Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.09.2017, 23:23   #21
gluhasoba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
gluhasoba ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako sam te uvredio IZVINI.Nije bitno koliko ko ima postova nego šta je u istim rečeno.Ja sam samo pokušao da ti pomognem odnosno da podijelim svoja iskustva sa drugima.Nije mi namjera da pametujem i predstavljam se kao nekakav "veliki znalac" svega i svačega mada bih o studijskom radu mogao napisati barem pet tomova knjiga.Prve monitore sam kupio 1993 godine.Bili su to legendarni Yamaha ns 10.Dugo sam radio na njima i pošto su dali svoje prije par godina sam kupio dva para Yamaha.Sedmicu i osmicu.Pored njih uvijek imam jedan par malih "Auratone".Kad sam shvatio da osmice nisu za moj prostor prodao sam ih i kupio JBL (o kojima smo kolege i ja govorili).Više ne palim Yamahe nego samo radim na JBL.Ako ti ovo nešto znači bice mi drago....Pozzzz..iz studija "....." (iz razumljivih razloga nisam naveo ime studija)
gluhasoba je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gluhasoba za ovaj koristan post:
Overdrive (29.09.2017)
Star 29.09.2017, 10:13   #22
Overdrive
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.12.2013
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Overdrive ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve ok druže, izvini i ti ako sam zvučao grubo. Ako je iko ovde početnik i amater u ovim stvarima onda sam to ja i ne pada mi na pamet da nešto mudrujem kad još ne znam ni koji kablovi čemu služe

Jedino što negde imam u vidu je da postoje mnogi forumi ovog tipa (doduše strani, kod nas nešto slabo) i pratim sve to koliko mogu, pa tu i tamo naiđem na nešto što mi zazvuči kao novi momenat na koji bi trebalo da obratim pažnju (kao npr to "tiho slušanje monitora")

Naravno, i tamo imadosta improvizacije i svašta ljudi pišu, pa mi je postalo važnije ko piše nego šta piše, tj da li ima iskustva sa onim o čemu piše ili je juče prvi put video pravi studio isl.

Da se vratim na temu - koja, ako si propustio da vidiš, nisu monitori, već problem sa povezivanjem klavijature sa novim interfejsom

Na nekom stranom forumu je tema došla dotle da su mi savetovali i neki pasivni mixer-box , jer su razumeli o čemu se radi.

Situacija uopšte nije naivna kako se čini (kupim interfejs, monitore, ubodem midi i teraj..) već treba malo razmisliti, pošto sama klavijatura koju pominjem ima zvučnu karticu u sebi tj i ona sama je audio-interfejs.
Dakle može da radi i kao električni klavir i kao midi-klavijatura.

Pa može da dođe do konflikta sa drajverima, pa može da se cela stvar poveže ali tek sa upotrebom određenih kablova i ako se zna gde šta ide..i tako dalje i tako bliže.

Ja nemam studio, već malu sobu koju planiram da malo renoviram i organizujem tako da nema mnogo opreme, kablova ili velikih monitora, već da sve bude što "elegantnije" i funkcionalno (u smislu da i ovu klavijaturu koju pomenuh, mogu i dalje da koristim ne samo kao midi, već i kao standalone piano, kao što to sada mogu)

Ukratko, novi interfjes mi treba da bih mogao da 1) dobijem kvalitetnije snimke i bez šuma i 2) da bih mogao da imam više opcija za priključivanje kondenzatorskih mikrofona, možda još neke opreme, kompresora isl.

Ali ne želim da izgubim celu funkiconalnost ove klavijature-interfejsa koju sada imam, i da mi ona posle postane samo midi-klavijatura. (i da moram dodatno da kupujem neki digital piano)

U nju su mu sada direktno uključeni i zvučnici, pa se postavlja pitanje u šta ću da ubodem te neke nove monitore, da li u novi interfejs, ili u stari, ili u oba ili tu neku passive box mixetu koju tek treba da vidim šta i kako (da bih mogao da dobijem zvuk klavijature bez paljenja kompjutera, kao što sada mogu) itd..

eto, raspisah se, ali to je ta situacija. A monitori su samo deo priče

Promijenjeno od Dell (29.09.2017 u 12:59 sati)
Overdrive je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije