Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.02.2019, 13:27   #351
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pozdrav svima

Interesuje me sta konkretno od tyros serije cita bez prepravke S770 i dal cita i starije tipa psr9000. Najvise mislim na semplovane boje, harmonike...terce. Negde sam procitao ovde da moze od tyrosa ali ja sam probao samo ne pamtim za koji tyros su bile terce i ne prepoznaje. To znaci da moram u YEM da prepravljam? i da da li ima ovde postavljene u sekciji za skidanje mozda dobre boje direktno za S770? Po netu u glanom za tyrose a ovo cudo od klavijature koje za male pare ubija ko da niko ne svira.
psr je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2019, 13:47   #352
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možda nema videa koliko očekuješ i glazbe koju ti želiš čuti ali na Youtube ima dosta prikazanog od 770. Sav materijal od Tyrosa ide u PSR S seriju samo ga treba pravilno obraditi. Sa Tyros2 je potrtebno napraviti konverziju u Tyros3, a onda sve to staviti u YEM i poslagati po želji. U YEMu nema nikavog prepravljanja, dovoljno je samo pozvati UVI datoteku i cjelokupan Library se složen kao što je bio u Tyrosu. Od toga se napravi PPI i unese u PSR.

Objašnjeno je u videu, radi sve bez izuzetka i na prvu, od terci do seksti.

https://youtu.be/6Bki0Rmq9Ug
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2019, 16:36   #353
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard uf

isto ko i uvek odgovor odma i odgovor pravi. Hehehe. Ja sam vec bio ovde sa drugim nalogom i ti si me "naterao" da kupim ranije psr 1500 a sad ovo cudo. Klavijatura naravno ubija. E sad ja imam i solo klavijaturu tritona starog kog cu verovatno da prodam i da uzmem motif al bi voleo da i na aranzera imam lepe boje zato reko da pitam. Znaci T3 i na gore bez problema? Ziv bio druze i pozdrav svima
psr je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2019, 22:40   #354
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
Znaci T3 i na gore bez problema?
Sve sto je u library napravljeno od Externih samplova na Tyrosu PSR serija moci ce da procita ali ako su customs napravljeni od internog Tyrosovog sounda onda nazalost nece PSR serija moci da cita.
UVI datoteku ce procitati naravno ali ce nalodati samo samplovani material.
E sad sa drum kits to se moze lako rijesiti ako se zna koje interne udaraljke su poslagane u custom drums pa onda preko "Drum editor" u Style creatoru to poredati kao na Custom voice iz Tyrosa medjutim Regularni custom voice koji su napravljeni u Tyrosu od internih samplova nemogu se nazalost nikako ulodati u PSR seriju..

Te terce o kojima pricas ako su bile u vidu customa od internog sounda su razlog zasto nisi mogao da nalodas.


Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
psr (01.03.2019)
Star 27.02.2019, 23:20   #355
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, ovo što piše @tyoros2 je još preciznije objašnjeno. Ako se u materijalu nalaze tvornički soundovi kao pojedini elemenata bubnjeva ili zvukovi koji čine tercu, onda njih ne možeš upisati.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2019, 16:47   #356
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Opet ja

razmisljao sam da zamenim stari triton nekim malo ocuvanijim ili da mozda dam nekom da mi reparira, al opet je star mnogo, pa da kupim novi neki korg da prebacim set unjega al je nemoguce u nekim jeftinijim varijantama i na kraju sam resio da samo yamahu nosim na svirke. Malopre sam kupio neka dva seta sa semplovima al ni jedan sempl ne vidi. Inace su uvn i uvd, i setovi su za s770. El to sad ima neki stos da ucitam pa ja opet ne znam il kao sto sammislio samo na USER potrazim folder sa USBa ko i uvek?
psr je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2019, 17:39   #357
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uvn i uvd nisu formati od psr s770. Ovo su formati od tyros 3 ili 4 i mjih mozes upisati u psr jedino putem Yem aplikacije.

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Promijenjeno od casper (20.03.2019 u 17:42 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2019, 17:49   #358
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I mislio sam. Ja ga pitam covek se kune da je za s770. Sad sam u YEM ubacio i tamo sam napravio folder ilil sta vec a kolko sam ukapirao direktno ih je pretvorio program u ppf il tako nesto e sad kako do ppi i izvinjavam se ako sam izmesao skracenice jer gledam na netu a citam i tvoje stare postove i sve mi izmesano u glavi. I yamahu sam privezao na komp al na netu ima objasnjenje za tyros i dodjem do utiliti a posle ne znam de. I da dal moze to ve na yem da se odradi i da se samo na usb posle prebaci
I ovamo levo nit sam naso instrument na trazenje nit onaj inport instrument info

Promijenjeno od psr (20.03.2019 u 17:52 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2019, 18:28   #359
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prouči malo temu, kad zapne pitaj što nije jasno.

Tvoj gornji post dokazuje da bi želio sve napraviti s dva klika i na brzinu. Tako neće ići.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
psr (20.03.2019)
Star 20.03.2019, 18:46   #360
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bas to sad citam i hteo sam da napisem koji si majstor i kako te ne mrzi da i video za nas dunstere pravis. Aj ziv bio i ako zapne opet sam tu, heheh.I da, ne skupljam postove nemoj da me neko napada uplacujem obavezno i za ovu godinu. Jedino sto sam sad pod drugim imenom i drugim meilom al to sam ja onaj isti sto te davio i ranije
Dodato:
xxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxx
Dodato:
Driuze brisi ove moje posstove da ne zbunjuju ljude a sve sam naso bas kao sto je casper objasnio i moram da kazem opet HVALA direktore, i da yamaha ide sama. korg ostaje u podrum. Aj ziv bio

Promijenjeno od casper (20.03.2019 u 21:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije