Znam da moze da se resi sa opciju Fixed Scale na oscilatore al to mi menja celi koncept pa nisam previse zainteresovan o taj nacin. Mozda ste uspali naci neko drugo resenje (ako postoji) ?
I jos samo da vas pohvalim .... svaka vam cast za trud koji ulozete u ove video tutorijale, odlicno objasnjeno
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (13.07.2011 u 00:38 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2011, 00:51   #13
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pogresan ton u terci ?

Prije svega hvala na lijepim rijecima. Drugo pod terminom klasicne terce neznam tacno sto mislis ali pretpostavljam da pricas o Harmonisko Molskoj terci koja u odnosu na prirodnu molcku tercu ima povisen 7 stupanj. To znaci da sa ovom mojoj ENSEMBLE Cdur/Amol (paralelni, prirodni) nema nista pogresno jer opste je poznato da svaki prirodni paralelni mol ima iste potpuno iste tonovo i terce kao njegov srodni dur. Jednostavnije receno Amol prirodni sto posto odgovara C duru po svem. U nasoj narodnoj muzici se vecinom koriste Harmoniske molske terce u kojima je sedmi ton za pola tona visi nego u istoimenoj prirodnomolskoj terci. Ovo se nemoze fiksati u ENSEMBLE tercama nego samo u Oscilatorskim. Neznam ciju ti verziju i koju vrziju oscilatorski terci imas ali moje prve verzije iz doba PA1 su imale na po kojem tonu (polutonu gresku u key mapingu sto sam ispravio u kasnijim verzijama koje sam dao Vuletu i dozvoljavam da se stave u downloa sekciju ako on to hoce ali samo PCG fajlovi. Evo nadam se da si dobio odgovor. Pripremicu video i za USERDK terce i priloziti. Zelim jos samo dodati da su Oscilatorske terce daleko najbolje i jedine pravilne zbog samog Editinga koji je u USERDK striktno upucen na drum editing i nema potrebne funkcije za kvalitetniji sound editing. Samo cu Oscilatorske ostaviti za sada neobjavljene jer to zelim ostaviti za sebe zasada.




click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od svrakan (13.07.2011 u 07:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
daree (13.07.2011), korgkras (01.08.2011), spale (13.07.2011)
Star 13.07.2011, 11:16   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Stvaka cast za video!!!
  Reply With Quote
Star 13.07.2011, 11:43   #15
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dragi prijatelji

Dragi prijatelji. Studiozno radim na najjednostavnijem nacinu terci za Ensemble i ispitujem mogucnosti o svim aspektima svirke u Tonalitetima bazirajuci se na kvartni i kvinni krug uz postovanje rasporeda tonovo polustepena i intervala. Dolazim do novih saznanja i objavicu ih za koji dan jer ne zelim pozuriti prije nego sve dobro pripremim. Hvala na razumjevanju. Hvala Vule za Editing.
Dodato:
Uz pomoc teorije muzike i funkcija na PA1,2,3,500,800X arranzeru moguce je uraditi sve durske/prirodno molske terce. Ovo je nacin kako ih uraditi. Svaka terca se moze transpose ali je prvenstveno namjenjena tonalitetu u kome je napravljena. Otkrio sam kako napraviti i sve terce uopste. Stvar je jednostavna. Za svaku skalu prirodno molsku treba samo promjeniti 5 ton paralelne skale i jednostavno je sacuvati ka Paralelni Harmonijski mol. Evo konacno tajne terci vise nisu tajne i sve je rijeseno u Ensemble modu sa mogucnosti transpoze. Ove terce imaju veliku prednost u odnosu na oscilatorske jer nemoramo praviti posebne instrumente za tercu i mozemo je mjenjati kad god hocemo sa svakim tonom neobradjenim iz klavijature. Jedino moramo napraviti par FIXED osnovnih boja (harm, gitara, itd) sto u sustini nije nikakav narocit posao.

click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
Evo dodajem ovom videu primjer Harmoniski molski terci tako da je problem Ensemble terci rijesen.


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od keyboards (13.07.2011 u 14:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
bokajunior (28.08.2011), bronco (16.11.2011)
Star 13.07.2011, 15:37   #16
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nismo se razumeli u moj prethodni post ....
Pod klasicne terce sam mislio na ensemble terce bez opciju Fixed scale .... jer vecinom muzicara koriste njih pa zato sam ih tako nazvao ..... nebitno ....
Posto mi sinoc klavijatura nije bila pri ruci pa sam rekao da mislim da je 7 ton u pitanju al nije taj. Mislio sam bas na prirodnog mola, znaci A mol prirodan a radi se o ton B ili Ais, sto ne pripada u skalu ali je potreban za trilere jer dosta toga molskih pesama imaju triler na tipke A i Ais. Sa druge strane isto tako ima pesme koje u skalu nanazad idu sa ton Ais umesto sa H tako da i taj ton je potreban u tercu. E sad to se prividno da resiti ako u Ensemble postavim transpose +4 umesto +3 .... medjutim u taj slucaj pa se javlja sa ton Fis problem jer je transponovan na +4 t.j. na Ais a treba da je na A .... pa opet moram da stavim u User scale Ais na -99 i opet nemogu da ga koristim u trilere ili situacije koje sam gore pomenuo. Tako da verojatno jedini nacin da se to sredi je opcija Fixed Scale za koju vidim snimili ste odlicne tutorijale, imate sve pohvale
Ja inace posto koristim na saksofona, klarineta .... Arapsku skalu ponekad pa mi malo taj Fixed scale ne odgovara, zato sam jos uvjek na oscilatorne terce.
P.S. Inace posto ste pitali koju verziju oscilatorne terce imam, to su moje koje sam sam uradio, ima ih ovde u downloadu postavio sam, tacne su ... a pisao sam i objasnjenje u jedna tema kako se to radi.
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2011, 16:15   #17
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Rjesenje za Acu

Ako hoces ja imas tu skalu Amol Harmonijsku rijesenje je da u Cdur skali povisis ton G na 99 jer je to ton koji ne pripada Amol harmonijskoj skali u biti ali reflektuje se matematicki na tercu A#/B (ton) sto je ono sto ti zelis. Probaj. Taku novu Performancu nazovi Amol harmoniski i ona vise nema vezesa C duro nego je samo namjenska za Amol harmonijski.
Dodato:
Zelim dodati da je Teorija muzike dobrim dijelom Muzicka Matematika sto je dobro znao Betoven kada je iako gluh napisao svoju Devetu Simfoniju na osnovu znanja iz ove oblasti i osjecanja te iskustava koje je nosio u sebi.

Promijenjeno od keyboards (13.07.2011 u 16:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2011, 16:46   #18
erno11
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.09.2008
Postovi: 161
Downloads: 1695
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
erno11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz.
Jeste da ja ne upadam u ovoj temi, posto imam korg pa 50. Ali da ti se gospodine zahvalim na trudu sto tako lahko mojim ostalim kolegama pomazes. I ja cu jednog dana sebi kupiti Pa2X Pro ili Pa3x, pa ce tvoja pomoc biti velika pomoc za mene. Pozdrav
erno11 je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2011, 18:47   #19
JOSIP.1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Postovi: 21
Downloads: 94
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
JOSIP.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pokusavam slijedit tutorial pa molim Vas gdje se sakrila opcija fixed scale na pa1xpro jer je ne mogu naci pod sound>menu>pitch??

ili je nema na navedenoj klavijuturi?

hvala!
JOSIP.1 je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2011, 00:43   #20
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@keyboards
Jeste, to je za harmonski
Moja zabeleska je bila o prirodnog mola kao sto sam napisao.
Mada nije ni bitno, bez Fixed scale ta mala da je kazem neuniverzalnost terce sigurno nece se resiti. (da kazem opet, govorim o prirodnog mola).
Onako sam samo pitao da vidim sta ste istrazili o tome, i da razmenim misljenje, inace sam odustao sa te terce.
Veliko hvala na odgovore
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije