Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.06.2016, 18:34   #31
acika93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.06.2016
Mjesto: Srbija
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa600, korg triton le
acika93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam poceo da sviram prvo harmoniku pa sam presao na klavijaturu. Na Pa600 nisu nesto dirke na zavidnom nivou. Ukusi su razliciti, to stoji. Najbolje probati kood nekoga u okruzenju ako mozes da nadjes da je stavio tegice, pa da otprilike znas sta je po tvom ukusu.
acika93 je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2016, 08:11   #32
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde molim te čitaj prethodne postove, to smo odmah konstatovali... nemoj samo pisati da bi pisao. Uveliko iznosimo mišljenja o tegićima, dakle nije pitanje da li staviti, već koja je gramaža i šta se kojom gramažom dobija ili ti kakva je dirka pre i posle....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2016, 18:21   #33
acika93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.06.2016
Mjesto: Srbija
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa600, korg triton le
acika93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probao sam dirke na dva pa600, jedan je imao 10g, a drugi 15g na belim dirkama, jedan pored drugog...Svirao sam na jednom i na drugom i resio sam da stavim na mom isto od 15g. Meni se namestila takva situacija. Nekima je bolje i 5g nego 10g citao sam prethodne komentare...Ako ti je jedina klavijatura pa600 i soliras deonice na njoj stavi slobodno 15g, neces pogresiti. A slika govori više od reči
http://vlr.tynt.com/?format=txt&key=...Darski%20forum
acika93 je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2016, 09:58   #34
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od acika93 Pokaži Post
A slika govori više od reči
Slika ne govori aman baš ništa. Slika koju si postavio su dirke klavijatura koje imaju sistem sa oprugama. Pa600 ih nema. S toga se dirka kanije vraća u početni položaj. Dirka postaje tromija, sporija... i kao takva ne može niko da mi kaže da je takva dirka odlična za soliranje. Možda ukoliko svaku desetinu sekunde pređeš na drugu dirku.... ( na kraj sela žuta kuća). Odsvirati bilo koje narodno kolo na tako otežanim dirkama je ne izvodljivo ( za mene). Pored toga što dirke Pa600 nemaju opruge, kao i kod svake klavijature ( korg) jesu duboke tj... pređena dubina dirke do dobijanja tona ( zvuka) je pozamašna. Na to dodati još 15 grama tereta koja onemogućuje dirki koja nema opruge da se vrati u prvobitan položaj... pa ti odsviraj solo deonicu ili kolo... ma bilo koji brži triler... Ne izvodljivo ( moje mišljenje). Dakle ne upoređivati babe i žabe. Jedno su dirke sa oprugama a drugo su dirke koje nemaju nikakav mehanizam i koje su spojene u oktavu. Da je to tako bajno i sjajno sa tegovima pogotovo od 15 grama, nikom ne bi padalo na pamet da menja dirke, tj da to uzima kao opciju, ako će sa tegovima dobiti željeni efekat. Može se staviti i 20 grama... ukusi su različiti ali jedno je ukus i mišljenja a drugo je činjenica i praksa.

Nešto bih te pitao? Kojim trikom je uspeo teg od 15 grama da zalepi ( stavi ) na belu dirku Korg Pa600? Dimenzije tega u svakom pogledu prevazilaze otvor u belim dirkama. Kakvi su to tegovi, kakve dimenzije i gde ih je kod nas nabavio? Dakle teg od 15 grama fizićki ne paše u dirku korga Pa600... Kolege ispravite me ako grešim.
Dodato:
.
Tegovi od 10 grama minimalne širine su od 15-19mm... Od 15 grama su 19 mm....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (22.06.2016 u 10:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2016, 13:50   #35
acika93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.06.2016
Mjesto: Srbija
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa600, korg triton le
acika93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napisao sam ranije da sam stavio Hoffman blue , samolepljive tegice od 15g, uzeo sam kod vulkanizera. Meni to zavrsava posao i ja sam zadovoljan.Ovaj sajt i forum je da podelimo svi svoja iskustva i ja sam rekao svoje. A vi posavetujte, ako smatrate tegici da ne pomazu, moze da se stave dirke od tritona, le, kojih vec klavijatura i tako dalje...pozdrav!
acika93 je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2016, 22:08   #36
Antunhr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2011
Mjesto: Zagreb
Postovi: 16
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA500, Petromaestro
Interesi: sviranje
Antunhr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ja nadodam svoje iskustvo. Imam pa500 i stavio sam 5 grma malo vise prema van od sredine alu utege sto sam kupio kod vulkanizera. U crne tipke sam stavio po 2.5grama odnosno svaku sam pilio sa pilom popola i sve to ljepo zalio sa tekucom plastikom(vrucim pistoljem za plastiku). Isto tako promjenio sam filc pa stavio 1mm deblji tako da je sada tipka plica i osjecaj je bolji pod rukom te se necuje vise da su tako plasticne tipke. Mana mislim da ipka nisu toliko brze tipke ko prije ali to mi i nije toliko jako bitno posto je osjecaj puno bolji. Otezavao sam samo 3 desne oktave
Antunhr je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2018, 01:25   #37
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mrkic Pokaži Post
Ima tu dosta inividualnosti. Kako je ko navikao. Ja kada sam prodao G800 dugo nisam moga da se naviknem na drugacije dirke. Tako da i to otezavanje dirki tegicima verovatno bi svako trebao da radi prema sebi.
Isto kao i ja, Roland G800 ima jakoooo kvalitetne tipke..
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2018, 22:14   #38
filos
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2018
Mjesto: Nemacka
Postovi: 18
Downloads: 296
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x
Interesi: Muzika
filos ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je apsolutno ne moguce. Kao prvo dimenzija dirke nije ista a kao drugo konstukcija lezista na Pa600 nije ista kao kod ostalih Korg klavijatura. A i kako da bude ista kad je Pa600 skoro u pola jeftinije bio nego Pa900.

Promijenjeno od filos (12.01.2018 u 22:16 sati)
filos je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije