Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.11.2023, 22:05   #1
oliver
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.02.2004
Postovi: 103
Downloads: 2047
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
oliver befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg pa5x namenski ritmovi

Sad je stigo I korg pa5x.
Convertirao sam moj set sa korga pa4x I instaliram jedno po jedno sta mi treba.
Imam dosta namenske ritmove sa kojim radim.
Na primer u intro molske pjesme prepoznaje a durske pjesme svira nesto bezveze.
Ima li nesto sto se moze uraditi da se popravi to u globalu (settings)?
oliver je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio oliver za ovaj koristan post:
zokabeli (28.11.2023)
Star 28.11.2023, 00:26   #2
zokabeli
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
zokabeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa5x nedovrsena klavijatura i pitanje je kada ce biti zavrsena... to svi cekamo .Ako si upisao OS 1.1 onda moze da se desi da ti Intro jedan nece svaki raditi ali to se lako resi u record-u ..Ako upises OS 1.2 radice Intro ali nece Gitarist ako ga koristis .Ako upises OS 1.2.1 radice Intro i Gitarist ....Preveo sam 90% moj set sa pa4x Klavijatura mi radi u svirci ali ima jos mnogo nelogicnosti , mnogo alata za rad koji su bili na Pa4x treba da vrate Pa 5x jeste dobro zamisljen ali daleko od toga da opravdava novac koliko je placen .To je velika bruka i sramota od strane Korga .Pogubili se a jos su i drski retko kome odgovore i naravno kad izadje novi OS jedno poprave a obavezno drugo pokvare ! .Opcija SEARC je losa i spora u odnosu na pa4x ili pa700 ..Folder koji ima mnogo stranica Pa5x otvara sporo kasni odziv par sekundi tako da je dzaba sto tih stanica mozemo imati ko zna koliko ? Pa5x je trebao da bude duplo brzi u radu od pa4x jer ima i brzi procesor ali na terenu to nije slucaj ....Sve u svemu ako ne poprave mnogo stvari ova serija moze da se smatra promasenom a neka stave katanac na firmu Korg jer ce ih kostati sto su drski i bezobrazni , sto nisu postovali komentare i zelje kupaca a uzeli novac skoro na prevaru ...Toliko o Pa 5x ako je za utehu ni drugi se nisu proslavili ali to nas ne zanima ...Nas zanima da li Pa5x moze bolje i kada ce to biti ???

Promijenjeno od Vaxter (05.12.2023 u 15:35 sati)
zokabeli je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2023, 02:00   #3
oliver
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.02.2004
Postovi: 103
Downloads: 2047
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
oliver befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala zokabeli
slazem sa tvoim komentarima.
Imam OS 1.2.1, ali nece ni jedna durska pjesma da radi.
Neznam sta znaci ono ,,Gitarist" hoce(nece) da radi, jel mi mozes detaljnije da mi objasnist sta mislis pod,,Gitarist'?
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od oliver Pokaži Post
Hvala zokabeli
slazem sa tvoim komentarima.
Imam OS 1.2.1, ali nece ni jedna durska pjesma da radi.
Neznam sta znaci ono ,,Gitarist" hoce(nece) da radi, jel mi mozes detaljnije da mi objasnist sta mislis pod,,Gitarist'?
Jos ovo da napomenem
nece pravilno da cita samo intro1 i Ending 1
intro 2, intro 3 , ending 2 i 3 rade pravilno

Promijenjeno od oliver (28.11.2023 u 03:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
oliver je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2023, 12:36   #4
zokabeli
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
zokabeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni sada rade skoro svi ritmovi ali znam kada sam imao OS 1.1 da sam morao da ispravim skoro svaki intro a to je bio posao bas ..Kada je izasao OS 1.2 ucitao sam sistem i video da ne radi taj GItarist ...To je Gitara koja je bila najvise zastupljena u Brminim setovima i ritmovima ali se nalazi sempl u DK ..To je radilo sa os 1.0 i 1.1 pa su pokvarili sa OS 1.2 Nigde logike da su to poremetili ali PA5x ima mnogo problema to vise ne moze da se sakrije .Problem je veci sto oni to resavaju sporo i obavezno ako jedno poprave drugo pokvare ali obavezno .Sada sa OS 1.2. moze se reci da je to sve ok ali daleko od konacnog resenja .I dalje nisu vratili sve dobre alate sa Pa4x Definitivno konverter koji treba 1000% posto da konvertuje set sa pa4x nije usavrsen i ne radi precizno posao(Idalje pravi problem , recimo ako sam imao 2/4 na Intro on u konvertovanju prebaci sam na 4/4 i kada zavrsi intro ima pauza od dva takta ne ulazi sam u varijaciju ..Opcija Searc je spora i onaj glupi STOP je velika glupost .Na pa700 i pa4x SEARC radi savrseno ..Pretraga je vrhunska ! Pa5x ima mogucnost otvaranja foldera veliki broj nisam testirao da li je limitiran broj ? Ali sta vredi ako jedan folder ima mnogo stranica on ima los odziv kasni par sekundi ...Mnogo gresaka i gluposti koje nisu smele da se dozvole nikako .Definitivno poluproizvod i nije dovoljno istestirana klavijatura a pojavila se u prodaji ..Prevara od strane Korga jer bitan je profit a ne da li su kupci zadovoljni ..Uvek daju malo i na kasikicu a nikada mnogo i sveeeee....Cena do plafona a operativnost i kvalitet ko te pita ..Problem je sto su neznalice, svakakve price kruze ,.Otisao stari programer ovi novi pojma nemaju ..pa se vratio stari bitno je da nemaju pojma gde biju i sta hoce ?Sujeta je cudo a pored toga oni su drski ne odgovaraju zahtevima kupaca , ne slusaju nase zelje i potrebe ....Sto se tice OS 1.2.1 moze se raditi sa Pa5x pod uslovom da pripremis svoj set i pregledas i slozis onako kako tebi odgovara .Od seta do seta zavisi da li ce i u kojoj meri taj njihov konverter uspeti da iskonvertuje set sa pa4x. Predlog je da pre instaliranja OS izbrises sve iz klavijature uradis Factory Restore i tek onda upises OS pa cak i posle toga jos jedan Restore nece da skodi i tek onda vratis set i sta je tu je. Ako radi radi ako ne moras rucno mnogo toga da popravljas i prepravljas ..Nadam se da sam ti bar malo pojasnio i priblizio kako Pa5x funkcionise bar za sada. Bruka i sramota za Korg ako ovako nastave svi mi koji smo voleli Korg firmu mozemo da im pozelimo da stave katanac na firmu ..nisu jedini a mi moramo ici dalje i traziti bolja resenja ! Toliko !

Promijenjeno od Vaxter (05.12.2023 u 15:36 sati)
zokabeli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
svakakve price kruze


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije