Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2015, 01:55   #531
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pod filcem misliš na oprugu koja vraća dirku?
Pitanje za Caspera. Hoću da koristim volume pedalu i za Tyros3 i za V50, jel mogu iskombinirat MIDI out iz Tyrosa u V50 i tako nekako podesit?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2015, 10:15   #532
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako koristiš FC7, stvar bi trebla funkcionirati.
U MIDI postavkama u TRANSMIT tabu postavi partove RIGHT 1, 2 i 3 na isti kanal, odčekiraj kućice NOTE i PROGRAM CHANGE i čekiraj ControlChange (CC).
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2015-09-18_100813.jpg (81,2 KB, 71x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2015, 12:22   #533
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 838
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze samo to uraditi na Upper part ne mora na ostale.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2015, 13:56   #534
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Točno. Tako će biti jednostavnije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2015, 16:28   #535
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovanje svima!
Postaviću ovde pitanje iako mi je ova tema preglomazna i prevelika i ima previše tema,samo da ne potvaram drugu.
Imam dilemu-problem koji me muči već duže vreme.
U biti sam prezadovoljan sa T3 ali nisam sa pojedinim (ličnim) zvukom ritmova.
Elem,Na nekim ritmovima mi je je bas prejak i izraženo u vrednostima daleko ispod uobičajene vrednosti (80 je kod mene).Ista postavka,a nije jednaka "čistoća" zvuka.
Primer,imam ritmove od JV koji su ekstra,čisti sve se razumije jasno i glasno a imam dosta ritmova koji sa istim postavkama eq zvuče zamućeno,iako je isti eq,isti instrumenti u njima...zbog čega!??
Apelujem na sve poznavaoce a naravno uzdam se najviše u Caspera!!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2015, 20:59   #536
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako sam dobro shvatio, pitanje glasi ovako - zašto kod različitih Stylova jedan te isti sound zvuči drugačije, a podešavanja su mu identična? Primjer je kanal bas gitare.

Razloga može biti više. Možda je samo jedan "u igri", a možda se radi o kombinaciji više njih.
  • ostali instrumenti koji sviraju u Stylu mogu utjecati na to kako će biti definiran bas - najveći utjecaj ima bas bubanj, bez obzira što je isti drum kit u svakome se nalazi ima tri različita bas elementa
  • dinamika (velocity ) odsvirane bas gitare ali isto tako i bas bubnja
  • pored EQ kojeg spominješ i koji je u tvom slučaju identičan, na sound kanala u Stylu može djelovati DSP efekat i postavke FILTER-a
  • sysex podešavanja su isto tako u igri i ako je Style radio "čovjek od zanata", za predpostaviti je da će njegov bas biti bolji, tj. bolje će se uklopiti u aranžman Styla
  • neke postavke unutar CASM-a pogotovo ona koja određuje kada će linija svirati za oktavu niže (hight key)

Mislim da sam spomenuo sve komponente. Ponekad je teško pogoditi dobar sound pogotovo ako se radi o Stylovima za različiti tip pjesme. Neki slow beat će imati sasvim drugačije "zahtjeve" od jedne brze dvojke. Tako da "kopiranje" detalja s jednog na drugi ritam ponekad neće imati dobra efekt.

Vidim da si pročitao moj post na temi Tyros5 koji ima vrlo sličan sadržaj. Zadnjem odlomku bih dodao još jedan savijet i jedno općenito pravilo. Kod mixanja je dobro potpuno stišati pojedine kanale. Ako recimo odrađujemo doboš, stišaš gitaru/kontru i slušaš samo bubanj i bas gitaru. Kad si zadovoljan, dodaš kontru na tren, pomakneš je po panorami malo u stranu i provjeriš kako se sad ponaša/čuje doboš. Mijenjaš volumen i sound kontre dok sve ne legne na svoje mjesto. Ako nisi zadovoljan rezultatom, popij pivicu, poslušaj neku dobru pjesmu, odmori uho pa se vrati na "posel" za 15 minuta. Azlatno pravilo glasi, "manje je više". Pretjerivanje nije dobro ni u čemu, a kod sounda je ono uvijek kontraproduktivno.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (12.10.2015)
Star 12.10.2015, 00:09   #537
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da si kao i do sada u potpunosti u pravu.Malopre naletih i na tvoje i Tranzitovo mišljenje u vezi štrajkova/patosa kao podloge u pozadini.mislim da u tom grmu leži zec i u ovom što sad kažeš "više je manje".Sutra montiram razglas i probam ritmove sa smanjenim stringovima i redom...hvala care!!!
Znam da se ne može gledati jednako na sve ritmove,ali najčešći efekat pod kojim svira bubanj je ehancer stereo ili dinamic treći ili četvrti po redu zaboravio sam kako se zove.
Caspere,postoji li mogućnost da se bas bubanj i bas gitara međusobno "ne podnose "ako su na istom efektu?

Promijenjeno od VUNIMRAV (12.10.2015 u 00:18 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2015, 08:41   #538
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Štrajh može biti postavljen na LEFT ili u na nekom kanalu Styla, tako da obratiš pažnju i na to. On mora biti pristutan ali nije dobro kada "se čuje". Njime se ne može popuniti "šupalj" Style, on je tu samo da legne u aranžman i lagano naglasi harmoniju. Potpuno ga stišaj, sviraj minutu dvije uz Style i tek onda ga lagano pojačavaj do nivoa da ga sasvim malo čuješ, toliko da ga jedva čuješ.

Međutim, on ne može biti glavni uzrok tvog problema. Njega potraži prije u ovom efektu kojeg si spomenuo. Pogledaj točno o kojem se radi, enhancer stereo u samo malo većim količinama može itekako "uništiti" Style. A to je u tvom slučaju bitno.

Bas bubanj i bas gitara se mogu poklopiti ili ne, ne bih rekao da se ne podnose. Međutim, efekat koji je postavljen može itekako upropastiti njihov odnos, to si dobro primjetio. Moraš računati s tim da dodavanjem nekog DSP-a na bubanj traku djeluješ na sve elemente tog kita. Spomenti enhancer će možda izdignuti sliku bas frekvencija na umjetan način, pa će se na manjim kutijama činiti da on zvuči bolje. No to s druge strane može imati negativan učinak kada recimo u nekoj sali gdje sviraš ima više reverberacije, tamo gdje "bas dumi". Da ne govorim o tome da ovaj "fenomen" još više dolazi do izražaja kada podešavaš Style na male zvučnike kod kuće i onda taj isti materijal pustiš na ozvučenje u sali.

Kod podešavanja efekta je ista priča kao i kod onog štrajha. Style slažeš bez ikakvih efekata, a onaj generalni koji Yamaha nudi postaviš na minimalne vrijednosti. Kada si zadovoljan omjerima, odsviranim kanalima, kada imaš sve što ti je potrebno u Stylu, tek onda dodaješ DSP 8 i 9 kao insert efekt ili postavaljaš da DSP 1 bude sistemski i doziraš ih po potrebi. Znači, peglanje s DSP-om radiš na kraju procesa i uvijek imaš na umu - manje je više.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2015, 09:27   #539
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eh da si mi par dana u gostima,ilil bar u blilzini!!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2015, 10:14   #540
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo ti natakni janka na ražanj, dolazim odmah

Nego, pogledaj ovaj post i obrati pažnju na kraj opisanog, zadnja slikica. DSP 1 postavi na Insertion. Njega dodjeljuješ nekom kanalu po želji. Na toj istoj zadnjoj slici u rubrici PART piše da je dodijeljen RHY2, dakle bubnju. Sada ga obrađuj po želji i sve ono što svira na drumu će se "osjetiti" prilikom podešavanja. Stišaj ostale kanale da bolje čuješ što se događa.

Sada možeš DSP 8 dodati nekom drugom kanalu (recimo bas gitari), a DSP 9 dodaješ trećem kanalu (recimo pianu na CHD1). Tako na Style djeluje tri različita efekta na tri različita kanala.

Kada si zadovoljan soundom, pohrani kako je opisano. Ako to nisi učino, čim promjeniš neki drugi Style, "nestaju" ova podešavanja.

Eh da, da nadodam. Ako se radi o materijalu koji "dolazi" sa Tyrosa (1) ili 2 koji nemaju DSP 8 i 9 koji su namjeni za Style, onda je obično DSP1 postavljen u status kao System. Znači da djeluje na sve kanale (isto kao i generalni efekt). Tako da trebaš obratiti pažnju na taj dio kako bi što bolje iskoristio ono što ti se nudi. Zato je bitno DSP1 postaviti na Insert.

Promijenjeno od casper (12.10.2015 u 10:23 sati) Razlog: da nadodam ...
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije