Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.05.2016, 09:54   #71
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moraš prvo odlučiti da li ulažeš 300-400 ili 1000-1200 eura. Sigurno da je bolje uzeti skuplje jer ćeš dobiti i na kvaliteti. U tom slučaju treba i pristupiti ozbiljnije i barem neke od opcija probati na testu. Iako je i to relativna stvar jer sve te digi-sprave imaju toliko čudesa u sebi pa je upitno hoćeš li imati znanja i vremena iskorisitti sva podešavanja da bi izvukao maksimum i na kraju napravio pravilnu usporedbu.

Ako ideš na nižu cijenu, onda je bez ikakvog razmišljanja Xair 12 "the best buy".
Na kraju krajeva, kupi xair12 i ako ti se ne sviđa, lako ga prodaš. Nešto malo izgubiš na preprodaji ali to nije kraj svijeta. Onda barem znaš da treba uložiti još para i kupiti bolju spravu.
Što se tiče kvalitete xaira za koju pitaš, svi modeli 12/16/18 imaju ista (MIDAS) predpojačala i radi se o potpuno istim uređajima s jedinom razlikom u broju ulaza i broju AUX-a. Xair 18 ima mogućnost istovremenog višekanalnog snimanja, dok ova dva manja mogu snimati jedan stereo kanal.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 10:26   #72
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

za 300 evrica u njemu od Midasa ima samo natpis u uputstvu

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 10:29   #73
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne znam. Nisam dovoljno educiran da bih to tvrdio.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 10:40   #74
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja bih prvi voleo da je u njemu stvarno midas, odmah bih prodao presonusa, kupio novi x air, i ostwlo bi mi u dzepu 500 evrica...nisam gadljiv na marke, ja sam i za presonusa prvi put cuo sa pojavom ovih digitalnih mixera i bio mi je totalna nepoznanica do tada, ali probao prijatno me iznenadio i za sad saradjujemo, a ako nista drugo za begringera znam bar 20 godina...da su napravili korak napred u kvalitetu sa ovom linijom mixera jesu, nema sumnje, ali previse je ocekivati da za 300 eura u njemu stoje vrhunska midas predpojacala, samo jos jedan marketinski trik, kao kada su na svojim ranijim pmp serijama pisali neke astronomske cifre za snagu pojacala,realno 3 puta manje...uostalom to se na prvo slusanje cuje, da li je u niima midas...s druge strane koji digitalni mixer se moze dobiti za 300 evra, s toliko opcija? nijedan..tako da je svoje kupce pronasao, nsrocito povoljnom cenom, sad samo kome sta godi...video sam da imaju i neku novu seriju niskobudzetnih mixera, samo da nadjem kako se zvase napisacu, deluje interesantno

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
nadjoh..to je isto x air, ipad tablet mixer. ima ekran, i wifi konekciju, verovatno je princip isti kao kod obicnog x air-a samo su dodali ekran

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (09.05.2016 u 10:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 11:42   #75
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Posto mixer ne kupujem ja......nego kolega s kim radim.......on je nabavio isto tako i kv2 i zadovoljni smo s njim......medjutim mixer koristimo moj (yamaha 01v ili u zadnje vrijeme cesce roland vm3100pro).......ali on planira da uzme i mixer uz svoj razglas.

Prvo je pokazao zanimanje za presonus 16.0.2. koji kosta 950€......sto bi znacilo da se oko te vrijednosti moze vrtit cijena nekog mixera...........ali ako ima za manje para slicna stvar to bi bilo i pozeljno.

Prvo sto me zanima kvalitet predpojacala i zvuka,vokala i efekata,najbitnije da njemu bude sto boljiu mixer......jer pa3x ima vec toliko toga u sebi da mi je svejedno koji mixer bude.

Drugo kompaktnost zbog putovanja.

Trece cijena.......sto niza bolje je.......ali ne po cijenu da se izgubi na kvalitetu.

Nadam se da sam malo uspio docarat situaciju

Presonus malo odbija zbog dimenzija.......ali ako on provjereno radi dobro onda ostaje u igri itekako.

Qsc touchmix je jako privlacan......nevjerovatno kompaktan i to sa displejem........jako jednostavan za rad........cini se da dobro i izlazi (iako nisam imao nikakav ab test da uporedim sa necim drugo)..........ali ako presonus izlazi bolje zvucno onda je u prednosti.
Dodato:
Usput........taj mixer koji bi uzimao bi naravno trebao da bude korak naprijed u odnosu na moja dva mixera na koje trenutno radimo
Dodato:
casper ...zanima me tvoje iskustvo sa x air......posto ga imas.......smeta li ti nesto......vezano za bilo sta....zvuk,,softver,brzina,grijanje.......ja svemu sto imam nadjem neku manu

Kako se tebi to cini zvucno..........negdje sam procitao da je taj x air preuzeo neke stvari iz modela x32.......a on je osjetno skuplji.........ako je kvalitet zvuka slican x32.........onda je taj mixer stvarno povoljan.

Ja se samo bojim sto je to behringer........navika je cudo

Promijenjeno od ella 85 (09.05.2016 u 12:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 13:03   #76
Tonči
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Mjesto: Krk,Hr
Postovi: 58
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Tyros3,Kurzweil sp4-8
Tonči ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo mojih osobnih iskustava...sa yamahe 02r96 smo prešli na xr18(dala je svoje,počela štekati) Svi su u bendu na prvu bili zadovoljni sa zvukom,ništa lošije od yamahe,a cijela priča puno praktičnija.Sprava veličine kutije za cipele obavlja posao bez problema.Dobro,malih problema je bilo na par nastupa sa konekcijom ali to smo riješili sa kupovinom dual band routera.Napravili smo usporedbu x32 i xr18 sa istom scenom i razlike u zvuku nema...normalno x32 je neusporedivo bolja sprava ali zbog više mogućnosti i kvalitetnog hardwarea.Sve pohvale za praktičnost i više nego zadovoljavajući kvalitet zvuka za gažere poput nas.

Promijenjeno od Tonči (09.05.2016 u 13:07 sati)
Tonči je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 13:46   #77
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tonči - Imate dodatni router pa ste riješili problem ali ako ćeš imati priliku i vremena, napravi test. Aplikacija za android se zove "Wifi Analyzer". S njom se napravi brzi scan wifi signala i vidiš na kojim se kanalima nalaze konekcije. Tada odabereš bilo koji kanal koji je slobodan i preko njega povezuješ tablet s x-air. Ja nakon toga nemam apsoutno problema s pucanjem veze.
Da, ova veličina, tj. praktičnost boxa i postavljanje tableta gdje god ti odgovara je i za mene odlična stvar. Tvoje iskustvo s usporedbom i iz prve ruke s Yamahom jasno pokazuje da se radi dobroj kvaliteti Behringera. Bez obzira što je Yamaha bila pionir digitalije, danas više nije ništa isto kao i prije. Na našu sreću, i cijene su mnogo dostupnije, a za istu kvalitetu.

@ella 85 - Shvaćam tvoje nepovjerenje, nekada davno sam se ježio čim vidjeh žuti trokut sa simbolom uha
Međutim, stvari nisu baš takve kako nam se čini da jesu. Danas je Behrniger firma koja ima i ozbiljne proizvode. Ustalom, njihovo poslovanje to dokazuje.

Evo jednog zornog primjera da nije zlato sve što sija. Ujedno ću povezati više segmenta koja se spominju u ovoj temi i usporediti JBL i Berhinger.

Moj X air se ne grije niti niminalno, temperatura metalnog kučišta je na dodir tek nešto temperirana. Otprilike kao kad držiš mikrofon u ruci, dakle, tjelesna temperatura. Na X-air kućištu piše Behringer.
JBL PRX 612 na koje sviram se poprilično griju, do te mjere da ponekad postavim i dodatne ventilatore. Na njima s predne strane piše JBL, a sa stražnje strane CROWN.



Pa ti prosudi sam da li treba sumjati i u kojoj mjeri treba vjerovati onome što piše na proizvodu.



Naravno, i na x air piše MIDAS pa se analogno tome (kao što i Milan kaže) lako može sumnjati i u taj natpis. Sumnjam da su ugrađivali različitu kvalitetu u različite varijante x-air-a? Ili je Milan mislio da u x air uopće nisu MIDASOva predpojačala? U to je teško povjerovati jer se zna da je "mali loši Behringer odavno kupio giganta po imenu MIDAS".


Xair mixeri su manja varijanta ovoga x32 i razlika u cijeni je prije svega u tome što se kod x air ne "prodaj hardware komponente" poput potenciometra, pločica, displeji, kučišta .... To sve dobivaš u obliku softwarea koji itekako umanjuje cijenu proizvoda. Na ovoj temi imaš moja detaljnija iskustva i upoznavanje s X-air 12 i još nekih članova. Tu ćeš čitati i viđenje @mikimiki koji je ima x32 i njegov stav o usporedbi.


Najbolje je da probaš i sam se uvjeriš. S ovim uređajem (x-air) ljudi već godinu dana rade velike i ozbiljnije koncerte, a prateći njihov forum i fb profil, nisam primjetio da imaju neke ozbiljnije poteškoće.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 15:04   #78
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam qsc touchmix 16 I super sam zadovoljan sa njim. Takodjer imam I A&H qu-16 koji u zadnje vreme ni ne nosim i najverovatnije razmišljam da ga prodam.Znaci QSC zavrsava sve sto mi je potrebno.Odlican digitalac. Nikad nikakvih problema i zvuci odlično.Sviram na celi sistem ( subovi,sateliti i monitori)... Aranzer (PA4x) i pevac....
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 19:07   #79
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zox kako ti se svidjaju predpojacala i efekti na qsc u poredjenju sa qu i presonusom koji si nekad imao??
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2016, 05:49   #80
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pretpojacala mi zvuce čisto, efekti isto tako- čisto i precizno, kompresor radi odlično, display je dobar...
U poređenju sa qu-16 rekao bih da su qu pretpojacala za nijansu preciznija,toplija i imaju vise headroom-a od QSC.
Rekao bih da su prepojacala na QSC negde u rangu presonusa kojeg sam imao davno pa prodao.
U svakom slučaju sprava funkcioniše beprekorno, bez greske.
Jednostavan za koristenje i ima sve funkcije kao regularni desk digitalac. Jedina zamerka je odvojen ispravljač kao kod laptopa.kad se kupi dolazi sa odlicnim koferom u koji se sve lepo spakuje.Jos ako nadjete odličan deal za kupiti mixer ( kao sto sam i ja) onda je vredan svake pare.

Pozzzz
zox2003 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zox2003 za ovaj koristan post:
mikimiki (11.05.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije