Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2014, 01:19   #1
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Novi digitalni mixeri

Pozdrav

Poslije odlicne serije X32 Behringer i njegovih manjih modela koji su ustvari potpuno isti samo manje kanala.Licno imam x32producer i jako sam zadovoljan sa zvukom.Ima fenomenalne preamps i odlicne efekte.

Takodje izlaze i manji modeli koji ce se koristiti preko PC ili tablet, i apple i android.

Ima dosta na youtube.

Jedan od :

http://youtu.be/CrlSyAD-dVs
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 06:03   #2
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je pravo resenje za mene posto je x32 preveliki za moje potrebe.Jel se zna koja ce cena biti odprilike?
energy je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 14:17   #3
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U Americi i Kanadi su ove cijene:

http://www.sweetwater.com/store/sear...+air+behringer
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 15:28   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veoma interesantno, modularno i cjenovno prihvatljivo. Sviđa mi se što podržava sve operativne sustave i uređaje. Svaka čast Behringeru.
Jedino preostaje vidjeti kakva je stabilnost aplikacije u radu i njena preglednost, tj. praktičnost pri rukovanju.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 19:43   #5
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper ne bi trebalo biti bilo kakvih problema sa aplikacijom...Vej je koriste sa x32 i sve radi kako treba.Ja jos uvijek nisam probao na mom x32producer posto mi toliko i ne treba..Mogu samo reci da zvuci odlicno, nevjerovatno cisto.Za nase narodnjake efekti su fenomenalni.Visokog kvaliteta.Razlika izmedju Xair mixera i x32 je sto x32 ima 8 slotova za efekte dok xair ima 4..Ali i to je dovoljno bar za ovo sto mi koristimo.Da nemam producera uzeo bi sigurno jedan od xair mixera.Efekti su isti ..

Mogu ako nekoga interesuje i snimiti kako recimo efekti za vocal zvuce..Pa postaviti negdje na soundcloud ili neki drugi..

Evo jos jedan video:

http://youtu.be/EbwAZ_ooQMY

Takodje: http://youtu.be/CrlSyAD-dVs

Promijenjeno od mikimiki (18.11.2014 u 19:46 sati)
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 20:33   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U kvalitetu proizvoda ne sumnjam, hoću reću u kvalitetu sounda koji on daje na zvučnike. Mislim isključivo na live nastup. Ako pogledamo prosječne zvučne kutije koje korisiti neki gažer (od starih sx300 do yamahine DSR-a), mislim da se ova serija mixera nalazi daleko iznad onoga što one mogu pružiti. Mikimiki, jesam li (pre)uveličao taj odnos?

Zanima me koji je minimum OS-a da bi podržao njihovu aplikaciju? Recimo, da li je iPad prve generacije može koristiti? Kažu na videu da se može kontrolirati i s pametnog telefona. Imaš li neku informaciju o tome koji je minimum za uređaje koji kontroliraju box?
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 20:55   #7
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravu si Casper. Sto se tice recimo x32 (compact, producer, rack) svi su update-i free.I cim izadje novi update, izadje i novi update za aplikaciju.Za ove manje Xair mixere ce vjerovatno biti malo drugacije posto ce se morati koristiti aplikacija da bi se kontrolisao mixer.Sto se tice smart telefeona, tacno je.I apple i android se mogu koristiti.U jednom videu je i receno da recimo android tablet i ne mora du bude od skupih..Moze potpuno posluziti i najobicniji od neki $100 dolara.A vecina nas ima i laptop koji takodje moze da isto tako koristi u isto vrijeme sa tabletom.Ja imam laptop koji takodje i touchscreen, ali jos nisam ni probao da koristim jer nisam imao potrebe na mom mixeru. Sve u svemu za te pare jako dobri preamps i efekti boli glava.Od reverba, plate pa do delay.Efekti su isti u svim mixerima.

Javicu za aplikaciju sto se tice OS i kompatibilnosti.
Dodato:
Samo se ipad1 be nzoe koristiti.Alo to nema veze sa Behringerom , vec Apple vise ne podrzaje nove verzije OS za isti.

Promijenjeno od mikimiki (19.11.2014 u 15:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2014, 18:20   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, vidim da X-air ide samo na 6.0 i novije verzije. Međutim, ja sam na iPad1 ( 5.1.1.) postavio dosta aplikacija koje zahtjevaju noviju verziju iOS-a. Kod X air-a mi to ne polazi za rukom, moguće je da moram imati spojen neki hardware iz Xair serije. Ili se jednostavno ne može iz razloga nekompatibilnosti verzije. Ma nije niti važno, testirat ću to kad dođe kod nas u trgovine i kad ga kupim.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2014, 19:10   #9
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je vise do Apple, jer ne podrzaju update za stare iPad.
Znaci Casper prelazi u digitalce. Mislim da pored ovakvih cijena nema potrebe vise uzimati analogue mixere. Tu je takodje I qsc I Mackie.Ali Behringer ima bolje efekte. Tu je i novi Presonus RM mixeri koji takodje rade samo uz touchscreen.Ali je vise para. Za mene mozda I najbolji buy jeste x32 rack koji je isti kao i x32 samo bez fadera.
Mada ono sto je nama potrebno ne treba vise od ovih x air mixera. I to je bar 10x bolje od vecine mixera koje nasi ljudi koriste.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2014, 19:37   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Već sam ti ja neko vrijeme na digitaliji, Roland Edirol M-10DX.
To mi je sasvim dovoljno jer nastupam kao OMB ili max duo. Međutim, uvijek te kopka da ideš na novije. A i moraš negdje silnu paru potrošit koja se zaradi

Sviđaju mi se sve te silne mogućnosti soft mixera. Ovo je do prije 5-6 godina bila naučna fantastika
"... 100-band RTA for all channel and bus EQs..."

U stvari mi se najviše sviđa(o) QSC Mixer. Ako se on usporedi sa ovom serijom "X-air-a", mislim da je u prednosti samo po estetici.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije