Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2006, 00:50   #1
keka
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: Hollanija-Rotterdam
Postovi: 120
Downloads: 568
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, Roland E50, Korg Le, Yamaha V50
Interesi: Sve sto je vezano za computere, muzika, motori
keka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 80 i V50

Pozdrav svima,

Dali je dobra kombinacija Korg Pa 80 i Yamaha V50. Mislim da yamahu V50 koristim za solo. Molim vas da mi sto vise kazete o ovoj kombinaciji.

Hvala
keka je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 04:55   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jarane Yamaha V50 je jedan najboljih JuVe sintova...Ja ga i danas dani imam i mogu ti reći da je do jaja...Dakle ja dok nisam kupio Tritona (ne znam šta mi bilo da sam ga uzeo) imo sam Pa50 i V50 i poslije PA80 i V50...Dakle na Pa80 koristiš Trube,Saxofone,Harmonike a na V50 ciju-ciju (znači JuVe sa portamentom) arabske skale i naravno GAJDE...Jer ako na PA-seriji sviraš prebrzo gajde onda se gajda izgubi to jest onu tipku koju stalno držiš ne zvuči više...Tako da na tebi je da se odlučiš ali svakao Da DX-Pluck Bass,i ove ostale zajebancije V50 je zakon.Ja imam sve semplovano na Triton Classicu ali nije ni približno tako dobar zvuk ko što je na V50...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 12:59   #3
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ima jedna pogresna stvar kod vas a ustvari dve o vezi Juznog Vetra, a to su:
1. Perica nikad nije bio BASH ONO sto vi pricate, tu grupu je podigao Zvonko
Demirovic kome niko danas neda KREDIT.
2. Juzni Vetar je u 80% njihovih snimaka koristio CASIO CZ a ne DX nikaki.
Zasto to uvek tvrdite skroz obratno ne znam.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 13:14   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nedime brate mili s tobom nikad nebi želio da se prepirem i puno te cjenim ali ZVONKO DEMIROVIĆ nije igro nikakve uloge u Južnom Vetru...Eto upitaj Envera iz New Yorka baš sam s momkom pričo neki dan...Dakle Mile Sava i Perica to su južni vetar a zvonko je SAMO JEDNOM sviro u živo s njima a u studiju uopšte nije se petljo...Jer pazi kad je Zvonko napustio JuVe jel se promjenio njihov melos?NE!!! Dakle sve do 1992 kad je Perica raskino suradnju sa Miletom (znam i zašto je do toga došlo) pojavio se velemajstor Branislav Vasić koji je pokušao sa Rolandom XV3080 da povrati JuVe melos ali razlika u zvuku je bila više nego očita...Samo usporedi albume svih pjevača do 1992 godine i npr. album Drž se Mile još si živ...Ja sam opsjednut s tim bendom i već 2 godine ko budala čitam razne člankove i kupim informacije...Evo sad baš čekam na odgovor od Vesne (tajnica Juve Komerc-a) da mi javi kad će Sava i Mile imati vremena pa da odem za par dana dole u Beograd da ih upoznam...A što se tiče v50 stvar je ovakva...Ja na V50 Imam CZ-Flautu i par onih JuVe zvukova ali nikako neće moći zvučati kao CZ230s...Ali ipak taj isti zvuk na dx-11 ili na V50 bar koliko toliko se približio pravom zvuku CZ-ja...Kod mene na svirki kad se ljudi ponapijaju njih ne zanima svaki pojedinačan ton,već samo kako sviraš i da ih dirneš sa improvizacijom...Eto ja malo odužio ...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 16:08   #5
keka
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: Hollanija-Rotterdam
Postovi: 120
Downloads: 568
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, Roland E50, Korg Le, Yamaha V50
Interesi: Sve sto je vezano za computere, muzika, motori
keka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

OK, znaci da ga uzmem. Imam jednu ponudu pa kad ga uzmem cut ce te.
keka je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 21:57   #6
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

, Da buraz, to se na DX moze dobiti slicno naravno, al prica je bila to sto
JuVe nije koristio DX nego CZ najvise, bar je to cinjenica, znam ja te ljude i
uzivo a i svakako. Sto se tice ZVONKA niti JuVe, niti ja, niti ti a i niko nece PISAT
il reci istinu, ipak je on samo CIGAN i njemu nista nije pripadalo.
Da ne sirimo o tome.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 22:08   #7
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E moj brate neću dalje o tome...ja znam ipak svoje mišljenje..A zvonko nikad neće znati odsvirati one fošpile što je JuVe snimio a Perica ih ima u rukavu...al et neću o tome...Uglavnom JuVe NIKAD nije koristio DX ili koju drugu Yamahu...Dakle Za solo su bili Roland juno6,Casio CZ230s,i Korg T3...I u suštini to je koristio Perica Zdravković...A niko nema ništa protiv cigana...Dakle nije važna boja kože ali što Zvonko ne prizna koliko je realno bio u Južnom Vetru i zašto se kad je otišo iz njega nije NIMALO promjenio onaj JuVe Melos?...Jel logično gledano da je Zvonko u istnu to radio on kad je napustio JuVe njihov Melos i sama muzika bi se drastično promjenila...Ali JuVe je do 1992-ge imo taj melos...Tek kad je otišo Perica poznala se ta razlika i ljudi su odmah skopčali da nešto fali...Doduše ja obožavam Zvonka i njegove romske pjesme stvarno je majstor al ne bacaj ga u kantu JuVe molim te...Ajd budi dobar pa se čujemo...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 02:03   #8
keka
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: Hollanija-Rotterdam
Postovi: 120
Downloads: 568
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, Roland E50, Korg Le, Yamaha V50
Interesi: Sve sto je vezano za computere, muzika, motori
keka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam ga. Upravo sam skinuo manual, sad preostaje uciti. Onako sam na brzinu prgledaomanual ne vidim nista sto bi me asociralo na terce pa ako neko nesto vise zna....
keka je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 10:10   #9
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Keko...Ja ti kažem da nećeš požaliti zato što ćeš imati kombinaciju koja je jako dobra...Sam sam kupio komplet ozvučenje,PA80 i Tritona sa kombinacijom Pa50 i V50...A ti sa PA80 i V50 moći ćeš odraditi to još mnogo bolje...Uglavnom ako ti bude šta trebalo uvezi V50-ke ili kakvo objašnjenje obrati mi se,a za PA80 ima malo većih majstora od mene pošto na njemu nisam radio nekih velikih znanosti...pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2006, 18:01   #10
keka
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: Hollanija-Rotterdam
Postovi: 120
Downloads: 568
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, Roland E50, Korg Le, Yamaha V50
Interesi: Sve sto je vezano za computere, muzika, motori
keka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Raja sad imam jedan veliki problem.

V50-ku mi je rodjak sredio i napunio bojama i tercama ali je sad problem kad na Korg Pa80 upotrijebim Transpose kako da mi to automatski ide i na V50. Da li ja to moguce preko midi kabla i ako jeste na koji nacin. Ako ovo neko moze detaljnije, korak po korak, da mi objasni zapjevao bih od srece.
keka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
v50


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije